586 Shares 1481 views

Czas trwania życia żółwi. żółwie wiekowych. Wymiary żółwie

Gdy idziemy kupić zwierzaka, nie najmniej ważnym jest kwestia, jak długo będzie trzymać nam nasz ulubiony. Żywotność żółwi dzisiaj jest uważany za najdłuższy, u niektórych osób jej życie sięga 150 lat lub więcej. Ostatnio stało się bardzo popularne hobby, aby utrzymać je w domu.


Funkcje żółwie

Ich wygląd jest więc dziwne, że te gady nie mogą być mylone z nikogo innego. Od innych zwierząt, to charakteryzują się powłokę, która służy jako tarcza umieszczona na górnej części korpusu. Carapace jest kością pokryte zrogowaciałego płytami.

Ciało skorupy żółwia jest połączona z i jest integralna z kości w całym systemie. Pancerza jest wyposażony w otwory, przez które zwierzęta mogą łatwo zarządzać narysować swoje kończyny. Jego kształt i skład strukturalny może być inna i wiele sposobów określonych medium siedlisko żółwia. Na przykład, gady morskie mają płaską powłokę, podczas gdy kolega lądowania jest grubsza i ma kształt wypukły.

Ile żółwie żyją?

Pytanie o ile jest długość życia żółwi, wyróżnia szczególnie dotkliwy, gdy entuzjazm amatorów rozpocząć w domu egzotycznych zwierząt. Odpowiedź jest oczywista: wszystko zależy od prawidłowej pielęgnacji gadów.

Obecnie na całym świecie istnieje około 300 gatunków żółwi, podczas gdy w Rosji znajduje się we wszystkich 7 zwierząt wszelkiego rodzaju są bardzo wytrwały i hardy. Mają dobry układ odpornościowy, pomaga przezwyciężyć wiele infekcji i promować szybkie gojenie ran.

Te słodkie gadów absolutnie wybredna jedzenie może być dość długi czas bez jedzenia, a jednocześnie czuć się dobrze.

Żywotność żółwia różnych gatunków różnią się od siebie. Na przykład, w przypadku, gdy żółw o imieniu Marion ma wiek 152 lat i wciąż żyje. W sprzyjających warunkach, to jest w pełni zdolny do utrzymywania się na 200, a nawet 300 lat. Tak długo żywe gigantyczne żółwie, które żyją na Wyspach Galapagos. Żółwie duży rozmiar znaleziono stulatków wśród tej grupy zwierząt. Oczywiście, to jest wyjaśnione przez powolne płynącej metabolizmu. Większość gatunków żółwi są w wieku 20-30 lat. Krasnouhih popularną formę, na przykład, jest domem dla 30 lat w tworzeniu sprzyjającego otoczenia.

Dlaczego żółwie żyją tak długo?

To zwierzę jest w stanie zrobić przez długi czas nie tylko bez jedzenia, ale bez wody. Istnieją przypadki, gdy żółw udało bez użycia żywności przez dłuższy czas, mierzone kilka lat. Ten zaskakujący fakt ich zachowanie zostało nagrane przez długi czas. Żółwie całe życie poruszały się bardzo powoli, nie pomarszczona skóra. Z tych powodów, zmian związanych z wiekiem i starzeniem je bardzo trudne do wykrycia. To samo odnosi się do narządów wewnętrznych.

Naukowcy od dawna szukają odpowiedzi, od którego zależy życie żółwi badając ich cechy genetyczne. Naturalna śmierć dogania te gady są bardzo rzadkie. Przyczyną śmierci jest coraz choroby lub śmierci przed drapieżnikami i ludzi.

Jeśli pominiemy te przypadki, życie żółwi trwało znacznie dłużej. Mają inną zdumiewającą cechę – kontrola pulsu: zatrzymać się na chwilę, a następnie ponownie uruchomić. Podczas zatrzymania krążenia, żółw zatrzymuje się i nie przemieszcza się.

Żółwie – stulatków planeta

Badania wykazały, że te gady występują na ziemi ponad dwieście milionów lat. Istnieje podejrzenie, że opanowali ziemię przed dinozaurami. Przez długi czas żółw nie zmienił, choć zmiany ewolucyjne ich nie dotknął.

Tak się nie stało z którymkolwiek ze zwierząt na naszej planecie. Ten wysokiej jakości, aby dostosować się do wszelkich warunków zewnętrznych i wyjaśnia tak długiego życia żółwi.

Term żółwie życia zwierząt

Wiek dzikich żółwi może przekroczyć w sprzyjających warunkach, czas trwania ludzkiego życia kilka razy.

Jeśli weźmiemy pod uwagę kwestię czasu trwania życia w domu gadów, dane są bardziej skromne. Mimo to, w porównaniu z innymi zwierzętami, takich jak psy i koty, żyją znacznie dłużej.

Popularne rodzaje żółwi w domu są następujące długość życia:

  • Krasnouhov – 30 lat;
  • Europejski staw – 20-25 lat;
  • Azja Środkowa – 20-30 lat.

Patrząc na dane sugerują wniosek, że rośliny domowe żółw, musimy być przygotowani, aby żyć z nim znaczącą część swojego życia i zapewnić to niesamowite cichy mieszkaniec godnej opieki i uwagi.

Wymiary żółwie

Wielkość gadów lądowych wpływa wiele w swoim rodzaju. Największy osobnik ziemia jest kość słoniowa. Ó czasami osiągając wymiary 1,8 m i ciężar – 300 kg. Zawiera on takie olbrzymi dom niemożliwe.

żółwie lądowe, które są zalecane do utrzymania domu, zazwyczaj mają długość około 40 centymetrów. Wynika to z małej powierzchni mieszkalnych pomieszczeń i ograniczają się do domu żółwia. Jeśli mieszka w przestronnym miejscu, nie krępują ruchów, rozwija się znacznie bardziej aktywne. Jeśli żółwia, kiedy osiągnie określoną wielkość jest spowolnienie wzrostu, tak że odczuwalne ciasno klatki, a zatem trudno jest w nim poruszać. Do gad wzrosła znacznie większe niż ich krewnych, konieczne jest zapewnienie jej przestronną siedzibę.

Żółwie największe rozmiary, żyjących w środowisku morskim, są ogromne gady, nazywane są skórzaste. Nazwa otrzymali ponieważ powłoki składającej się z małych rozmiarów płyty kości związanych z sobą, ale oddzielony od szkieletu. Z powodu tej struktury żółwia nie jest w stanie przeciągnąć i schować głowę do środka.

Długość gady jest dwa i pół metra i wagę – sześć kg. Są to mieszkańcy całej południowej ciepłym morzu. Pomimo faktu, że istnieje tak wiele żółwi na świecie, aby zobaczyć ich może być bardzo rzadkie.
Należytą ostrożnością skórzaste stworzenia morskie pływać blisko brzegu i na morzu, tylko w nocy, kiedy na ziemi mniejszym niebezpieczeństwie.

Głównym delikatność tych żółwi są mięczaki i skorupiaki, małe ryby, meduzy, przegrzebki. Mięso własnych gadów tego gatunku jest bardzo nadaje się do jedzenia, pomimo faktu, że istnieją przypadki zatrucia toksynami zawartymi w nim. Dla żółwi toksyn, które dostają się do organizmu z pokarmem, nie są niebezpieczne, ale mięso jest niebezpieczne dla ludzi.

Wśród gatunków morskich gadów i dużych uznanych tzw zielony. Są one również nazywane zupy. Siedlisko tych zwierząt – podzwrotnikowych i tropikalnych oceanów na świecie. W rozmiarze dotrą one długość półtora metra i waży blisko dwustu kilogramów. Jest kilka osób, które mają pół tony wagi i długości mogą osiągać dwa metry.

Red błotna suwaki – idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wcześniej nie udomowione gady

Takie zwierzę wystarczająco wytrzymałe i można dostosować do różnych siedliskach. Jednak od właściciela potrzebuje czasu i pieniędzy na utrzymanie takiego przyjaciela w dobrym zdrowiu. W ogóle, czerwonymi uszami suwaków przynosi wielkie współżycie z mężczyzną, mimo swojej nieśmiałości w środowisku naturalnym. Żywności udomowione gady wolą specjalną dietę. Cykl życiowy tego egzotycznego zwierzęcia, od 50 do 70 lat.

Jeśli poważnie zaangażowany w poszukiwaniu zwierzaka, z którym chcemy żyć obok siebie, długiego i szczęśliwego życia – aby to zrobić, nie ma wątpliwości, kupi żółwia.