900 Shares 9349 views

Pyatnitskoye cmentarz w Moskwie. Historia i teraźniejszość

Moskale znają stare, wychodzące z jej historii w XVIII wieku, Pyatnitskoye cmentarza. W Moskwie istnieje obecnie siedemdziesiąt jeden groby terytorium. Jednak wśród nich są takie, które stały się częścią historii stolicy, więc były organicznie połączone z nim. Więc to nekropolia, nazwany na cześć św Czcigodnego Paraskewy – jeden z nich.


Cmentarz na końcu alei Droboliteynogo

W przypadku, gdy na północy Moskwy, niedaleko Prospect Mira, przechodzą Krestovsky wiadukt i zaraz za nim skręcamy w prawo, będzie w pasie, który jest nazywany Droboliteynogo. Ta nazwa otrzymał już w naszych lat, a przed cmentarz został powołany, na koniec tego i jest Pyatnitskoye cmentarz. Moskwa jest łatwo się zgubić, ale adres ten nie jest trudno znaleźć. Widząc przed pięknym trzypoziomowej dzwonnica, wiesz, że masz cele.

Jak wspomniano powyżej, Pyatnitskoye cmentarz – jeden z najstarszych w Moskwie. W 1771 roku, wstrząsnęły stolicą wydarzeń zawartych w opowiadaniu zatytułowanym Plague buntu. Wiele Moskale w momencie przedwcześnie zakończył swoją ziemską wędrówkę, a ich spoczynku brakuje. To z tego powodu, a to był dekret Katarzyny II przydzielone miejsce ich pochówku.

Cesarzowa matka opiekowała się nie tylko ciał, ale także dusze zmarłych, a w jego imieniu dekret nakazał wybudować kościół na cmentarzu. W dokumencie stwierdzono, że jeżeli niedobór zasobów nie jest możliwe, aby wznieść kamienna katedra, konieczne byłoby zbudowanie przynajmniej tymczasowy – drewno.

Budowa pierwszego – drewniany kościół

Imperial komenda została wykonana natychmiast, i okazało Pervoprestolnaya nową świątynię Boga – drewniany kościół w imię św Paraskewy. Jest w czci świętego, a następnie nazywa Pyatnitskoye cmentarz sama. W Moskwie, wśród osób duchownych pozostawiły swój ślad w historii, aw jego miejsce i rektorem nowo wybudowanego kościoła, ojca Fiodora (Protopopow).

Przez trzydzieści lat szukał Boga chrześcijańskiego pochówku dusz tych, którzy czytają usługę pochówku, przygotowując ostateczną podróż. Ale ojciec znalazł czas dla spraw gospodarczych. To był jego kłopoty w 1830 roku na terenie zniszczonym drewnianym kościółku rozpoczęła już budowę nowego kamienia. Po zakończeniu prac w 1935 roku został konsekrowany na cześć Trójcy.

świątynia Boga na cmentarzu

Autorem projektu był architekt AG Grigoriev, znany Moskali powodu jego innych prac – kompleks na Vagankovsky cmentarza. Kościół miał dwóch naw konsekrowani na cześć św Paraskewy (który ostatecznie zabezpieczone cmentarza swoją nazwę) i św Sergiusza z Radoneża. Wiele innych usprawnień i znakomitymi dziełami niestrudzony pasterz. O nich dowody tablicę pamiątkową zachowanych na jednej ze ścian kościoła.

W dawnych czasach, tradycja była wspólna dokonać znacznych sum wspomnieć wieczne dusze zmarłych krewnych. Jednak osoby najbardziej zamożne zostały zbudowane do tego celu kaplicy i nawet całych kościołów. Że Moskwa kupiec S. Zajcew, chcąc ich wiecznej szczęśliwości coraz niezapomniany kapłana, który został tu pochowany, zbudował kościół na własny koszt. Został on konsekrowany na cześć św Symeona perski – patrona Ojca Niebieskiego. Moskwa gazety z lipca 1917 roku pisał o dzwony stopudovo podniesionych w tych dniach, dzwonnicy kościoła.

Ale wkrótce, kiedy kraj został zalany ateistycznej obskurantyzmu stracił świątynią Boga jest nie tylko dzwony, a nawet krzyże, a budynek został wykorzystany dla potrzeb gospodarczych. Chociaż w okresie prześladowań religijnych, kościół przeszedł wiele kłopotów, ale opór aż do dzisiaj, a może zobaczyć każdy, kto odwiedza Pyatnitskoye cmentarza w Moskwie. Jak dostać się do świątyni, możemy uczyć się od szczegółowych schematów, działek położonych przy głównym wejściu.

nagrobki w stylu handlowca

Historia cmentarza byłby niepełny, gdyby nie wspomnieć, że w XIX i na początku XX wieku, był miejscem pochówku wielu osób kupców. W tamtych czasach to było wykorzystywane do dekoracji pomniki Nagrobki, to mała kapliczka wykonana z czarnego marmuru. Stało się to za „styl kupca”. Taki grób dekoracji w różnych znaleźć tutaj w centralnej części cmentarza, a na jej odległych miejsc. Jednak należy zauważyć, niemal całkowity brak luksusu tutaj w postaci rzeźb aniołów płaczących lub przynajmniej drogie wazony.

Miejsce spoczynku wielu pokoleń

Cmentarz był miejscem pochówku wielu pokoleń Rosjan. Czytając napisy na grobach znajdujemy nazwiska naszych wybitnych rodaków, którzy złożyli swój ślad w historii Rosji. Wśród nich wybitni dowódcy i zwykli obrońcy ojczyzny. Ponadto, dla wielu naukowców i artystów stał się miejscem pochówku starożytnego Pyatnitskoye cmentarzu w Moskwie.

Jak je zdobyć? W przypadku braku komunikacji osobistej najłatwiej dotrzeć metrem ze stacji Aleksiejewskiej. Od będzie musiał chodzić nie więcej niż osiem sto metrów (i trochę więcej, jeśli pójdziesz do stacji Ryga). właściciele maszyn mogą używać wskazówek dotyczących dojazdu, przyłączoną na końcu. Podsumowując, muszę powiedzieć, że wszystkich zainteresowanych w historii naszego kraju, obiecuje wiele ciekawych wycieczka Pyatnitskoye cmentarzu w Moskwie. Adres: Droboliteyny ścieżka 5.