861 Shares 8063 views

Derzhavin Estate Muzeum w Petersburgu

Petersburg architektura starego miasta ma swój własny anioł stróż, trudno byłoby wyjaśnić, jak niektóre budynki mogą być zachowane. Przetrwały rewolucję, wojnę, zaniedbania i czasami ludzkie pragnienie zniszczenia, miasto uratował swoją wyjątkowość. Derzhavin nieruchomy muzeum w Petersburgu, wielokrotnie przebudowywany do potrzeb współczesnych czasów i właścicieli, ale przeżył, a obecne pokolenie jest w stanie nie tylko przejść przez korytarze, ale także dotknąć erę chwalebne.


Dom dla poety

Modern House Nieruchomości na poetę Fontanka Derzhavin został nabyty w 1791 r. Budynek jest w trakcie budowy, co dało okazję do projektowania i aranżacji wnętrza wykończenia według gustu nowego właściciela. Gavrila Romanovich Derzhavin wymagane ukończenie architekta i jego długoletniego przyjaciela N. A. Lvovu, że chętnie podjął sprawę.

Konstrukcja skala była dość duża, oprócz zakończenia planowanej powierzchni biurowej. Przez 1794 przyszedł do prac wykończeniowych końcowego w posiadłości były stabilne i kuchnia na projekt i budowę którego architekt Pilnyak. Niestety, gospodyni Ekaterina Jakowlewna Derzhavina umieścić swoje serca do domu w momencie zakończenia wszystkich prac jest martwy. Po zostawiła dowody jej czci stosunek do nowego domu. Chcąc zbudować gniazdo rodzinne, ale jednocześnie przeżywa trudności finansowe, była zgłaszania wszystkich wydatków w „Księdze kosztu pieniądza do domu z kamienia. Od sierpnia 1791 r.”

Mieszkał w domu na Fontanka, Derzhavin sprawiły, że szczególną atmosferę. Na przełomie lat 18-19 wieków, dom słynął z gościnności i został uznany za centrum kultury. Od 1811 roku w „Dance Hall” z nieruchomości posiadanych regularnie odczyty literackie, spotkania ludzi podobnie myślących. Pod koniec 18 wieku muzeum-estate Derzhavina powiększono scenę, która miała wyposażyć pomieszczenie. Produkcje z członków rodziny uczestniczył, bliskich przyjaciół i znanych profesjonalnych aktorów swojego czasu.

Magic garden

Oprócz planów dotyczących budowy i dekoracji domu w zadania architekta była poprawa przydomowy ogród. brzoskwinie, ananasy, itp Część terenu jest przeznaczona do szklarni, gdzie rosną rośliny ciepłolubne, egzotycznych owoców, kwiatów – .. kilka szklarni, z których każdy poddali kulturę oznaczony w planie nieruchomości. To było dość duże ogrody przydomowe, z której zbierane tradycyjnych upraw (ziemniaki, rzepa, buraki, groch, ogórki, rzodkiewki, etc.).

Lwów architekt był również zaangażowany w ogrodzie i wybór połamanych drzew. Według jego planu ogród powinien być wspaniały ramki do wspaniałego domu. W parku posadzono drzewa, takich jak lipa, klon, brzoza, dąb, itp wliczone Garden urządzone bzy stylu oraz jaśmin, a także bardziej zwykle -. Żurawina, dzikiej róży, wiciokrzew. Kwiat łóżko składało się głównie z bulwiastych, rzadkie w tym czasie, kultur – hiacyntów, lilie, żonkile, wielu różnych krzewów róż posadzono.

okres katolicki

Po śmierci właścicieli muzeum-majątku Derzhavin w St.Petersburg był pusty przez kilka lat. Roman Catholic Theological College nabył posiadłość w 1846 roku. Do celów organizacji nie potrzebuje luksusowe i komfortowe pokoje, więc zacząłem prace nad przebudową. Badania te przeprowadzono zgodnie z nadzorem architekci AM Gornostajewej i VI Sobolschikova.

Zgodnie z nowymi wyzwaniami, Derzhavin Estate Muzeum otrzymało dodatkowe piętro nad domem i budynkami gospodarczymi, został wycofany kolumnadę, projektowanie elewacji zmieniła. Wnętrza straciły główny wielkie schody, część pokoi ma ściany i inne zmiany. Później został zniszczony jako zbędny szklarni i budowy kościoła Wniebowzięcia NMP (1870-1873 lat) pozbawiło ogrody nieruchomości i większość z ogrodu.

Podczas późniejszego czasu muzeum-estate Derzhavin był kilkakrotnie przebudowywany. Tak więc, w 1901 roku zajęło, aby zakończyć na obu skrzydłach trzecim piętrze, prace prowadzone przez architekta L. P. Shishko.

Rewolucja i problemu mieszkaniowego

Po rewolucji, od 1918 do 1924 roku, muzeum-estate G. R. Derzhavina był bez nadzoru, organy nie mógł znaleźć przeznaczenie dla niego. Wtedy zdecydowano, aby doprowadzić go do domu, który całkowicie zniszczył resztki dekoracji wnętrz. Dom był gęsto zaludniony, zajęło nowych najemców działowych do przeprowadzania napraw na własnych upodobań i możliwości.

Stawy w parku było wypełnione przez 1935. Garden Manor regularne stać się spontaniczny, gdzie lądowanie odbyło się bez jakiegokolwiek planu lub pomysłu. Więc sytuacja trwała przez długi czas, prawdopodobnie w Petersburgu można znaleźć ludzi, którzy mieszkali w domach komunalnych. Pod koniec 20 wieku w biurach nieruchomości były liczne firmy i kilka lokali mieszkalnych, w piwnicy znajduje wysokość 2,5 metra w ciągu roku został zalany wodą. Decyzja o przywróceniu i przekazywaniu dziedzictwa architektonicznego w prowadzeniu Muzeum Puszkina powstał w 1998 roku.

stan muzeum

Muzeum-Estate Derzhavin Literatura rosyjska i został otwarty w 2003 roku po światowej prac remontowych w budynku głównym. Tylko szesnaście pokoje, które konserwatorzy próbowali odtworzyć jak najdokładniej sytuację domu Derzhavin był otwarty. Liczyliśmy na dowodach i opisów współczesnych, zachowanych zapisów poety.

W różnych częściach kraju były oryginalne meble z osiedla: część nadano Muzeum All-rosyjski Puszkina, niektóre elementy zostały przeniesione do tymczasowego przechowywania Galeria Trzeciakowska i wielu innych sklepach. Dom Derzhavina dumą wykazać prawdziwego biurka, pisanie urządzenie poeta, można również zobaczyć kilka transferów autorskie, przedmioty osobiste i słynny portret gospodarza TONCI pędzla domu.

Prace konserwatorskie kontynuowano aż do 2007 roku i zakończył się otwarcie kina domowego w budynku głównym i dwóch skrzydeł. Z nich, jednostka centralna jest połączona objętych galerii Każde skrzydło posiada własną nazwę, odziedziczony od pierwotnego przeznaczenia. – Kitchen, stajni itp Teraz są galerie wystawowe i sale koncertowe.

Od 2009 do 2011 roku przeprowadzono prace konserwatorskie w parku. Na fundamencie Survivors ponownie pojawił się centralną szklarnia, ogród odbyła polankę i ponownie stworzył swój historyczny wygląd, w którym centralne miejsce zajmuje rozległą łąkę, po raz kolejny zadzwonił potoku, zostały przywrócone trzy stawy.

infrastruktura

Derzhavin Estate Muzeum dzisiaj – imponujący kompleks. Obejmuje on:

  • Centralny budynek. Wewnątrz muzeum G. R. Derzhavina i literatury rosyjskiej w swoim czasie. Tam rozmieszczone stałą wystawę, jest 16 pokoi na dwóch piętrach.
  • East obudowa. Pierwsze piętro zajmują wystawy stałej „Właściciele rosyjskich lir. G. R. Derzhavina -. A. S. Pushkinu " Po drugie, trzecie piętra zapraszają do sal wystawowych muzeum Puszkina, który zawiera materiały, które nie są zawarte w stałej ekspozycji.
  • Budynek zachodni. Na parterze – wystawa „Narodowy Muzeum Puszkina. Strony historii „(stałej). Na drugim piętrze znajduje się kilka sal na organizację recitali i spotkań, prowadzenie centrum multimedialne z kolekcją unikalnych materiałów. Na trzecim piętrze można zwiedzić stałą ekspozycję „Biała połysk porcelany”, tutaj też znajduje się kilka sal wystawowych, które są regularnie dostarczane do dzieła mistrzów z różnych okresów, w tym naszych współczesnych.
  • kina domowego. W hali odbywają rekonstrukcyjnych, występy muzyczne i twórcze spotkania.
  • Manor Garden. Według parku prowadzone wycieczki, a także park służy jako odkrytym koncertowej dla muzycznych i teatralnych.
  • Centralny cieplarnianych. Po przywróceniu miał inne funkcje, odczyty dziś prowadzone są tu wieczory muzyczne i wykłady.
  • Hotel. Znajduje się na terenie kompleksu nieruchomości w pensjonacie, wnętrze jest rozwiązany w duchu klasycyzmu z kompletem nowoczesnego komfortu.

wystawy stałe

Derzhavin Estate Museum (St. Petersburg) zaprasza do odwiedzenia wystawy stałe:

  • „Właściciele rosyjskich lir. G. R. Derzhavina -. A. S. Pushkinu " Podczas wycieczki, zwiedzający zapoznają się z ekspozycją autentycznych portretów literatury, filozofii, z książek wydanych w okresie 18-19 wieków, dzieł sztuki. Wśród rarytasów jest jednym z tomów „Encyklopedii Diderota i d'Alemberta,” obiekty sztuki zdobniczej. Koszt biletów dla dorosłych – 200 rubli dla studentów i emerytów. – 100 rubli, dla studentów do 16 lat. – 60 rubli.
  • „W biały połysk porcelany.” Ekspozycja mieści się w kilku pokojach. Pierwszym z nich jest reprezentowana przez porcelany granicą 17-18 wieków chińskie szkolnych. Reszta podano pod rosyjskiej produkcji porcelany różnych producentów. Próbki badanych z Imperial Fabryka Porcelany, prywatnych fabryk. Wpisowe dla dorosłych – 120 rubli, dla emerytów i studentów – .. Od 60 rubli, dzieci poniżej 16 roku życia, bez udziału wystawę wycieczki bezpłatnie.

Również w muzeum są wycieczki turystyczne: „Wizyta w pana domu”, „Derzhavin i muzyki”, „Słyszałem, że po raz pierwszy …”, zwiedzanie ogrodów nieruchomości i innych.

działalność edukacyjna

Muzeum-estate Derzhavina przeprowadzono rozległe prace badawcze, opracowano i wdrożono szereg programów dla uczniów w każdym wieku. Program „Podróżowanie z kotem na Puszkina Petersburgu naukowców” odbędzie się poza muzeum, koncentruje się na młodszych uczniów. Podczas wycieczki uczniowie zapoznają się z historią miasta, dzieci w formie interaktywnej pokazuje wpływ miasta na pracę poety.

Gra „Derzhavinskaya Kuchnia” proponuje zapoznanie się z życiem urządzenia podczas życia poety, przewodnik pokazuje przedmioty codziennego użytku, informuje urządzenie pieca, a znacznie więcej, a nie mniej zabawne. Program przeznaczony jest do wieku gimnazjum.

W arsenale muzeum i jego pracowników jest pełen programów autorskich, które uzupełniają wykształcenie, aby pomóc rozwijać miłość do literatury i literatury rosyjskiej. Dorośli będą również znaleźć wiele nowego.

przydatne informacje

All-rosyjski Puszkin Muzeum składa się z sześciu oddziałów, obejmują one Derzhavin Estate Museum. Fontanka szczęście raz ludzi, a teraz istnieje wiele zabytków, przyciąga obywateli i obywateli innych krajów.

Dotykać do ery Derzhavin, Puszkina, Niekrasowa, aby odwiedzić sale muzealne, i ponieść prawdziwą historię. Adres muzeum-estate Derzhavina jest następujący: nasyp rzeki Fontanka, struktury 118.