564 Shares 6221 views

Mieszkańcy Dagestan: kultura, tradycje i zwyczaje

Dagestan – Republika Rosji, który znajduje się w południowej części kraju. Ponadto, jest to wielonarodowy i jednoczy 102 narodowości. Wśród nich, zarówno rodzimych i odwiedzenie ludności. Aby dołączyć rodzimych narodowości Awarów, agultsev Andi, Kubachins, Dargin, Laks, Rutul, Lezgini, Tabasarans, tsezov i in.

Kultura i tradycje ludów Dagestanu są bardzo zróżnicowane, że zmieniały się na przestrzeni lat i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Każdy z tych krajów ma swoje osobliwości i różnice, które dają im tożsamość.

Awarów

Maarulal lub Awarów – ludzie z Dagestanu, liczące około 577 tysięcy osób .. Zamieszkali w całym zachodnim Dagestanie, zwłaszcza na obszarach górskich. Większość z tych wieśniaków. Komunikują się one z ich Awarów języka, który ma wiele dialektów. Awarów są muzułmanami, ale są elementy pogaństwa w ich wiara jest wciąż obecny. Są one poświęcone przyrodzie, szanować ją i wołać o pomoc, wykonując magiczne rytuały.

Tradycyjne działalność tych osób jest hodowla bydła i rolnictwo. Zwierząt zaleca się hodować bydło, aw górach – owce. Awarów opracowali wysoce zorganizowaną strukturę rolnictwa szeregowy, który znajduje się w górach i jest uzupełniony przez system nawadniania. Podobnie jak reszta narodów Dagestanu, Awarów od dłuższego czasu aktywnie wykorzystywane domowe rzemiosła. Należą tkactwo, haft, dziania, wełny, drewna i kamienia rzeźba kowala.

Agultsy

Agul ludzie Dagestanie mieszkających w południowej części. Liczby tej populacji wynosi około 8-9 tys. Man. Do komunikacji używają Aghul, który jest związany z Lezgi. Ten naród mieszka w osadzie 21 południowo Dagestanie.

tradycji tego narodu, a także tradycje ludów Dagestanu jako całości, są unikatowe. Głównym zajęciem przez wieki agultsev było bydło. Tylko mężczyźni mają prawo do opieki za owce. Kobiety zajmują się wyłącznie u bydła.

obróbka metali był bardzo ważny aspekt życia agultsev. Kowali wytwarzane osiach kos, noży i sierpów, które będą przydatne w każdym domu. Agultsy byli doskonałymi budowniczymi. Zbudowali mosty, domy i meczety. Ozdobione misternie rzeźbione ich budynki kamieni ozdoby, które wyświetla całą kulturę ludów Dagestanu.

Andyjskiej grupa ludów

Andi – to grupa krajów, które obejmuje takie osoby w Dagestanie jak akhvakh ludzie, ludzie botlikh, Tyndall, bagvalal ludzie, ludzie karata, godoberi ludzi, chmalaly i, w rzeczywistości, sami Andi. Całkowita liczba osób w tych narodowości jest 55-60 tys. Man. Żyją w górach zachodniej Dagestanie. Komunikacja odbywa się w języku andyjskiej z wielu dialektów.

Religia Andians wyświetla zwyczaje ludów Dagestanu, jak większość rdzennej ludności to muzułmanie sunnici. Główne zawody były rolnictwo i hodowla zwierząt. Od najdawniejszych czasów ludy te domy zostały zbudowane z kamienia. mieszkania dwukondygnacyjne nie było tak wiele, miał jedną historię prostokątny. Andi, którzy byli zaangażowani w rolnictwie, rozwinęły ich kalendarza rolniczego, które pomagają określić czas siewu i zbioru pewnych roślin.

Dargin

Dargin – ludzie z Dagestanu, tradycyjnie zamieszkujących obszary górskie. Język, który zjednoczy wszystkie Dargin, nie istnieje, wariacje Dargwa dużo. Zwyczaje i tradycje ludów Dagestanu, jak Dargin osobno, są ściśle związane z ogólnymi procesów społecznych i gospodarczych zachodzących w starożytnej historii tego okresu. Byli zaangażowani w zwykły dla mieszkańców obszaru działalności, czyli hodowla bydła, rolnictwa i rzemiosła. Dargins słynie z biżuterii i galanterii skórzanej, wełniana, broń. Kobiety leczone wełnę, tkania tkaniny i dywany.

Kubachins

Ten naród Dagestanu mieszka w małej wiosce Kubachi Dakhadayevsky Rejonowego. Ich liczba nie przekracza 1900 zakładów. Poza Kubachins żyć w innych osiedli w Azji Środkowej i na Kaukazie. Ich język ojczysty – Kubachi. Mieszkańcy osady głównie rzemieślników. Gdyby były uprawiane lub pasą bydło, to charakter pomocniczy.

Najczęstszymi rzemiosło od dawna do metalu, konstrukcja, rzeźba z drewna i kamienia. Kobiety biorące udział w dziania, tkania, haftowania, filcowania produkowane, z których buty artysty. Wiedza i umiejętności w zakresie obróbki metali został przeniesiony z ojca na syna. Interesujące są folk dances Kubachins które zostały starannie zaprojektowane, aby wykonywać różne rytuały.

Laks

W centralnej części Górnego Dagestanie zamieszkana jednego z narodów – Laks. Język – Lak, religia – islam. Ten naród od czasów starożytnych mieszkała na terytorium Dagestanu. Ich główną formą działalności – upraw pszenicy (żyto, pszenica, proso, owies, jęczmień, etc.). Opracowano także żywiec. Rzemiosła zostały opracowane suknodelie, biżuterii, ceramiki, obróbki kamienia srebro i złotym haftem. Laks słynęli kupców, cukiernicy i akrobaci. Bogaty i epicki w tym narodzie. Ustnie przekazywane historie o wielkich bohaterach przeszłości i jak walczyli ze złem.

Lezghins

Lezghins kompaktowo osiedlili się na ziemiach południowych Dagestanie. Ich liczba w obszarze 320 tys. Man. Komunikacja odbywa się w Lezgin, który jest często modyfikowany przez mieszkańców. Lezgijski mitologia obfituje w opowieści o bogach, którzy kontrolują naturę. Ale został zastąpiony pogaństwa do chrześcijaństwa, które po pewnym czasie jeszcze zastąpiona islam.

Podobnie jak wszystkie narody Dagestanu, Lezgi uprawianych roślin uprawnych, zwłaszcza pszenicy, ryżu i kukurydzy, hodowli zwierząt gospodarskich. Lezghins produkowane wspaniałe dywany, które znane są daleko poza granicami swojego regionu. Również wspólne rzemiosło były tkania, przędzenia, czuł produkcję i biżuterię. Lezgini znane, a ich taniec ludowy – lezginka, który stał się tradycyjnym dla wszystkich narodów Kaukazu.

Rutul

Nazwa tego narodu pochodzi od największego rozliczenia – Rutul, położonej w południowej części Dagestanu. Mówią, że tym ludziom Rutul, ale jego dialekty różnią się znacznie między sobą. Religia jest tradycyjny dla tego obszaru – Islam. elementy pogańskie obecne są również: kult gór, grobów świętych. Inną cechą jest to, że poza Bogiem Rutuls rozpoznać siebie, Boga swego Yinshli.

Tabasaran

Osoby te mieszkają w południowym Dagestanie. Ich liczba jest równa 90 tys. Man. język Tabasaranskiy podzielony jest na południowych i północnych dialektów. przekonania core – Islam. Klasy są również bardzo tradycyjne dla tego regionu – hodowla i rolnictwo. Tabasaran są mistrzami w tkania dywanów, ceramiki, kowala, obróbki drewna i produkcji skarpet z różnymi wzorami. Dostatecznie rozwinięte różnych gatunków folkloru, jak mitycznych legend i ludowych piosenek.

grupa TSSE narodów

Przez TSSE narody są ludzie hinukh, ludzie bezhta, tsezy, Hunzib ludzie i khwarshi ludzi. Nie ma wspólnego języka, ludzie komunikują się we własnym języku. Na te narody od dawna duże znaczenie miał Blood Ties rodzin, tzw tuhum. Stowarzyszenia te pomogą każdy członek wybrać najbardziej dochodowych gry dla małżeństwa. Produktów stosowanych mleka, suszone i świeże mięso, płatki, mąkę, świeżych i suszonych owoców. Mimo tych ludów i muzułmanów, wiara w dżinów, gobliny, diabły i czarownice zostały zachowane.

Zatem, kolebka Dagestan wielu narodów. Kultura i tradycje ludów Dagestanu i w czasach współczesnych zachowała swoje charakterystyczne cechy, co czyni je interesującym dla badań. Ich wiara łączy główne cechy islamu i pogańskich przeżyć z przeszłości, co czyni je wyjątkowe.