604 Shares 3216 views

Loop – akrobacji

Loop – chwyt, który stał się uosobieniem postępu technologicznego i opanowanie pilotów samolotów. 9 września 2013, że trik był dokładnie sto lat. Pierwsza osoba, która pomyślnie pętli, to pilot rosyjskiego imperium PN Nesterov. Pętla w jego występ był pierwszym sukcesem wdrożenie tej sztuczki. Jednocześnie stara się z powodzeniem dokonać manewru podjęte na długo przed tym. Nazwa trick był spowodowany liczbie nieudanych prób, które doprowadziły do śmierci.


Pojawienie manewru

Na przykład, amerykański Hucks w samolocie bracia Wright próbował zrobić zakładkę pionową. Jednak moc silnika była bardzo słaba, aby utrzymać samolot na szczycie. Po które sięgają kilku próbach wykonać pętlę, ale większość z nich nie zakończyła się tragedią. Płaszczyzny konstrukcyjne że czas nie pozwolił, aby wytrzymać takie obciążenia, dzięki czemu podczas pionowego wyciągu lub samolotem na górze zaczął po prostu rozpadać. Trzeba powiedzieć, że w tym czasie nie było nawet specjalne przepisy, które zabraniają pilotów, aby ostrych zakrętów i rolki ze względu na dużą kruchością pojazdów powietrznych. Jakiś czas nawet uwierzyć, że pełny obrót w płaszczyźnie pionowej jest po prostu niemożliwe do spełnienia.

Po serii nieudanych prób inżynier aeronautyki sobie sprawę, że dla zwykłych kół latanie i powrotu samolotu do punktu wyjścia musi być stworzenie absolutnie stabilny mechanizm. Oznacza to, że samolot powinien być dobrze wyważony, a punkt oporu aerodynamiczne i punkt siły napędowe powinny być jak najbardziej zbliżone do siebie (idealnie – dopasowane).

Oferuje nowoczesne pętlę Nesterov

Pętla u zarania lotnictwa jest wyzwaniem dla umiejętności pilotów i inżynierii. Do tej pory ten wyczyn jest powszechnie stosowany jako element Air Show, a jako środek szkolenie młodych pilotów. Wynika to z faktu, że wykonanie triku wymaga treningu umiejętności zarządzania samolotu pod różnymi obciążeniami, boisko, wysokości i prędkości. Tylko w pełni doświadczyć możliwość jego samolotu, można przystąpić do wykonywania trików. Ponadto, pętla podwaliny dla wdrożenia szeregu innych wyczynów, które są wykorzystywane w celu wykonywania umiejętności, jak również podczas prawdziwej walki.

Pętla jest prawidłowy, gdy wszystkie punkty toru ruchu w płaszczyźnie leżą w tej samej płaszczyźnie pionowej, przeciążenie jest pozytywny przez manewru i nie przekracza wartość graniczną, na którym samolot jest podzielony na korkociąg.

Pierwsza połowa pętli odbywa się kosztem napędu trakcyjnego i szybkość pisania, drugi – przez masę samolotu i jego atrakcji na ziemię, i ciągu silnika.

Pętle helikopterem

Pierwszy helikopter, który prowadzi się na ruch był Ka-50. Konstrukcja maszyny pozwala na pełną pętlę 360 stopni. Jednak ten manewr jest dość ryzykowne ze względu na fakt, że zespół ostrzy może przewozić shlestnutsya. W związku z tym, że przeprowadza się przy wystawie powietrza tak zwanego „ukośny pętla”. W tym przypadku trajektorię śmigłowca nie znajduje się w pionowej płaszczyźnie, lekko pochylone w stosunku do poziomu.

pętla masy

Pętla pętla może być również wykonywana na ziemi. Tak więc, w celu spełnienia obrót o 360 stopni samochodów w płaszczyźnie pionowej, konieczne jest, aby zbudować specjalny utwór. Z wystarczającą prędkością maszyny łatwo przechodzi przez najwyższy punkt pierścienia. To samo odnosi się do motocykli. Takie sztuczki są dość powszechne w różnych cyrku i rozrywki Motor Show.

Zatem samolot sprawia, że pętla najbardziej wyrafinowany i piękny. Monitoruje realizację tego manewru naprawdę ekscytujące.