807 Shares 2860 views

Okresy historii geologicznej Ziemi w kolejności chronologicznej. Pochodzenie życia

Geochronologia – podział warunkowe całej historii Ziemi przez dłuższy okres czasu, które charakteryzują się pewnym znakiem. Okresy historii geologicznej Ziemi w kolejności chronologicznej zostały przyjęte na Pierwszym Międzynarodowym Kongresie geologów. Ustaw podzieloną okres używany w geologii, geografii i nauk pokrewnych.


okresy jednostki

Istnieją dwie skale, ustala okres istnienia naszej planety. Nazywane są: stratygraficzne badający kromki złóż kopalnych i geochronologicznych, biorąc pod uwagę zmianę w świecie organicznej i nieorganicznej. W długich odstępach czasu okresy geologiczne ewolucji Ziemi są niektóre nazwy: eonów epok, kropki, wiek, czasy. Są też mniejsze przedziały czasowe, które są określone w pracach naukowych, ale dla ogólnego zrozumienia historii Ziemi, nie grają żadnej roli.

Większość głównych okresy

stratygraficznie okresy geologiczne geologicznej historii Ziemi, w porządku chronologicznym, podzielonym na trzy duże szczeliny, które naukowcy nazywają eonotem:

  • archaiku;
  • Proterozoic;
  • Fanerozoiku.

Takie rozdzielenie jest nierówne okres czasu. Pierwszy okres jego życia trwało ponad 2 miliardy lat, podczas gdy ten ostatni trwa około 512.000.000 lat. era geologiczna i historia życia na Ziemi są ze sobą nierozerwalnie związane. Stopniowe zmiany w procentach ilościowego tlenu, wody stabilizacji ciśnienia atmosferycznego i temperatury powodują skok w ewolucji. Obserwować zależność ta może być przykładem krótki opis trzech głównych okresach życia ziemskiego.

archaiku

Archaiku i czas Proterozoic – to 4/5 cała historia naszej planety. Z okresem archaiku zaczyna historię Ziemi. Tabela stratygraficzna przesuwa początek archaiku okres 4 miliardy lat temu. Archaiku era – najstarszy, najdłuższy w czasie – trwa około 12 milionów lat. Właśnie w tym czasie nasza planeta chłodzi tworząc rdzeń metalowy pierwsze magmowe skały są utworzone, na przykład dioryt granit. Ślady dawnych czasów, naukowcy odkryli na krawędzi tarczy Grenlandii. W połowie okresu archaiku, pierwszy kontynentu, który naukowcy nazwie Valbaru.

Jednocześnie powstają pierwsze żywe organizmy na Ziemi. Najprawdopodobniej były wymarłe bakterie beztlenowe. Powstanie życia jest bezpośrednio związane z procesem fotosyntezy, który natychmiast oddziela wszystkie żywe organizmy na temat roślin i zwierząt. Fotosynteza pochodzenia wystąpiło w niebiesko-zielonych alg i cyjanobakterii, który miał strukturę wewnętrzną tak, że nawet prymitywny jądro nieobecny nim.

Proterozoic

Okres pierwszy w historii proterozoik charakteryzuje się gwałtownym spadku poziomu tlenu w atmosferze. Być może był w tym czasie jakiś niezbadany kosmiczna katastrofa, ale nawet taka zmiana okazała się katastrofalna dla drobnoustrojów beztlenowych – dla nich tlen cząsteczkowy okazały się śmiertelne. Więc pierwsze żywe organizmy na Ziemi wyginęły, dzięki czemu możliwe są inne formy życia, mające na celu zużycia O2.

W atmosferze obniżenia poziomu dwutlenku węgla i zwiększa ilość wody – jest utworzone pierwsze oceany, co, oczywiście, mniej niż obecnie. I kontynenty scalić do nowego kontynentu, który został nazwany domem – to zdarzenie miało 1,15 mld lat temu. Pod koniec tego okresu pochodzi pierwszy wiek lodu, związany z przesunięciem biegunów magnetycznych i mogą ulec zmianie w okresie rotacji planety. W tym czasie naukowcy nadana najwcześniejsze odkrycia szczątków pierwszych organizmów żywych – jest związane z występowaniem w istot żywych szkieletów.

fanerozoiku

Najbliżej nas okresy historii geologicznej Ziemi w porządku chronologicznym, są znane jako fanerozoiku. Najbardziej oczywistą cechą tego okresu – pochodzenie życia we współczesnym znaczeniu tego słowa. Era fanerozoiku 542 milionów lat temu i trwa do dziś. Gwałtowny wzrost tlenu spowodował prawdziwy boom nowych niezwykłych roślin i zwierząt. Naukowcy nazywają ten proces kambryjska eksplozja. Fanerozoiku pojawiła się większość gatunków roślin i zwierząt nowoczesnych nabyte kręgosłupa i wykonana nowa klasa istot żywych na Ziemi.

Taki podział daje ogólne pojęcie o tym, jak naukowcy okresy historii geologicznej Ziemi nazywają. W porządku chronologicznym, są bardzo łatwe do zapamiętania – pierwsze litery archaiku, proterozoiku i fanerozoiku Era ułożone w porządku alfabetycznym.