629 Shares 5984 views

Czujnik kontroli ciśnienia w oponach – przyjemny drobiazg lub konserwacja Auto

Kiedy każdy dzień za kierownicą, mamy cały czas do monitorowania stanu technicznego samochodu. Ale kiedy w pośpiechu, i rzeczywiście bardzo irytujące biegać do samochodu, aby sprawdzić ciśnienie norm powietrza w oponach. Procedura jest konieczne, aby upewnić się, ponieważ wpływa minimalnego zużycia paliwa, maksimum bezpieczeństwa. Po tym wszystkim, na niskim lub wysokim ciśnieniem, istnieje wysokie prawdopodobieństwo awarii koła, natomiast nierówne ciśnienie w oponach samochodu w ogóle możliwe opieki z boku, co z kolei może doprowadzić do wypadku samochodowego.


Ciśnienie w oponach – ważnym czynnikiem

  Racjonowanie od ciśnienia powietrza w oponach – ważnym czynnikiem, który jest często niezasłużenie mało uwagi kierowcy. Tak więc, pod zwiększonym ciśnieniem odbywa się niewłaściwy rozwój bieżnika, a ryzyko „eksplozji” koła jest podwojona. W tej zawiesinie nosi ładunek z nawet niewielkie nierówności drogi, to znaczy wszystko staje się dużo trudniejsze, co nieuchronnie wpływ na zasób całego pojazdu.

Niedostateczne ciśnienie w oponach – również szkodliwe zjawisko, ponieważ w tym przypadku guma jest produkowany w kilku razy szybciej, a cały stok tylko „żuć”. Niskie ciśnienie w oponach – główną przyczyną nadmiernego zużycia paliwa, które na jego wysoką cenę silnie „uderza w kieszeni.”

Nierówne ciśnienie w oponach jest zawarta nie tylko w powyższych skutków, ale odrzucając prosty ruch maszyny, który ma kluczowe znaczenie dla niebezpiecznych zakrętów i wysokich prędkościach.

Monitoring czujniki ciśnienia w oponach

Dla większości właścicieli samochodów kontroli ciśnienia w oponach zmniejsza promienie okresowe pompy, pompy lub sprężarki, sterowanie odbywa się na wbudowanym manometrem, które bardzo często oszukania. Więc mamy od czasu do czasu, aby zatrzymać się na stacji na utrzymanie samochodu i sprawdzenie manometr.

Ale tutaj jest problem – jeśli to jest tak ważne, aby utrzymać ciśnienie w oponach jest prawidłowe, konieczne jest przeprowadzenie kontroli w jak największym stopniu. A jeśli jesteś zawsze w ruchu, nie będzie taka sama na każdym przystanku biegać na maszynie z manometrem. Oczywiście, że nie. Nadciśnieniu sterowania pompy podczas ruchu nie jest w ogóle możliwe – Utopia. Okazało się kilka rozwiązań problemów monitorowania ciśnienia w oponach.

Tani sposób:

Jest na sprzedaż czapek (czujnik kontrolny) na slajdach oznakowanych, czyli pokazują ciśnienie w oponach. Przy normalnym ciśnieniem do 2 atm. oni „show” zielony „box”, gdy ciśnienie spadnie do 1,7 atm. – żółty, a ciśnienie spada do niedopuszczalnego wartości 1,3 kPa. – Red. Okazało się, dość wygodny i łatwy w użyciu – zmieniono standardowe czapki i okresowo obwodnic wokół samochodu, aby zobaczyć upragnioną zieloną flagę. Ale, niestety, system ten nie rozwiązuje problemu kontroli ciśnienia podczas jazdy.

Kosztowny sposób, ale najbardziej skuteczne:

Elektryczny czujnik ciśnienia sterującego – są okresowo mierzone ciśnienie i wysłać informację o łącznej modułu rejestracji. Czujniki te pozwalają kontrolować ciśnienie niezależnie od ruchu samochodu, z jego modyfikacje tej pory bardzo dużo. Niektórzy po prostu zainstalowany zamiast czapki, inne wymagają analizowania koło, ponieważ zainstalowany zamiast smoczka, a niektóre nawet są częścią monitorze pokładowym. W związku z tym wybór „devaysa” dla Twojego samochodu – prywatna sprawa.