350 Shares 4127 views

Motorower "Alpha" (+72 cc.): Dane

Motorower „Alpha” (72 cc.) Jest najczęstszym środkiem transportu wśród miłośników lekkich motocykli. To ze względu na cenę tej techniki, jej funkcjonalność i łatwość konserwacji. Prędkość drożność i niewielka ilość paliwa, które jest niezbędne do jazdy na tej ciężarówce, motorower dać „Alpha” (72 cc.) Według popularności w jednym rzędzie z najbardziej znanych japońskich marek. Nie jest to zaskakujące, ponieważ silnik, który stoi na tych lekkich motocykli, jest replika japońskiego „Kuby” z firmy „Honda”, który jest porównywalny pod względem niezawodności z AK-47. jednocylindrowy silnik 139 FMB objętość 72 metrów sześciennych. Zobacz prace w każdych warunkach atmosferycznych i nie wymagają częstych napraw i części zamiennych. Dane techniczne pozwalają na wykorzystanie tego transportu w najbardziej ekstremalnych warunkach, w tym jazdy na lodzie, na piasku i na każdym terenie. Jest to najlepszy lekki rower dla Rosji. Na obszarach wiejskich często można znaleźć tylko motoroweru „Alpha” 72 cu. Zdjęcia tego modelu jest łatwo rozpoznawalny. Prosty i zwięzły projekt, niska cena, dobra szybkość, wydajność, łatwość konserwacji, koszty i inne świadczenia – które jest podstawą reputacji tego środka transportu.

unikalny flotacji

Rekord drożności między płuc motorower motocykl jest „Alpha” (72 cc.). Charakterystyczne dla jego wielkości silnika i wagi są bardzo ważne zalety. Zdolność pokonywanie drogi w „alfa” ze względu na wadze – 81 kg. Aby upewnić się, że znaczne postępy na piasku i błocie, nie trzeba potężny silnik i ciężki dla takiego sprzętu oświetleniowego. Jeśli istnieje potrzeba, aby przezwyciężyć krainę głębokiego i lepkie błoto, strome podejście na piasku, lub przejść Forda płytkiej rzeki lub strumienia, zawsze można wysiąść motoroweru i pomóc mu radzić sobie z trudnym odcinku drogi, popychając ją do przodu, jak rower.

Ze względu na fakt, że koła „Alpha” cienką, mogą złapać się w mokrym piasku pod ciężarem jeźdźca. Ale bez tego ostatniego to motorower można przeciągnąć na każdej drodze, pomagając mu pracować silnik na pierwszym biegu przy niskich obrotach. To może być podniesiony w taki sam sposób jak zwykły rower w środowiskach miejskich do przekroczenia czynności lub wysokie krawężniki „Alpha”, jeśli to konieczne. Dlatego w tym łatwy dostęp rowerem do najbardziej odległych zakątków las, rzeka, która może być osiągnięta tylko na rowerze. Wielu fanów myślistwo, rybołówstwo i zbieranie grzybów preferują ten skuter z powodu niskiej wagi. Dla bardziej technika ciężki i mocny do napędu pasa, który zablokował zwalone drzewo w lesie będzie się niemożliwe, a dla „alpha” – nie ma problemu.

dobra prędkość

Stopa pułap dla tego motoroweru – 70 km / h, która jest wystarczająca do jazdy na szosie. Masa „Alpha” jest niewielka, a obsługa przy wyższych prędkościach znacznie straciły. Niektórzy fani techniki próbują modyfikować motorower „Alpha” (72 cc). Daj silniejszą tłok, zero filtr oporu, gwiazdy z zwiększone przełożenie przekładni jest zmodyfikowany układ zapłonowy, wystawiając go do góry, i osiągnąć prędkość wzrasta do 90 km / h. Ale dla ruchu miejskiego w ruchu ulicznym, na drogach krajowych i żwiru o możliwościach prędkości jazdy „Alpha” jest wystarczająco dużo i bez tych modyfikacji do tego samego, z możliwościami moc i prędkość zaczynają się zużywają się szybko, wiele ważnych elementów i zespołów motorowerów.

Konstrukcja „Alpha” pozwala na zainstalowanie go bardziej „stałe” warianty silnika, przynosząc jej moc do 8 litrów. a. Ale „Alpha” z takimi silnikami często wymaga naprawy, żywotność najważniejszych elementów podwozia mają znacznie krótszy, a także zaczynają niebezpieczną szkód wibracji. Mocniejszy silnik będzie wymagać zwiększenia masy innych elementów. Byłaby to strata wielu zalet, zwłaszcza w cross-country i gospodarki, która ma motorower „Alpha” (72 cc.). Prędkość Charakterystyka tych motorowerów doskonale wyważonych z łatwością i wytrzymałości ich struktury i podwozia.

silnik

Niezawodność i prostota dna 72 czterosuwowego silnika z „Alpha” ze względu na jego idealnej struktury opracowany japońskich specjalistów. Jeszcze bardziej uproszczony sposób, przy wykorzystaniu tańszych materiałów i mniej rygorystycznych wymagań dotyczących jakości komponentów, silnik FMB 139 działa zaskakująco niezawodny, co wskazuje, że bilans wszystkich jego składników. Moc tego silnika tylko 5 litrów. s, a maksymalna liczba obrotów na minutę -. 7500. Jednak dzięki zaawansowanej transmisji z czterech biegów, silnik „Alpha” poradzi sobie z regularnymi obciążeń we wszystkich zakresach mocy jego transmisji.

konstrukcja silnika

konstrukcja silnika jest bardzo prosta. Na głowicy są dwa zaworu – wlot i wylot. Ich praca zapewnia gwiazdę rozrządu, który znajduje się w tym samym miejscu, które obracają się synchronicznie z magneto za pośrednictwem napędu łańcuchowego. Po lewej stronie silnika jest dźwignia biegów stopa który napędza bardzo prosty system kół zębatych kół zębatych zamontowanych na dwóch równoległych wałów w skrzyni korbowej silnika. Pompa oleju jest napędzany łańcuchem rozrządu i znajduje się poniżej wału korbowego. Na prawej stronie obudowy silnika jest umieszczony wewnątrz zespołu sprzęgła, które jest sterowane przez dźwignię, kiedy linka sprzęgła rozciąga się od lewej kierownicy.

Zapobieganie i naprawa silnika „Alpha” w domu

Silnik motoroweru „Alpha” (72 cc.), A także jakiegokolwiek transportu, wymaga regularnej pielęgnacji i konserwacji. Regularna wymiana oleju jest ważnym warunkiem przedłużenia jego pracy. Proces wymiany oleju jest bardzo proste. Silnik nagrzewa się, a następnie wyłączony i za pomocą otworów odpływowych znajdujących się pod skrzynią korbową zużytego gorącego oleju w prosty sposób wyprowadzić ze skrzyni korbowej w specjalnie przygotowanego pojemnika. Następnie wypełnione nowym olejem. Ustawienie poprawnej pracy silnika zaczyna się od regulacji gaźnika, za pomocą którego możliwe jest wzbogacenie lub wyczerpywać mieszaniny. Konieczne jest regularne sprawdzanie działania zaworów, instalacji niezbędnych luzów za pomocą specjalnego rysika 0,5 mm. Dwa lub trzy razy w ciągu sezonu konieczne jest sprawdzenie napięcia sieci synchronizacji, oraz stan mechanizmu jej napięcie, walce gumowych i tłumików. Każda awaria silnika „Alpha” jest łatwo usuwalny. Kiedy konieczne jest utrata przyczepności usunąć głowicę i sprawdzić integralność zaworu. Zawór burn-out jest jednym z uszkodzeniem tego silnika. Do odzyskania zdolności do pracy, muszą być czyszczone i wklej ponownie szlifować. Ta procedura jest znane wielu właścicieli starych modeli Łada. Kiedy pęknięcie łańcuch rozrządu należy usunąć wirnik generatorem i wymienić wszystkie elementy wału rozrządu, i zespół silnika etykieta musi zapewnić, że wirnik generatora i gwiazdy zsynchronizowany z odpowiednią taktu ruchu cylindra.

Czasy sprzęgania trzeba demontować i przemyć sezon w benzynie, ponieważ akumuluje wewnątrz lepki olej i mieszaninę proszku metalicznego. Przy regularnym prawidłowej regulacji i wymiany części z objawami zużycia silnika inspekcja FMB 139 będzie działać bez zarzutu. motorower naprawa „Alpha” (cc 72.) nie wymaga inwestycji długoterminowych iz powodzeniem może być przeprowadzona przy minimalnych umiejętności w domu.

Przepisy moc wzrost 139 FMB w domu

Najczęstszym sposobem na zwiększenie mocy silnika motoroweru „Alfa” jest wymiana tłoka do przykładu z dużą objętością cylindra. Z reguły taka wymiana silnika dodaje mocy, ale nie wpływa na wzrost prędkości motoroweru. Są inne sposoby. Najprostszym – podwójny zapłon. Możliwe jest, aby etap na występ znajdujący się na obudowie wirnika prądnicy, że cięcie warstwy od 0,5 mm do połowy powierzchni metalowej, przy czym krawędź tego pierwszego czujnika w odniesieniu do skoku wirnika działa. To daje moc wzrośnie o 5-10%. Jest możliwe, aby zwiększyć średnicę zaworów ssących i wydechowych. W tym celu konieczne jest, aby w otworach głowicy cylindra szerszych zaworów pobranych z tłokiem 139 FMB o większej pojemności skokowej. Operacja ta pozwala na zwiększenie mocy o 15-20%.

Konserwacja i naprawa podwozia motoroweru

Motorower naprawa „Alpha” (72 cc.), Kapitał awarie spowodowane, może być całkowicie wyeliminowane poprzez prowadzenie regularnej wymiany prewencyjnej tych części, które mają wyraźne ślady zużycia. Łańcuch na motorower należy wymieniać po każdym sezonie lub po 2000 kilometrów. Łańcuch jest rozciągnięty bardzo dużo, co zwiększa zużycie obu gwiazd. Z powodu awarii w obwodzie, przy dużej prędkości jest możliwe, że ostry tył blokada koła, co może prowadzić do zagrożenia spadkiem, obrażeń, a nawet większego uszkodzenia motocykla. W ten sposób sytuacja może spowodować zniszczenie części tylnego koła napinającego silnej deformacji lub całkowite zniszczenie gniazd mocujących napięcie. Sztuczne skracanie łańcucha sprzyja szybkiemu zużyciu obu gwiazd. Opony po 7000 km przebiegu całkowicie stracić bieżnika ulgę i siłę chwytu. Muszą być wymienione po sezonie 2-3 operacyjnego. Sprzęgła przewody sterujące, do dostarczania paliwa i bęben hamulca koła przednie należy skrócić po każdej operacji sezonu ze względu na ich rozciąganiu. Gumy do bębna hamulca stopniowo odkształca się, co zwiększa odstęp kół. Są też lepiej zmienić po każdym sezonie operacyjnego.

wibracyjne zniszczenie

Niektóre uszkodzenia motoroweru może być związane ze zniszczeniem jej elementów nośnych. Plastikowy przedni błotnik na „Alfa” jest najdłużej metal jako mniej podatne na niekorzystne skutki wibracji. Miejsca zamocowania silnika na ramie może nie ze względu na wibracje. Aby tego uniknąć, konieczne jest, aby spawać im szerokie podkładki. Bateria 2-3 sezon, tracąc 50% swojej pojemności, ponieważ jego regularna wymiana jest również pożądana. Trakcja elektryczna i czujniki kontrolne kierunkowskazów musi działać w trybie normalnym. To zależy od nich i bezpieczeństwa podczas jazdy, oraz właściwego zarządzania prędkością przełączania. Założona tylnych klap do „alfa” zniszczeniu, co może prowadzić do niepożądanego ścierania tylnego koła na wewnętrznej powierzchni tylnej błotnika. Są luksusowe opcje dla tylnych amortyzatorów „Alpha”, które pozwalają umieścić grubsze opony na tylnych kołach, bo z nimi, można nieznacznie podnieść tył motocykla. Z ostrożne obchodzenie się z mocowania poważne problemy z naprawą motoroweru jest mało prawdopodobne.

bieganie

Uruchamianie motorower „Alpha” (72 cc.) Nie trwa długo i ma kilka podstawowych warunków uzyskania prawidłowego wyniku. Konieczne jest, aby ściśle przestrzegać ograniczenia prędkości aż do pierwszego tysiąca kilometrów jazdy, silnik nie może się przegrzać, co powoduje, że do uruchomienia przy pełnym otwarciu przepustnicy przez więcej niż 20 minut, a wymiana oleju powinna nastąpić po 500, 1000, 2000 i 5000 kilometrów.

modyfikacje

Przegląd motorowerów "Alpha" 72 cu. To nie byłaby kompletna bez wystawianie swoich większych modyfikacji. Istnieją dwie opcje do ramy motocykla. Jest wysoka, z miejsca dla dużego zbiornika paliwa i niski gdzie zbiornik paliwa jest mała, a tułów znajduje się powyżej niej. Zgodnie z jego cech, oba warianty motoroweru będzie praktycznie taka sama, z wyjątkiem różnicy w objętości zbiorników paliwa i małą rozciągłość w wysokości jazdy. „Alpha” robi liczbę chińskich producentów, więc istnieje wiele równoległych nazw dla tego samego modelu. Na przykład, motorower "Omaks Alpha" 72 cu. Jest czysto chińska wersja i motorowery „Orion” 72 cu. – Rosyjski zespół z tego samego modelu chińskich części, przewożonych na „Velomotors” przedsiębiorstw.

Opcje konfiguracyjne

Istniejące modyfikacja „Alpha” (72 cc.) Może się różnić w niektórych elementów. Ponadto, istnieją luksusowe wersje motoroweru. Na przykład, motorower "Alfa Racer" 72 cu. Ma spektakularny i dynamiczną formę krzeseł i wyróżnia się od reszty „Alpha” spektakularne konturów sportowych zbiornika paliwa. W rzeczywistości, jest to ten sam model motoroweru. Luksusowe wersje mogą być zainstalowane hydrauliczne wstrząsy tylne, alarm, błotniki plastikowe, bardziej atrakcyjne dekoracje, światła i kierunkowskazy są trochę droższe, kosztowny tułów, a nawet wyrzucić worek wykonany ze sztucznej skóry. Ale to nadal będzie ten sam motorower „Alpha” 72 cc., Z tych samych właściwości technicznych, ale 30% droższe.