550 Shares 6598 views

Jak określić rozmiar rękawiczek?

Rękawice są jednym z najważniejszych elementów szafy. Są od października do kwietnia (iw niektórych regionach kraju i dłużej) chronią nas przed ciężkimi warunkami pogodowymi. Ponadto rękawiczki są ozdobą i dodatkiem garnituru. Aby ręce wyglądały elegancko, należy wybrać odpowiedni rozmiar rękawiczek.


Na ramieniu powinni siedzieć tak, jak wylana, nie poślizgnąć się i nie "skukozhivatsya". Ale zbyt wąskie rękawiczki powodują dyskomfort podczas noszenia i mogą pękać w szwach.

Jak określić rozmiar rękawiczek?

Rozmiar rękawiczek można podawać w centymetrach w centymetrach, używając symboli S-M-L-XL. Dlatego też istnieje kilka sposobów obliczania ich wielkości.

  • Rozmiar w calach francuskich

Konieczne jest zmierzenie obwód palmy bez uwzględnienia kciuka w najszerszym miejscu, w przybliżeniu w obszarze kości palców. Uzyskana wartość musi być przeliczona na milimetr i podzielona przez 27, a wynik zaokrągla się do 0,5. Będzie to odpowiedni rozmiar rękawic.

Często na rzemieślnikach i centymetrowych taśmach widać skalę podziałów w calach, ale niemożliwe jest zmierzenie obwodu dłoni. Są to angielskie cale. Aby obliczyć rozmiar rękawiczek, nie są one odpowiednie.

  • Rozmiar w centymetrach

Obwód ręki mierzy się jak opisano powyżej, a dłoń powinna być nieco wygięta. Wynik otrzymany w centymetrach jest zaokrąglany do najbliższej liczby całkowitej. Kobiety są zazwyczaj produkowane w rozmiarach 17-30, w rozmiarach męskich rękawiczek – 20-32. Rozmiar mniej lub bardziej standardowego materiału musi być szyty na zamówienie.

  • Wymiary S-M-L-XL

Rozmiar rękawiczek odpowiada uchwyceniu dłoni na 17-18 centymetrów i długości środkowego palca 8 centymetrów.

Rozmiar rękawicy M – dłoń 18-19 cm, środkowy palec 8,5 centymetrów.

Rozmiar rękawiczek L – palma 19-20 centymetrów, środkowy palec 8,7 cm.

Rozmiar rękawic XL – palma 20-21 centymetrów, środkowy palec 9 centymetrów.

Ale nie musisz kupować rękawic bez dopasowania, nawet jeśli zdecydowałeś się na wymagany rozmiar. Ręce wszystkich ludzi są różne, a rękawiczki są szyte według średniej normy.

Jak nosić prawidłowo rękawiczki?

Aby upewnić się, że rękawice wiernie służyły właścicielom przez wiele lat, nie wystarczy wybrać ich rozmiaru prawidłowo. Trzeba się nauczyć, jak prawidłowo nosić rękawiczki. Nie można wsunąć całej pędzla wewnątrz naraz, prowadzi to do rozciągania i deformacji skóry. Najpierw należy odkręcić połowę rękawicy i założyć ją na cztery palce, a następnie lekko odkręcić i wsunąć kciuk w swoje miejsce. Teraz można dokładnie zwrócić całą owinięty element do miejsca i wygładzić rękawiczkę na ręce.

Co jeszcze szukać przy wyborze rękawiczek?

Skóra naturalna jest najlepszym materiałem do rękawiczek. Rękawice skórzane są eleganckie i odporne na ścieranie. Wybierając rękawice z tego materiału, odmawiają zakupu tych, które są cięte z małych kawałków skóry. Liczne szwy zapobiegają przedostawaniu się rękawiczek dostatecznie, po pewnym czasie produkt może stracić kształt, rozciągać się, a nawet zerwać.

Przed zakupem należy sprawdzić jakość szwów i nici. Rękawice bez podszewki należy wycierać od środka serwetką lub chustką, aby upewnić się, że nie dotkną rąk.