463 Shares 6423 views

Duże anty-podwodny statek „Kercz”: opis, historia i ciekawostki

Duże anty-podwodny statek „Kercz” – jest trzecim z siedmiu znanych zbiorników B 1134 projektów, które zostały utworzone w Mikołajowie (Ukraina). Przez długi czas BZT były najpotężniejsze jednostki powierzchniowe wróg (później do stworzenia serii projektowania pod numerem 1155). Statek przeznaczony jest do udziału w grupach wyszukiwania i perkusyjnych w celu identyfikacji i eliminacji wrogich okrętów podwodnych we wszystkich częściach oceanu. Nazwa statku została nazwana tytułowego bohatera miasta. Ostatnio, został przydzielony do Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej. Jest to jeden z dwóch statków pierwszej rangi. Drugi nazywa się krążownik „Moskwa”.

budowa

W rzeczywistości, na początku 2011 roku, sześć z siedmiu okrętów projektu (1971/79 rok), które zostały zawarte w marynarce radzieckiej, zostali wykluczeni z jednostek, a także podporządkowania rosyjskiej marynarce i rozebrane na złom. Działając na Floty Czarnomorskiej był tylko wyjątkowy duży wojskowe przeciwłodziowe statku (np. B 1134) „Kercz”.

Budowa statku zaczęła się w 1971 roku, indeks budynku z roku 2003. Po raz pierwszy statek został obniżony do wody w lipcu i siedemdziesięciu dwóch, i wszedł do eksploatacji pod koniec 1974 roku. Na pokładzie łodzi, która jest zawarta w siedemdziesiątej Brygada 30-te Division ochrony do zwalczania okrętów podwodnych z Floty Czarnomorskiej, radziecka flaga została podniesiona. Oficjalna portem macierzystym stał się miastem Sewastopola w 1999 roku, numer kadłuba zmieniono na 733.

charakterystyka

Poniżej przedstawiono główne parametry techniczne okrętu flagowego Floty Czarnomorskiej:

 • zatrudnienie / maksymalna wyporność – 6700/8565 ton;
 • długość / szerokość / zanurzenie – 173.5 / 18,55 / 6,35 m (maksymalne);
 • – cztery zespoły napędowe GTO DN-59 w połączeniu z parą silników GTO DS-71;
 • Moc – 102.800 KM;
 • Parametry prędkości (marzec / pełny) – 18/33 węzła;
 • czas trwania kursu na 32 węzłów – 2760 mil;
 • kolejka – 2 * FPP;
 • autonomia – i pół miesiąca na Giełdzie rezerw, trzydzieści dni – rezerwy paliwa wodne;
 • Załoga – czterysta trzydzieści osób.

Domowe duże anti-submarine „statek” Kercz kilkakrotnie zmieniane numery kadłuba. Ostatni indeks – 713.

1976-1985 roku

Pierwszy statek misji bojowych popłynął do Morza Śródziemnego (począwszy od 1976). Jego obecność BOD twierdził części wojskowej Związku Radzieckiego podczas konfliktu Izraela z Libanem. W lecie tego roku, okręt powrócił do macierzystego portu. Potem były kolejne placówki w wodach Morza Śródziemnego (1977-1978, 1979).

W 1978 roku za swoje osiągnięcia wielki anty-podwodny statek „Kercz” otrzymał nagrodę specjalną od specjalizacji antyrakietowej rządowych, a kilka miesięcy – „Dla odwagi i męstwa” proporczyk obrony

Dwa lata później, gdy statek został przyznany skręcania Czerwonego Sztandaru Wojskowa Rada WPRyb. Na jesieni 1981 roku przeniósł się flagowy wielokąta szkolenia bojowe (wodach Sewastopolu). Na pokładzie był obecny sowiecki marszałek Moskalenko K. S. W jesieni 1982 roku statek brał udział w ćwiczeniach morskich „Tarcza-82”, dwa lata później – w „Sojuz-84” konkurencji. W lecie 1884 roku statek wyruszył z oficjalną wizytą do Warny (braterska bułgarski port).

Pierwszy remont i poprawa

Na koniec wizyty i tankowania statku nie jest przeznaczony do wychodzić z harmonogramem na następnej misji bojowej. Członek załogi nie sprawdziła obecność i ilość oleju opalanych mechanizmu napędowego głównego czym złamał. Statek został dostarczony do doków do naprawy.

Po uaktualnieniu BOD „Kercz” została wyposażona w nowe zestawy broni:

 • "Flare" system rakietowy;
 • flak "Storm-H";
 • urządzenie komunikacyjne „Tsunami”;
 • System "Cyclone" i "borowik";
 • sorokapyatimillimetrovymi wypalanie pistoletów.

Podczas napraw na statku wybuchł pożar w kasynie oficerskim. Ogień zaczął się ugasić dopiero po dwudziestu minutach, ale statek został uratowany, nie było ofiar. W lecie 1989 roku, „Kercz” odwiedził Stambuł, aw sierpniu wróciła do Warny.

1993-2011 roku

Wykonywanie cumowania, duża anty-podwodny statek „Kercz” zderzył się z betonowym molo Sewastopol Bay. W rezultacie poważne deformacje rufa, zajęło czternaście dni, aby naprawy zostały wykonane. W czerwcu i lipcu 1993 roku, statek był ostatnim z ustawieniem wieku XX, gdzie nie było kontaktu z amerykańskiego atomowego okrętu podwodnego.

Wynikami 1993 roku wojskowe obiekty pływackie zdobył nagrodę Komitetu Głównego rosyjskiego sprzętu rakietowego Navy. A w przyszłym roku, duży okręt zwalczania okrętów podwodnych (BPK „Kercz”) był w marszu na Morzu Śródziemnym, która trwała siedemnaście dni. Statek jest wyposażony Borisa Eltsina wizytę w Grecji. To był następnie przechodzi do Warny, Cannes i Messina. W 2005 roku, obecne prace remontowe przeprowadzono w Noworosyjsk. Są one wykonane w trakcie wymiany turbogeneratora, przeprowadzone pewne prace Hull, wyeliminowane sześć milimetrów pulsu linię brutto i stałe okucia dolne i przyczepne.

ciekawostki

„Kercz” – duży statek wojskowe przeciwłodziowe (262-B, „Stary Oskoł” – nowy statek, który, nawiasem mówiąc, ma zamiar zejść ze stoczni zastąpić staruszek), do którego kilka niezwykłe historie związane. Poza tym, on poniósł kilka pożarów i zagęszczania konkretny molo, statek miał szansę w 1992 roku, wychodzi na rejs po rozpadzie Związku Radzieckiego pod banderą kraju, który już nie istnieje.

W lecie 2011 BOD przeprowadził nadzór przez dwa tygodnie dla amerykańskiego krążownika rakietowego „Monterey”. W okresie bycia w ciągłym stanie gotowości, statek ma więcej niż sto osiemdziesiąt tysięcy mil morskich. W wyniku anty-łodzi podwodnej i związanych z tym działań, możliwe było utrzymanie relacji z zagranicznymi atomowych okrętów podwodnych przez osiem godzin. Na okrętów podwodnych oleju napędowego w tym okresie było około czterdziestu godzin.

Podczas zaplanowanej konserwacji w 2014-2015 roku na flagowy ognia ponownie wystąpił. W tej chwili duża anty-podwodny statek „Kercz” boli bardzo poważnie. Kwestia jego dalszego wykorzystania. Jednakże zainteresowane osoby starają się temu zapobiec i zrobić statek muzeum. Statek jest również pod patronatem Okręgu Południowo-Wschodniej Moskwie, Biełgorod i administracji Wołgograd.

wniosek

W ciągu długiej historii okrętów floty ZSRR wielu statków wojskowych zostały zbudowane, które w tym czasie były uważane za postępowe i nowoczesne. Niestety dekady nie mógł jednak zastanowić się nad stanem statków. Wiele z nich zostało pocięte na złom i złomu.

Do tej pory uniknął tego losu BZT „Kercz”, opowieść o tworzeniu i działaniu, które daje prawo do dochodzenia z ufnością – jest to jeden z najbardziej skutecznych orędowników Floty Czarnomorskiej. Kolejny pożar na statku poważnie uszkodzony sprzęt, w związku z tym pojawia się pytanie, co zrobić z Następne statku? Jest nadzieja, że będzie znaleźć dobrze wykorzystać – jeśli nie na polu bitwy, a następnie jako muzealnego eksponatu.