832 Shares 8023 views

Wybierając rodzaj pakowania towarów na palecie w folię typu stretch z palletoupakovschika

Istnieją trzy ogólnie przyjęte metody dostępne dla pakowania palet kręte folii stretch w spiralę, termokurczliwą czapki i kaptury stretch. Każda metoda ma swoje wady i zalety w zależności od konkretnego rodzaju produktu.


Rozważmy pierwszą wersję opakowania towaru na palecie, jako najbardziej popularne.

Pakowanie w folię typu stretch przez spiralne uzwojenia poprzez palletoupakovschika.

Nawijania folii stretch paleta na palecie jest najczęstszą metodą owijania palet i zapewnia niedrogi sposób, aby zabezpieczyć ładunek na palecie. Urządzenia pomocą odcinka różnej gęstości, który został wcześniej rozciągniętej od 0 do 400 procent, w zależności od typu urządzenia. Istnieje wiele producentów jak palletoupakovschikov i folii stretch, co sprawia, że łatwo dostępne za pośrednictwem wielu dystrybutorów.

Różnorodność urządzeń do pakowania pozwala użytkownikowi dokonać wyboru, w zależności od zdolności produkcyjnych i zasobów materialnych. Palletopakovschikov możliwych opcji, od prostych półautomatyczne, operator ręcznie przecina folii stretch i przywiązuje go do towarów na paletach oraz w pełni automatyczne, takie jak palletoupakovschiki bez platformy z obrotowymi „ręki”, pozwalając, aby pakowania do 100 palet na godzinę.

Dla ochrony przed czynnikami zewnętrznymi, często rozciągnięcia folii do pakowania w spiralę, ponadto pokrywkę górnej palety. Zapewnia najlepszą ochronę dla towarów, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to nie wystarczy, jeśli jest przechowywany na ziemi, ponieważ dolna część ładunku, nadal pozostaje otwarta.

Właściwości fizyczne folii rozciągliwej, również należy uwzględnić przy ocenie różne metody pakowania palet. Przy dużej ilości produktów w opakowaniach jednostkowych, zaleca się stosowanie folii stretch z dużym odcinku. W tym przypadku, można również zapisać na odcinku. Aby korzystać z tego typu filmie, oczywiście trzeba palletoupakovschik wózku napędzanym silnikiem, które będą droższe, ale w miarę upływu czasu, koszty są uzasadnione. Przy wyborze folii stretch dostawca, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na ciężar rolki, a mniejsza masa oznacza mniej sootvtetstvenno przesuw filmu, co prowadzi do zwiększonej częstotliwości wymiany oleju, zmniejszając w ten sposób sprawność sprzętu oraz wzrost kosztów operacyjnych.

Przy wyborze sprzętu do pakowania towarów na palecie, również należy zwrócić uwagę na to, jak zostanie on dostarczony i zainstalowany obciążenie na obrotnicy palletoupakovschika. Jeśli obrazów, możliwe jest, aby nosić ładunek na ciężarówce, to znacznie zmniejsza liczbę operacji. Ale jeśli to nie jest możliwe? Ładunek przewieźć sporo, a przy pomocy wózka hydraulicznego, doprowadzić go do problematycznej palletoobmotchik, nawet z pomocą rampy dostępu. W tym przypadku często uciekać się do jakichś sztuczek. Palletoupakovschik pogłębienie głosu, co pozwala bez przeszkód, aby dostarczyć towar na platformie.

Aby rozwiązać ten kulawy urządzeń na platformie ładunkowej, służy palletoupakovschik z uchwytem. Zacisk może być pneumatycznie lub elektrycznie, w zasadzie, nie ma wpływu na jego pracę, i jest jedynym producentem rozwiązania technicznego.

W przypadku, gdy nie ma możliwości do transportu towarów w magazynie, lub ma bardzo duży ciężar lub wymiary, w takiej sytuacji, primenenyat palletoupakovschiki mobilnego. Ten typ urządzenia jest wyposażony w baterię i może swobodnie poruszać się w magazynie. Obciążenie uzwojenia rozciągliwej folii jest taka sama spirala.