541 Shares 6400 views

Patrick Süskind „Pachnidło”: podsumowanie

Powieść „Pachnidło”, którego podsumowaniem jest podane w tym artykule – najbardziej znanym dziełem niemieckiego pisarza Patrika Zyuskinda. Obecnie jest on uznawany za najbardziej znanej powieści w języku niemieckim od czasu Remarque. Jest to historia zabójca łączy blask i bezprecedensowe ambicje.


czas trwania powieści

Jednym z najbardziej popularnych powieści z końca XX wieku – „Pachnidło”. Streszczenie pracy, aby lepiej zrozumieć i docenić intencję autora.

Rozwój wydarzeń we Francji w okresie oświecenia. W stoczni w XVIII wieku. Niemiecki Patrick Suskind w „Perfume” (podsumowanie pozwala czuć) wykorzystuje popularną ostatnio odbioru psevdoistorizma. On jest w każdym calu przekonać czytelnika, że wydarzenia opisane faktycznie miała miejsce, każe wierzyć w opowieści dokumentalnych. Chociaż nie jest to tak naprawdę. Autor osiąga to poprzez nadanie chronologiczny precyzję narracyjną. Tekst można znaleźć w całym dniu. Uważny czytelnik może się rozmnażać, gdy istniały wszystkie ważne wydarzenia z pracy.

Mówiąc o wszystkie znaki stoi bohater, pisarz musi oznaczać czas i opisuje z dokumentalnej precyzji okoliczności ich śmierci. Na przykład, czytelnik jest w stanie śledzić w czasie rzeczywistym śmierć garbarza Grimal, że markiz Tailhades-Espinass zniknął w górach w 1764 roku, a zmarł Madame Gaillard tylko ze starości w 1799 roku.

Tragiczna śmierć Giuseppe Baldini jest przywiązany do konkretnego wydarzenia historycznego – na początku wojny siedmioletniej.

Venue „Perfumiarz”

W P. Suskind w „Pachnidła” (podsumowanie pozwala docenić ogrom pracy) opis miejsca działania jest taki sam efekt – psevdoistorizmu. Warto zauważyć, że wydarzenia z powieści zapętlony w przestrzeni. To miejsce, gdzie historia zaczyna się i kończy się to samo – słynny paryski cmentarz niewiniątek.

Główny bohater porusza się tylko w obrębie Francji. Oprócz Paryża, wydarzenia rozkładanie w Owernii, na szczycie wygasłego wulkanu Plon du Cantal, na drodze do Montpellier, w nadmorskiej miejscowości Grasse.

Autor zwraca szczególną uwagę na szczegóły podczas przesuwania bohatera. Opisuje szczegółowo sytuację, wnętrza.

protagonista

Jean-Baptiste Grenouille – bohater powieści „Pachnidło”. Synopsis szczegółowo książki znacie tej postaci. Jest to główny czarny charakter, antihero powieści. Nic dziwnego, że pełna nazwa produktu Süskind – „Pachnidło Historia mordercy”.

Fabuła pozwala wystarczająco blisko, aby go poznać. Jean-Baptiste jest błyskotliwy i utalentowany perfum, który opracował niezwykle silny i węchu, które umożliwi osiągnięcie bezprecedensowe szczyty w zawodzie. Jednocześnie jest całkowicie nieobecny własny zapach, który pomaga mu w jego licznych krwiożerczych przestępstwa.

Część pierwsza

Patrick Suskind „Pachnidło” (podsumowanie pozwala śledzić szczegóły fabuły) zaczyna się od narodzin bohatera. Szef Jean-Baptiste Grenouille rodzi się bohaterem w pobliżu cmentarza Innocents. On niechciane dziecko, więc jego matka chce się go pozbyć. Ale jej zbrodniczy zamiar staje się znany na innych.

Jej proces pod zarzutem dzieciobójstwa i stracony. Dziecko jest pod opieką klasztoru. Został przydzielony pielęgniarkę, ale ona odrzuca go, ponieważ twierdzi, że nie pachnie jak reszta dzieci, i dlatego, że jest opętany z siłami nieczystymi.

W rezultacie dziecko spada do księdza Terrier, ale kiedy chłopiec zaczyna wąchać go poufale, wysyła dziecko do sierocińca Madame Gaillard, z dala od niego.

Tutaj, Jean-Baptiste dorasta do 8 lat. W „Pachnidło” w podsumowaniu, można zobaczyć, że relacje z rówieśnikami on pierwotnie nie rozwijać. Uważali to brzydkie i umysłowo. Jednocześnie oferuje niesamowite możliwości. Na przykład, może to przewidzieć deszcz i odważnie iść w ciemności.

Okazuje się, że Grenouille rośnie z wyjątkowym zmysłem węchu. On jest w stanie uchwycić nawet te zapachy, które nie mają nazwy. Raz w taki sposób, że nawet znajdzie pieniądze schował kochanka schronienie. Po tym incydencie, ona daje mu praktykant garbarza.

pierwsza praca

W powieści „Pachnidło” Podsumowanie pozwala doświadczyć trudności napotykanych przez bohatera w nowym miejscu. Ciężka praca, ciągłe bicie, niezadowolenie z właścicielem. Jedyną rzeczą, jaką znajdzie pocieszenie, opracowanie nowych zapachów. Co więcej, jest on zainteresowany wszystkich smaków – i szlachetne trunki i strasznym smrodzie.

Pewnego dnia dowiaduje się zapach urody. Grenouille spotyka na ulicy dziewczynę, która emanuje wspaniały zapach Jean-Baptiste chce zawładnąć nimi. On tropi jej zapachy, ciesząc się zapach skór i nieprzechwycony.

To wtedy postanowił zostać perfum. Do tego jest uczniem Maitre Baldini. On zdaje sobie sprawę, teoria Grenouille odkrywa formułę, w jaki sposób mistrzowie z tamtych lat „okradziony” aromatów kwiatów z wykorzystaniem sublimacji. Jean-Baptiste wymyśla niesamowite perfumy, całą chwałę Baldini zaczyna się.

Rozczarowanie dla bohatera staje się fakt, że nie każdy zapach może być zamknięty w szklanej fiolce. Jean-Baptiste Odbiera praktykantów Patentów i zaczyna działać niezależnie.

Część druga

Pozostawione same sobie, Grenouille dąży do Grasse, które są słynne perfum innych nieznanych tajemnic. Wzdłuż drogi przebywa w jaskini, w której kilka lat ciesząc się samotnością.

To właśnie tam odkrywa niesamowite rzeczy – nie pachną. Dlatego postanawia wymyślić specjalne perfumy do ludzi nie uważa go pariasem.

Powieść „Pachnidło” (podsumowanie rozdziałach podanych w tym artykule) opowiada, że wkrótce Grenouille jest pod patronatem markiza Tailhades-Espinassa. Wierzy, że uda mu się Jean-Baptiste osoby, mimo że sam zamówić kilka dzikich lat. I tak to się dzieje, ale tylko dzięki specjalnemu duchów, które wymyśla Grenouille. Zawierają one kawałki sera i kocich odchodów.

trzeci

Jean-Baptiste dostaje się do Grasse. Tak rozpoczyna kolejną część powieści „Pachnidło”. Streszczenie opisuje w jaki sposób wszedł jako praktykant do wdowy Arnulf.

Wkrótce spotyka kolejny niesamowity smak, który tym razem pochodzi od młodego Laura, który gra w ogrodzie. Grenouille pewnością odkryli składnik podstawowy dla jej nowych perfum, który powinien stać się jego głównym dziełem. Ten zapach urody, inspirując każda osoba miłość.

Dwa lata później dowiaduje się, jak dostać się zapach skóry i włosów danej osoby. Jean-Baptiste stwierdzi, że najlepszy zapach postrzega leczonej tkanki z tłuszczu. Aby uzyskać ten zapach, Grenouille zabije. W mieście zaczynają znikać młode dziewczęta. Między nimi nie ma połączenia. Łączy ich tylko jedno – są niezwykle piękne. Są nagie i ogolone nalyso.

O rzeczywistych motywów seryjnego mordercy realizuje tylko ojciec Laury. On rozumie, że sprawca poluje na piękno, a także jego córka jest najpiękniejsza w mieście, obawiają się, że prędzej czy później kolej podchodzi do niej. Rishi zabiera dziewczynę na odległej wyspie, ale to nie ma go zapisać. Po Grenouille szuka jego ofiar zapachem.

wystawienie Grenouille

Wreszcie Grenouille dostaje ostatnią notatkę do swoich duchów. Ale jak tylko zakończy pracę, został aresztowany.

Jean-Baptiste jest skazany na śmierć. Ojciec Laury przewiduje kary zabójców na kole. Grenouille odwiedza w więzieniu, czekając na opisywaniu jego cierpienie.

Przed wykonaniem bohatera nagle wyciąga butelkę perfum wynalezionej przez niego, jak tylko kaci poczuć ich zapach, po prostu zrezygnować. Oni uwolnieni Jean-Baptiste. Zapach rozprzestrzenia się w tłumie, przyciąga ludzi, którzy przyszli, aby zobaczyć wykonanie monstrualnej mordercy. To wzbudza w inni cielesnej namiętności. Zaczynają szukać satysfakcji na placu, wszystko zamienia się w masowej orgii. Grenouille jest w środku tłumu, uderzył o efekt, który wyprodukowany niesamowite perfumy.

Ostatnim na podwyżki platformowych, ojciec Laury, która rozpoznaje w nim syna i odpuszczając grzechy wszystkich. Korzystając z otaczającym szaleństwa Grenouille szybko znika.

Kiedy aromat jest rozproszone, wszystkie one znajdują się nago w swoich ramionach. Zakłopotany, aby ubierać się i rozpraszać. Za kulisami decydują o tym zapomnieć.

Część czwarta

W końcowej części balsam do opalania powieść opuszcza miasto, zdając sobie sprawę, co teraz władza ma. Był przekonany, że jeśli chce, może on stać się bogiem. A wszystko za sprawą duchów. Ale martwi jeden fakt. Wśród tych wszystkich, którzy będą go czcić, a nie pojedyncza osoba, która mogłaby docenić prawdziwe piękno smaku wymyślone przez niego.

W Paryżu, wrócił do Cmentarza niewiniątek, który urodził. Ognisko siedzieć włóczęgów i złodziei. Grenouille skrapia się wszystkich swoich niezwykłych duchów, oślepiony przez jego atrakcją dla ludzi rozrywających go na kawałki, pożerając resztki perfum. Tak więc staje się rozczarowujący finał jego życia.