626 Shares 2912 views

Ile opowieści Puszkin pisał? Odpowiedzialny za porządek

O bajki Puszkina usłyszał nawet jednego, który nie czyta żadnych dzieł wielkiego poety. Chociaż nie, czy jest to człowiek w Rosji? Ale nawet jeśli tak jest, mnożniki udało się tchnąć nowe życie w bajecznych kreacji Aleksandra. I uczynić nie bardzo kochający rebyatnyu czytać z zainteresowaniem, aby zobaczyć jak chciwy staruszka płaci za własną chciwość i zła macocha stara się być śmierć światła konkurenta.


Ile opowieści Puszkin pisał? W słynnej edycji dużej cyrkulacji jego prac umieszczone siedem dzieł należących do tego gatunku. Pierwszym z nich jest wart mało znana historia w tym wykazie „Bride” (1825), a kończy na liście „The Golden Kogucik”. Jednak należy zauważyć, że magiczne, fantastyczne elementem w twórczości Puszkina było wcześniej. Jednak jego wczesne wiersze, baśnie nie można uznać za bardzo udany. nadal są one pozbawione ducha narodu, dla którego jesteśmy tak lubiący dzieł Aleksandra Siergiejewicz.

„Było pop …”

Aby odpowiedzieć na pytanie, jak wiele bajek i Puszkin napisał jak się je nazywa, konieczne jest przeanalizowanie jego mniej znane utwory. Zatem źródło na „Oblubieńca”, o którym mowa powyżej jest historia z kolekcji braci Grimm. Poeta jednak nie ślepo pretekst i dał mu krajowy smak. Główną bohaterką jest Natasha, córka kupca, który staje się świadkiem strasznej zbrodni. I co było jej przerażenie, gdy sprawca uwodzi ją! To właśnie wtedy, na weselu, ona ujawnia jej „kochanka”, za którą jej cześć i chwała.

„Dla dorosłych” content „Oblubieniec” siły postawić pytanie inaczej: „Ile opowieści Puszkin napisał, i dla kogo?” Najwyraźniej zgodnie z intencją autora, nie są one przeznaczone dla publiczności dzieci, ale ich dzieci i kochał. Jest to pełny zakres odnosi się do drugiej opowieści, opowiada historię Kapłana i Jego Workman Balda. Działka została podjęta z folklorem Puszkina – bajka, nagrany w St Michael. Ogólnie rzecz biorąc, fabuła gdy chciwy ksiądz przechytrzył robotnika, jest bardzo popularny wśród folkloru. Puszkin w przetwarzaniu pierwszej ręki pozytywne cechy wzmocnione BALDA, wskazując nie tylko na jego ciężką pracę i przebiegły, ale również na zdolność do zarabiania miłość każdego.

„Trzy dziewczyny …”

Wow, jak wiele opowieści napisał Puszkina! Jednak nie wszystkie z nich znane ogółowi społeczeństwa. Kolejny na liście pojawia niedokończone "The Tale of medvedihe" (1830). krytycy literaccy jest interesujący przede wszystkim jako najbliżej autentycznym stylu ludowym. Pomimo faktu, że nie można znaleźć opowieści ludowych źródeł, być może, jej fabuła jest w całości własnością przez poetę, jednak duży wpływ na jej ludu. Jest to szczególnie widoczne w scenie płacze Niedźwiedzia za jego zamordowanej żony. Interesujące są także niezwykłe cechy społeczne, te bestie autora, którzy zebrali się w następstwie: wilk szlachcic fox-podyachiha, baby-chłop.

Następnie produkt tak ukochanych dzieci, – „Bajka o carze Sałtanie” (1832) – ma również korzenie ludowe. Dwa warianty znanych opowieści ludowych, które służyły jako źródło tworzenia Puszkina. Jednak żaden z nich nie jest poetą i nie po drodze. Fabuła jest dość tradycyjne opowieści: oczerniany żona i szczęśliwym wynikiem tej sytuacji. Jednak Puszkin zmodyfikowane źródła treści, rozszerzenie swoich poddanych szczęśliwą drogę, stan idealny, który był prowadzony przez Guidon.

A zanim to złamany koryta …

Nadal rozważyć pytanie, jak wiele bajek napisanych przez Puszkina. Następny stworzenie jest zbudowanie tych, którzy idą na temat własnej chciwości. Odnosi się to, oczywiście, „The Tale Rybaka i ryby.” Jej fabuła Puszkin zapożyczone z rosyjskiego folkloru, ale legendy o tej samej treści obecnej w pracach innych narodów. To ciekawe, że w wersji braci Grimm chciwy stara kobieta zdecyduje się zrobić … papieża. Nawiasem mówiąc, w pracach rosyjskiego poety pierwotnie bohaterka nadal wolno było osiedlać się w ogromnej wieży z diademem na głowie. Ale z takim planem musiał wyrzec Puszkina: taka kolej działka pozbawiłoby opowieści znaczącą część swoich barw narodowych.

„Światło moim lustrem, powiedz mi …”

Kolejna wędrówka działka – macocha, w którym co chciano zabić swoją pasierbicę, więc nie była w stanie go przewyższyć. Znalezienie analogie nie trzeba dużo czasu, aby puzzle: wystarczy przypomnieć słynny „Królewna Śnieżka”, choć z podobną historią tworzenia są obecne nawet wśród ludów Afryki Wschodniej!

"The Tale of the Dead księżniczki" jest niemal górny dziedzictwa liryki poety. Jest to szczególnie prawdziwe sceny pogrzebu księżnej i jej dążeniu Elisha – tutaj poetycki talent rosyjskiego geniuszu osiąga swój punkt kulminacyjny.

Tak, jak wiele opowieści Puszkin pisał?

Wreszcie pozostaje najbardziej tajemnicze i niewytłumaczalne – „Opowieść o Złoty Kogucik”. Młoda publiczność jest szczególnie dużo pytań. Dlaczego kogucik płakał po raz pierwszy, bo nikt nie zaatakował? Co jest królową eunuchowie potrzebne? Itd. A przecież cała historia – .., „Good Fellows lekcja”. Nawiasem mówiąc, wyrażenie, który stał skrzydlaty, cenzorzy cięcia, co spowodowało gniew poety. Cóż, podziel się nim! Rozmowa o ile Puszkina bajek napisanych dla dzieci uważa się za zakończone. Są one, jak wspomniano powyżej, w sumie siedem.