548 Shares 2521 views

Staże w USA dla studentów i absolwentów: program, dokumenty wizowe

Różnorodność programów Praktyki za granicą są dziś bardzo popularne. Pionierzy z krajów WNP udał się do USA w połowie lat dziewięćdziesiątych. Pod koniec tysiąclecia wymiana odbyła się w dwóch aktywniej stronach. Cóż, dziś nie jest zaskoczeniem, że kilka miesięcy, mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Ale wszystko może stać się uczestników w tych programach?

Kto może być praktykantem

Praktyki w USA dzisiaj jest dostępna dla niemal wszystkich. Program jest tak różnorodny, że każdy będzie mógł wybrać opcję. Warunkiem jest tylko biegłość języka angielskiego na odpowiednim poziomie, a nie karany.

Jeżeli studiujesz w szkole i ukończyli co najmniej trzy kursy w szkoleniu w USA dla studentów będzie interesujące dla ciebie. Ponadto można przejść dodatkowy kurs na swojej specjalności w amerykańskim zakładzie.

Jeśli już jesteś absolwentem, a następnie rozważyć dla programu młodych profesjonalistów.

Wiele amerykańskich uniwersytetach i dużych firm w Stanach Zjednoczonych regularnie otwierać własne programy dla studentów i młodych profesjonalistów. Korzystając z tych szans, często w stanie uzyskać nawet pozwolenie na pobyt.

Praktyki w Stanach Zjednoczonych jest również inny w wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych.

Należy zachować ostrożność przy wyborze programu, jako drugiej szansy, aby przejść przez innego stażu lub nie mogą być prezentowane. Zgodnie z amerykańskim prawem ponownego przystąpienia do programu jest praktycznie niemożliwe.

granica wieku

Praktyki w Stanach Zjednoczonych ma kilka rodzajów programów. Mogą brać udział osoby w różnym wieku. Najczęściej spotykane są studia licencjackie dla studentów, którzy ukończyli przynajmniej jeden kurs College i młodych specjalistów, którzy uzyskali dyplom nie więcej niż 1 rok temu. Wiek uczestników od 18 do 28 lat.

Druga opcja jest dla tych, którzy ukończyli więcej niż rok temu, i ma co najmniej jeden rok doświadczenia zawodowego, które może potwierdzić. Wiek uczestników – 20-38 lat.

Dlaczego wybrać nas

Stany Zjednoczone od dawna porośnięte liczbą niezmierną mitów, co daje krajowi aurę siły i mocy. W oczach naszych kolegów profesjonalny płatnego stażu w USA – to oznaka prawdziwie silnej i wykształconej osoby. Przecież każdy wie, że każdy Amerykanin firma skupiła się na zyski, legalności i jest zgodna z zasadami uczciwej konkurencji. Zgadzam się, wszystko to bezcenne doświadczenie, zwłaszcza, gdy stażysta naprawdę muszą pracować. I muszą one uzyskać ciekawe doświadczenie, bo żaden pracodawca nie będzie płacić za szkolenia zawodowego, nie otrzymać zwrot.

Dlatego uczestnicy otwartych drzwiach wielu międzynarodowych firm w swoich krajach.

Spotkanie w momencie wznowienia po stażu w Stanach Zjednoczonych, pracodawca na pewno odetchnąć z ulgą, ponieważ oznacza to, że wnioskodawca jest biegły w języku angielskim na odpowiednim poziomie. Mianowicie, jest dzisiaj językiem międzynarodowej komunikacji i biznesu międzynarodowego.

Doświadczenie pracy w wielokulturowym i międzynarodowym środowisku – to jest szczególnie korzystna. W Stanach Zjednoczonych, niż gdziekolwiek indziej, uczy, że wszyscy ludzie są różni. Uczestnicy programu mieszkają w warunkach, które pomagają pokazać najsilniejszą osobowość.

Biorąc pod uwagę, że USA jest jednym z liderów światowej gospodarki, wielu pracodawców będzie plusem zaprosić pracownika, który zna wszystkie „kuchnia” w branży od wewnątrz.

programy

staże są opracowywane przez różne organy. Projektów sponsorowanych przez rząd Stanów Zjednoczonych, mają szereg warunków. Na przykład, jest to obowiązkowe, aby powrócić do swojego kraju po zakończeniu stażu i mieszka tam przez co najmniej dwa lata.

Dlatego wiele osób wybiera programów sponsorowanych bezpośrednio przez pracodawców. Są to „szkolenie w Ameryce dla młodych profesjonalistów.”

Program ten przeznaczony jest nie tylko dla studentów, ale także do ukończyło szkolenia w tej specjalności. Pozycja dla każdego wybranego na podstawie swego wykształcenia i doświadczenia zawodowego i zainteresowania uczestników.

Staże dla absolwentów liceum trochę straciły popularność. Wynika to częściowo z faktu, że wiek większości w naszych krajach jest różna.

List polecający dla organizacji często pomaga zorganizować firmę pośredniczącą. Znajdź firmę dzisiaj jest dość prosta. Na rynku podobnych usług istnieje wiele firm o dobrej reputacji i pozytywne opinie klientów. Zazwyczaj organizacja z wielkim doświadczeniem pomogą Ci nie tylko znaleźć pracę, zrobić list polecający, ale również pomoże Ci szybko dostać wizę, znalezienie domu w Ameryce, bilety i tak dalej. Jeżeli wszystkie powyższe kroki, jakie zostały wprowadzone do zamieszania, firma pośrednicząca – to jest to, czego potrzebujesz.

Wiz z Rosją

Wiza do USA dla stażystów są wydawane przez typ J. Jest to specjalny rodzaj wizy dla uczestników programu wymiany.

opłata wizowa wynosi średnio 160 dolarów. Może być dodatkowo obciążony opłaty konsularne i wizowe. W zależności od narodowości cenie wnioskodawcy mogą się różnić. Dla obywateli Federacji Rosyjskiej mogą być wydawane wizy ważne przez okres do trzech lat.

Aby otrzymać wizę muszą także złożyć pakiet dokumentów (formularze, kopie i oryginały dokumentów, zaproszenie do pracy / szkoły, czeki podróżne, etc.) i przechodzą wywiad.

Wizy dla innych państw

Nieco inna procedura uzyskania wizy dla obywateli innych krajów WNP.

Cechą jest chyba, że moment, że zarejestrujesz się na rozmowę może tylko dając otrzymanie $ 160 z jednym konkretnym banku.

wymagane dokumenty

Wizy do Ameryki nie jest czymś nieosiągalnym. Otrzymuj zwykle idzie całkiem gładka, jeśli dokładnie przestrzegać wszystkich warunków.

Podstawowym dokumentem jest kwestionariusz. Instancja i przykładem wypełnienia można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej ambasadzie lub konsulacie.

Oprócz obowiązkowego, istnieje szereg dokumentów, które mogą mieć pozytywny wpływ na decyzję. W zasadzie, można umieszczać żadnych dokumentów potwierdzających cel podróży, z powodu Rosji poprzednich biznesowych lub turystycznych wyjazdów zagranicznych, a także korespondencji związanej z planowaną podróż na tym programie wymiany.

Co ciekawe, zdjęcie na wizy nie można drukować, wystarczy dostarczyć elektronicznie.

List polecający dla organizacji, zawarte w firmie, może być także plus.

Jak nie dać się na oszustów

Programy są opracowywane przez władze lub pracodawców amerykańskich. Większość firm zorganizować szkolenie z krajów WNP są tylko pośrednikami. Dlatego nie dziwi fakt, że różne firmy oferują bardzo podobne propozycje.

Jednak, wybierając firmę, być czujnym. Aby nie dać się złapać na haczyk dla oszustów, należy zwrócić uwagę na obecność prawdziwego biura. Wskazane jest, aby dowiedzieć się, czy został zastrzelony miesiąc temu do wynajęcia krótkoterminowego.

Istnieją również porządni przybysze próbuje włamać się do pośredników rynkowych. Jednakże, jeśli firma ma już doświadczenie, referencje zadowolonych klientów, jest to duży plus. Sprawdź opinie nie tylko na oficjalnej stronie organizacji, aby lepiej komunikować się z prawdziwymi ludźmi, którzy korzystali z usług tej firmy. Pomoże to nie tylko zweryfikować rzeczywistość mediatora, ale również wybrać najbardziej dogodną formę współpracy.

Dowiedz się, co jest nie lada wsparcie w przypadku wystąpienia siły wyższej. Powinieneś być w stanie skontaktować się z przedstawicielem firmy z dowolnego miejsca w kraju, o każdej porze dnia. Ta informacja jest również lepiej skonsultować się z recenzjami już uczestniczących w programach ludzi.

Obligatoryjnym warunkiem jest obecność licencji i akredytacji. Ich autentyczność można łatwo zweryfikować w oficjalnych rejestrach.

Poświęć trochę czasu, aby skontaktować się z nim umowy. Poznanie nazw amerykańskich partnerów, nie jest łatwo znaleźć informacje o nich.

podróżowanie

Co ciekawe, niemal za każdym razem z programem stażu przewiduje swobodnego podróżowania po kraju.

Można zwiedzić zabytki wcześniej znane tylko w filmach hollywoodzkich.

Okazja do podróży jest silnie uzależniona od regionu pobytu. Ale, szczerze mówiąc, muszę powiedzieć, że w każdym państwie jest wyjątkowy i bardzo interesujących miejsc, które odwiedzają cię z dumą i wdzięcznością pamięta swój pobyt tutaj.