132 Shares 5798 views

CVS: co to jest, jak z niego korzystać

Dzisiaj patrzymy na głównych zagadnień, aby rozwinąć CVS: co to jest, jak go używać, niż otworzyć. Mówimy o własnym formacie obrazu, stosowanych przez niektórych wersjach aplikacji ACD Systems Canvas.


CVS: jest i co zjada

Powyższe narzędzie jest przeznaczone do tworzenia różnych rysunkach technicznych. Należy zauważyć, że dokumentacja rosyjska na CVS – jest to bardzo rzadkie, ale postaramy się przeanalizować dla Ciebie wszystkie dostępne informacje. Materiał ten może zawierać wektorowej i obrazów rastrowych. Obecnie przerwać rozwój aplikacji Canvas dla Mac. Jednak pliki z CVS można oglądać dzisiaj.

Główne zastosowanie

Następny będziemy rozmawiać o programie, który został stworzony dla tego formatu przed odpowiedzieć na różne pytania dotyczące CVS (czyli jak pracować z nim). W tym przypadku, pomożemy aplikację na płótnie. Mówimy o profesjonalnym pakietem graficznym, którego głównym specjalizacja – to grafiki wektorowej.

Dla wygody użytkowników, którzy zajmują się ilustracjami technicznych, profesjonalnych narzędzi, pozwala na wykonywanie wszelkich działań do edycji obrazów zostały opracowane.

możliwości na płótnie

Dostępne do eksportu i przeglądu, zapisywać i importować obrazy do różnych formatów, w tym CVS. Każdy obraz, który jest tworzony na płótnie, można wydrukować lub zapisać do dalszego przetwarzania. Kierowca specjalnego płótnie pozwala na przechowywanie wszystkich ustawień obrazu z publikacją. Narzędzie pozwala dostosować rozmiar pliku poprzez modyfikację obrazu lub czcionki. Realizowane ActiveX elementy sterujące, jak również możliwość ich uwzględnienia w projekcie stworzonym przez program.

Płótno może przetwarzać zarówno dwuwymiarowe i trójwymiarowe grafiki i oferuje ogromne możliwości wprowadzania zmian w niniejszych materiałach. Dostępne do współpracy nad projektami. Użytkownik może wprowadzić zmiany do obiektów, dodać komentarz, zostawić po sobie ślad. Uwagi są umieszczone na różnych warstwach do głównego obrazu, dzięki czemu są łatwe do wyłączenia, jeśli to konieczne.

Teraz, gdy wiesz, jak otworzyć pliki CVS, ale nie wszystkie informacje na temat tego rozwoju, który chcemy udostępnić. Postępuj dalej.

Niektóre prace niuanse

Domyślnie system operacyjny Windows jest w stanie otwierać pliki w formacie CVS. Próbuje uruchomić ten może prowadzić do pojawienia się informacji, że trzeba aplikację do pracy z rozszerzeniem nieobecny lub GP usterka występuje. Jeśli istnieją błędne skojarzenie z tego materiału, może to być oznaką różnych podstawowych problemów platformy oprogramowania komputerowego. Jeśli masz do czynienia z takimi trudnościami, należy przeskanować rejestr systemu Windows.

inny widok

Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli chodzi o CVS, nie zawsze zrozumiałe obraz. Faktem jest, że w ramach tego samego skrótu może być ukrywanie Równoczesne frazę wersji systemu. W tym przypadku chodzi o produkcie, który odnosi się do systemu kontroli wersji. Technologia przechowuje historię zmian danego zestawu plików. Najczęściej jest ona wykorzystywana do pracy z oprogramowaniem źródłowym, a jednocześnie ułatwić życie grupy programistów, którzy pracują nad jednym projektem.

CVS jest znana w branży oprogramowania open source. Temat do systemu na warunkach GNU GPL. Obecnie brak aktywnego rozwoju produktu jest zakończona, gdy w kodzie, aby dokonać drobnych korekt. CVS wykorzystuje architekturę „klient-serwer”. Najczęściej klient łączy się z serwerem za pośrednictwem Internetu lub sieci lokalnej, ale mogą działać na tym samym sprzęcie, jeśli to konieczne, aby zachować historię lokalnej wersji danego projektu.

Zazwyczaj oprogramowanie serwera działa na systemach Unix. Z kolei klienci CVS są dostępne na wszystkich znanych systemów operacyjnych. Serwer przechowuje aktualną wersję projektu i historii w specjalnym skarbcu. Klient w tym przypadku jest podłączony do niego, aby uzyskać właściwą wersję pliku lub przesłać nowy. Zatem, kopia pracy produktu. Po wprowadzeniu wszystkich korekt do plików są one wysyłane do serwera. Jednocześnie na przestrzeni kopii wybranego projektu można uruchomić kilku klientów. Jeśli proces zakończy się powodzeniem, dotknięte wersje numerów plików automatycznie idą w górę, a serwer zapisuje dane daty i użytkowników w swoim dzienniku.

Klient może porównać różne wersje materiałów, zażądać historię zmian lub w celu uzyskania obrazu projektu, podając numer wersji lub konkretnego numeru. Interesujące jest to, że jako projekt nosi otwartą podstawę klienci mogą zapoznać się z wersjami plików bez hasła. Wiedza o tajnych kombinacji wystarczy dokonać zmian w danych. Więc zdemontowane główne zagadnienia związane z CVS (czyli jak pracować z nim).