606 Shares 3410 views

ODS file: jak otworzyć i jakie są jego funkcje

Dziś będziemy rozmawiać o tym, co jest plik ODS, jak go otworzyć i jakie programy mogą pomóc. Mówimy o tabeli utworzonego w aplikacji Calc, który jest częścią wolnego pakietu biurowego OpenOffice Apache.

opis

ODS plików przechowuje wszystkie dane w komórkach rozmieszczone w kolumnach i wierszach. Stół jest sformatowana w OpenDocument standardzie XML. Plików ODS może ponadto zawierać grafiki, wykresy i tekst. OpenDocument standardem dla wszystkich dostępne i mogą być stosowane bez ograniczeń. To rozwiązanie jest alternatywą dla prywatnych formatami, w tym dokumenty Microsoft Office. Można otworzyć plik ODS w programie Excel z różnymi konwerterami (w tym online) lub wolnych pakietów biurowych. Jeśli nadal wolą Microsoft Office, można to zrobić bez reform. wersja Excel od 2007 roku, w tym drugiego pakietu serwisowego, który obsługuje ten format. Aby przystosować takiego dokumentu na podstawie wcześniejszej wersji edytora arkusza kalkulacyjnego, można zainstalować plugin o nazwie Sun ODF.

Format pliku ODS: jak otworzyć na urządzeniach Apple

Pracować, z którymi jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem aplikacji może Planamesa NeoOffice. Mówimy o pakiecie utworzonym dla Mac OS. Jest redaktorem formuła, aplikacji dla baz danych przetwarzania, narzędzia do współpracy z grafiką, prezentacji, edytor tekstu. Ale jeśli go otworzyć przed nami ODS-file pomoże nam zrozumieć specyficzną aplikację do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, który jest również zawarte w pakiecie. Mówiąc o Planamesa NeoOffice, możemy zauważyć niewielką ilość pliku instalacyjnego oraz niskie zużycie zasobów. Ta cecha sprawia, że jest to możliwe, aby zmniejszyć obciążenie na poziomie systemowym.

ODS plik otworzyć w systemie Windows

Praca z tego typu danych może być w aplikacji Corel WordPerfect Office z. On jest uważany za bezpośredniego konkurenta dla Microsoft Office. Pakiet zawiera opatentowany procesor tekstu, prezentacji (slide show prezentacje), Nuance PaperPort (zarządzanie dokumentami i skanowanie), Mozilla Thunderbird (klient poczty) Lightning (notebook), konwersję (plików Konwerter z MS Office). Ale możemy pomóc składnik o nazwie Quattro Pro, ponieważ tego arkusza kalkulacyjnego. Narzędzie zapewnia znaczną możliwość ich tworzenia, a także rozwoju wykresów i importu różnorodnych danych zewnętrznych, w tym formacie interesującej nas.

Poniższy program, który pomoże nam otworzyć ODS, zwany Lotus Symphony (IBM autorstwo). Mówimy tu o pewnego rodzaju filii słynnego pakietu OpenOffice, ale tutaj istnieje kilka istotnych różnic. Pakiet składa się z trzech części – prezentacje (prezentacja), Lotus Symphony (edytor tekstu) i arkuszy kalkulacyjnych. Otwarte ODS pomogą nam do końca, jako tytuł specjalne narzędzie do pracy z arkuszami kalkulacyjnymi. Lotus Symphony jest całkowicie darmowe. Program posiada wielojęzyczny interfejs. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można również konwertować format do innych.

Poniższy program, który może nam pomóc, zwany Gnumeric. Mówimy o bezpłatnej aplikacji arkusza kalkulacyjnego. Można użyć tego narzędzia nie tylko na Windows, ale także na BeOS, skyos, React OS, Mac OS i Linux. Jest częścią pakietu o nazwie GNOME Office. Charakterystyczne cechy to modułowość. Możesz dodać wiele elementów, które zostaną otwarte przed Tobą nowe funkcje i wsparcie dla różnych formatów. ODS jest obsługiwany domyślnie. Pakiet zawiera 154 funkcji. Z Gnumeric może obsługiwać dane w czasie rzeczywistym, która nie jest dostępna dla wszystkich programów. To rozwiązanie – kompletna wymiana pakietów, które wymagają wykorzystania licencji.

Poniższy program, który pomoże nam na interakcję z naszej formie procentowej, o nazwie LibreOffice. Narzędzie pozwala na obsługę grafiki, prezentacje, bazy danych, tekst, i musimy arkusza kalkulacyjnego. Opakowanie jest otwarte w różnych językach, to swobodnie wykorzystywane do wszelkiego rodzaju celów. W opakowaniu znajdziesz: write (edytor tekstu), bazowa (baza danych), Draw (ilustracja), Impress (prezentacja), matematyka (wzór). Oprócz powyżej program zawiera inny składnik – calc, dostarczenie interakcji z arkuszy. To on, a my go potrzebujemy. Można zarządzać arkusze, analizowania informacji i wykonywania obliczeń. Ponadto narzędzie obsługuje prawie wszystkie cechy znanego Excel, pozwala na eksport danych do pliku PDF.

alternatywa

Format ODS nie zawsze może być stół, czasami może to być skrzynka pocztowa lub archiwum łączności elektronicznej. On stworzył lub zapisane w programie Outlook Express w wersji 5. decyzja jest podobna do DBX. Jeśli wam to plik ODS, jak go otworzyć, powiedzieć Outlook Express.