255 Shares 4232 views

Jaka jest szybkość transmisji? Jak wpływają one na jakość muzyki i wideo?

Bitrate jest wskazywana jako jedna z głównych cech wideo i nagrań audio. Większość ludzi są wykorzystywane do myślenia, że to określa jakość przesyłanego pliku. Ale jaki jest bitrate i jak one faktycznie opisują plików muzycznych i klipów wideo? Zbadajmy to bardziej szczegółowo.

Jaka jest szybkość transmisji?

Bitrate – to wartość, która wskazuje liczbę sztuk informacji (kilobitów lub megabitów), osadzanie w drugim odtwarzania plików. W związku z tym, że mierzy się megabitów na sekundę (Mbps) lub kilobitów na sekundę (kbps). W przeciwnym razie, szybkość transmisji może być opisana jako szerokość pasma. Ta cecha jest ważna dla tych, którzy chcą konwertować pliki, ponieważ przy tej samej długości większej przepływności wzrośnie plik. Oprócz wielkości, więc nie jakość dźwięku. Zmniejszenie rozmiaru poprzez obniżenie szybkości transmisji nazywa kompresji.

Wspólna muzyka w formacie MP3 jest plik audio jest skompresowany do takiego stopnia, że na standardowej płycie można zapisać do 12 godzin muzyki. Jakość pozostaje na wysokim poziomie ze względu na psychoakustycznego kompresji: pełen zakres dźwięków są czyszczone z częstotliwościach i poziomach wielkości, które nie jest rejestrowany przez ludzkie ucho. Wybrane dźwięki są tworzone w oddzielnych jednostkach zwanych ramkami. Ramki są tej samej długości i dźwięk są kompresowane przez dany algorytm. Podczas odtwarzania muzyki, sygnał jest rekonstruowana z zakodowanych bloków w kolejności.

Co jest powszechnie stosowana kompresja?

bitrate audio zazwyczaj wynosi 256 kbit / s. Przy tej wartości, nagrania audio są kompresowane w tempie około 6 razy, więc na jednej płycie można nagrać do 6 razy więcej muzyki niż przed kompresją. Jeśli niższą szybkość transmisji do 128 kbit / s, zmieści się na jednej płycie ma 12 razy więcej muzyki, ale jakość dźwięku będzie znacznie niższa. Muzyka nagrana jako 128 kbit / s, często zapraszany do słuchania w Internecie, że jest. To. W dążeniu do zwiększenia szybkości ładowania stron są właścicielami zasobów, aby wszelkie ofiary. Wielu użytkowników powiedzieć, że jej jakość jest daleka od ideału.

Teraz, gdy stało się jasne, że takich szybkościach, nadszedł czas, aby ustalić optymalny poziom. Oba amatorów i profesjonalistów spierać bez końca, jak bitrate wpływa na jakość dźwięku i czy to wpływa. albumy muzyczne, zwykle wskazuje przepływność. Jeden i ten sam dysk zapisywane do 128 kbit / s, a 256 kbit / s, będzie się zmieniać w cenie dwukrotnie.

Optymalna szybkość transmisji dla różnych warunków akustycznych

Dla wielu ludzi, kompresja dwanaście nie przedstawia żadnych uszkodzeń, podczas gdy inni twierdzą, że nie mogą słuchać muzyki przy niższym bitrate powyżej 320 kbit / s. Paradoksalnie, prawo i tych, i innych. Fakt, że ostatecznie jakość gry nie zależy od stopnia kompresji, oraz warunków odtwarzania, a nawet rodzaju muzyki.

Na przykład, utwór jest odtwarzany na magnetofonie zainstalowanego w samochodzie krajowym. W takim przypadku jakość w 192 kbit / s będą wystarczające. Wyższa stawka nieco poprawi jakość dźwięku, ale różnica nie będzie zauważalna ze względu na wysoki poziom hałasu podczas jazdy. W przypadku odtwarzania muzyki na komputerze domowym lub przenośnym odtwarzaczem muzyki, trwa co najmniej 256 kbit / s. Jeśli sygnał nie ulega zmianie, jest przesyłany do urządzenia zewnętrznego i wyświetlane na drogich importowanych kolumny, powinno być możliwe do uciekania się do minimalnej kompresji. Jest to możliwe przy przepływności 320 kbit / s.

Optymalna szybkość transmisji dla różnych stylów muzycznych

Muzyka z dużą przepływnością nie zawsze jest konieczne. Muzyka popularna zazwyczaj brzmi całkiem dobry bitrate 192-256 kbit / s. Wyższa jakość można ustawić, ale sensu w tym: pop piosenki są krótkotrwałe, więc oszczędność miejsca na dysku powinno być priorytetem. Ponadto, jakość oryginalnych nagrań, zbyt przeciętne, więc zwiększenie szybkości transmisji nie mogą wpływać na jakość odtwarzanego pliku. Aby wysłuchać transportowych i nieoficjalnych stron o średniej jakości wystarczy.

Jeśli mówimy o muzyce klasycznej, dzieła legendarnego zespołu rockowego lub rzadkich piosenek autorskich, jakość powinna być najważniejsza. Przy zakupie muzyki trzeba spojrzeć na przepływności podanej na opakowaniu płyty. Jeśli utwór zostanie pobrany z Internetu, takie informacje muszą być dostępne na stronie pobierania. Ponadto, szybkość transmisji jest wyświetlana w odtwarzaczu podczas odtwarzania.

bitrate wideo

Wspomnieliśmy wcześniej, że bitrate audio. Ale jaki jest bitrate wideo? Biorąc pod uwagę, że film jest odtwarzany jako sekwencję dźwięków i obrazów, definicja jest taki sam bitrate. Obecność serii wideo cięższej pliku, ale ostatecznie do procesora obrazu – to te same zer i jedynek, takie jak dźwięki. Zasada szyfrowania jest taka sama dla wszystkich typów plików.