542 Shares 5292 views

Morze Norweskie: charakter i atrakcje

Celem tego artykułu będzie tajemnicza Morze Norweskie. Do której należy ocean – Atlantyk lub Arktykę? Co to jest klimat i inne cechy fizyczne i geograficzne? I co to słynie z zabytków? Na tej i wielu innych tematów w tym artykule.

Gdzie jest na Morzu Norweskim

Na wodach należących do określonej oceanu do tej pory są kontrowersyjne. Encyklopedia w tym względzie istnieje rozbieżność ze wspólnego punktu widzenia. Tak, spędza granicę Oceanu Arktycznego na linii kołowej Norwegia – Szetlandy i Wyspy Owcze – Islandia – Jan Mayen – Grenlandii. Definiuje ona kilka kordony przeciwnym razie gigantyczne wodach arktycznych Światowej Organizacji Hydrograficznego. Z jej punktu widzenia, należy do norweskiego Morza Atlantyku. Po tym wszystkim, Ocean Arktyczny rozciąga się od bieguna do konwencjonalnej linii Grenlandia – Islandia – Spitsbergen – Bear Island – północnego wybrzeża Skandynawii. Tak więc, można powiedzieć, że jest to marginalne morze Atlantyku. Szczególnie dlatego, że ma podobne właściwości hydrograficznych. Na przykład, chodzi o Atlantic Zatokowego. Granica między norweskim i Grenlandii Mórz przechodzi Cape Gerpir na wschodzie Islandii, Jan Mayen i Bear.

cechy fizyczne i geograficzne wód

Morze Norweskie graniczy z Grenlandii, na Morzu Północnym i Morzu Barentsa. Znajduje się na szelfie kontynentalnym Eurazji i zajmuje powierzchnię około jednego miliona czterystu tysięcy kilometrów kwadratowych. Największą głębokość na Morzu Norweskim – 3970 m, ale średnio to parametr jest kilometr i siedemset metrów. Ponadto, wody roi ławice. Największe banki są Lofoty i podwodne plateau Kopytova. Zasolenie Morza Norweskiego jest dość znaczna – trzydziestu pięciu ppm. Ten wskaźnik „tropikalny” to spowodowane lekkim spływu rzek słodkowodnych, ale nie wysoki poziom zmienności na wodach w pobliżu równika. Innym interesującym wskaźnikiem Morzu Norweskim są duże pływy – średnio 3,3 metrów. Wody istnieje wiele wysp. Największy z nich – Andøya, Soroya, Arnoyya, Seylanna, Lofoty, Ringvassøy. Wody półka ukrywa w swoim łonie dużo oleju, rozwój, który jest zaangażowany w Norwegii.

Pogoda na Morzu Norweskim

Mówi Big Rosiysskaya Encyklopedia, jest to jedyna wolna od lodu Ocean Arktyczny. Pomimo faktu, że większość z morzem leży poza kołem podbiegunowym, nie jest ograniczony przez lód. Winni tego zjawiska – Norwegian prąd, który jest odgałęzieniem Prądu Zatokowego. W ciepłych wodach Karaibów są korzystne znaczenie dla różnorodności gatunkowej flory i fauny. Jednak kontakt z zimnym powietrzem powoduje Arktyki mgieł i wysokiej wilgotności. Sezonowe wahania temperatury nieistotne tutaj. Zimy są łagodne, z przewagą wiatrów południowo-zachodnim. Ale często przynoszą ze poważnej burzy, gdy wysokość fal do dziewięciu metrów. A w lecie jest cool. Gdy temperatura powietrza zimą wynosi od znaków – 4 – + 4 ° C, w lipcu trudno ogrzano do + 10-12. Pochmurne dni i silne wiatry w lecie mniej, ale, oczywiście, o dowolnej opalania i pływania nie możemy iść. Nurkowanie jest możliwe tylko w kolorze termoizolacyjnego.

Fauny i flory

Oczywiście, na Morzu Norweskim może się pochwalić taką różnorodność gatunków, takich jak rafy koralowe na Zatokę Siam, ale wciąż jest to więcej niż Przenicowany sąsiednich wodach Oceanu Arktycznego. Ciepły Golfsztrom nie tylko utrzymuje temperaturę plus wody w polarnych szerokościach geograficznych, ale pozwalają także istnienie wielu gatunków roślin i zwierząt. Tutaj nawet rekiny pływają. Od flory należy wspomnieć, algi, który jest produkowany na skalę przemysłową, fioletowy, ostrości i więcej. W obszarach przybrzeżnych znajdują bentonicznych skorupiaki i mięczaki, robaki morskie. Tu mieszka i jest największym meduzy na świecie – olbrzymi tsianeya. To idzie homary rybackie, homary, kraby i homary, przegrzebki i małże.

Celowniki

Co jest interesujące dla turystów jest na Morzu Norweskim? Fotografia jest często uroczy fiordy obraz, warkocz, zatok i peleryny. Pływów morskich z silnymi tworzy wytrzymałą skalistym brzegu. Wiele rejsów na pokładzie oceanicznych liniowców oferuje podróż przez fiordy i podziwiając dzień polarny i zorzy polarnej. Nie mniej godne uwagi i rybacka na Morzu Norweskim. W cieplejszych miesiącach przyjść tutaj, aby spróbować szczęścia swoich ludzi z różnych krajów. Zasadniczo, jest polowanie na łososia atlantyckiego. można zobaczyć morze i duże ssaki – płetwa wieloryba, Narwhal, płetwal błękitny, wieloryb grenlandzki i Orka. Na kamienistej plaży istnieje rookeries i tereny lęgowe fok, beluga wielorybów i innych płetwonogich.