276 Shares 8218 views

matka pomnik historii, autor zdjęcia

Matka pomnik – słynny obraz, który stał się najczęściej używanym po drugiej wojnie światowej. Najbardziej znanym dziełem jest rzeźba zainstalowana w Wołgograd Kurhan Mamaja. Z biegiem czasu, jednak te kompozycje zaczęły pojawiać się niekoniecznie w pamięci wojny, ale także o innych tragedii, takich jak pomnik żałobie matki za zmarłych żeglarzy, otwarty w Nakhodka.


ojczyzna

Mimo to, najbardziej znany pomnik matki jest ustawiony na miejscu bitwy pod Stalingradem, jeden z decydujących bitew Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Rzeźba ta jest kompozycyjny środek zespół architektoniczny w Kurhan Mamaja. Do tej pory jest to jeden z najwyższych pomników nie tylko w Rosji, ale także w całej Europie.

Rzeźba zawarte w kompozycji z trzech części. Pierwszy znajduje się w Magnitogorsk. Na pomniku „Rear – Front” pracownik przechodzi żołnierz miecz kuty na Uralu do walki z faszyzmem. Trzecia część kompozycji – pomnik Żołnierza Liberator, który stoi w Berlinie. To miecz, uprzednio podniesione w Wołgograd, zostanie pominięty.

Autorami rzeźb

Matki w Wołgograd Pomnik – rzeźbiarza Evgeniy Vucheticha i inżynier Nikołaj Nikitin. Vucetich w latach 70., był wiceprezesem Akademii Sztuki ZSRR brał udział w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej. On należy do pomnika Żołnierza Liberator w Treptow Park i pomnik „miecze na lemiesze”, który mieści się w Nowym Jorku, w pobliżu budynku ONZ. Założył również rzeźby „Ojczyzny” w Kijowie w 1981 roku.

rekord toru Nikołaj Nikitin jest również bogaty. On jest twórcą fundamentów i konstrukcji wsporczych wielu znanych sowieckich budynków. Jest to pałac rad, główny budynek Uniwersytetu Moskiewskiego na Lenina Hills, centralny stadion kapitał „Łużniki”, Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, wieża telewizyjna w Ostankino.

majestatyczny pomnik

Matka pomnik przez Vučetić i Nikitin jest postać kobiety, która kroki naprzód z wojujących poglądów i mieczem podniesione. Ten alegoryczny obraz. To położył obraz ojczyzny, co wymaga jego synowie stanąć razem do walki ze wspólnym wrogiem.

budowa posąg zaczął jeden i pół dekady po zakończeniu II wojny światowej – na wiosnę 1959 roku. Przy jej tworzeniu zajęło 8 lat. W tym czasie był to najwyższy rzeźba na świecie. Do tej pory co noc rzeźba jest oświetlony przez reflektory.

Od tego czasu, zajęło dwa razy odbudowę pomnika. I po raz pierwszy na tyle wcześnie: 5 lat po oficjalnym otwarciu został zastąpiony przez miecz. W 1986 roku był kolejnym przywrócenie na dużą skalę.

Odwrotność obrazy rzeźby

Jest odwrotnością została stworzona na podstawie którego pomnik matek? Odpowiedź jednoznaczna nie jest tak daleko, istnieje tylko kilka wersji.

Większość badaczy uważa, że jest to absolwent Barnauł szkole pedagogicznej Anastasiya Peshkova, które w tym czasie było trochę mniej niż 30 lat. Również wśród wymienionych wersjach Valentina Izotova i Catherine Grebneva.

Mniej popularne, ale również ma prawo do istnienia wersji mówi, że pomnik matki, którego zdjęcie jest teraz wiadomo, każdy Rosjanin, powtarza postać z Łukiem Triumfalnym w Paryżu. Przy jej tworzeniu, co z kolei zainspirowało autora posągu greckiej bogini Nike.

parametry techniczne

Na wysokości rzeźba ustanowił rekord wszystkich istniejących w danej chwili. Sam pomnik matka 85 metrów wysokości, dwa metry od płyty montażowej. Pod takim fundamencie betonowym budowy potrzebne zakopane na głębokości do 16 metrów. Wysokość kobiecej rzeźby (bez miecza) wynosi 52 metrów. Jego całkowita waga jest imponująca – ponad 8 milionów ton.

Na rysunku jest wykonany z betonu zbrojonego i konstrukcji metalowych. Wewnątrz jest pusta. Trzeba też zatrzymać na miecz. Jego długość wynosi 33 metrów. Waga – 14 ton. jest wykonana z nierdzewnej stali, który jest osłonięty warstwami tytanu.

Ze względu na odkształcenie mieczem ruszył warstwy tytanu, ponieważ od tego nieprzyjemnego szlifowania metalu ciągle słyszał. To z tego powodu, kilka lat po instalacji rzeźby zdecydowano się zastąpić miecz. Nowy składała się w całości ze stali.

Aby ta konstrukcja nie uległa zmianie w szeregach, bardzo ładna przeszkadza inżyniera, który jest również jej pełny autor. Pomnik stoi z powodu matki Nikołaj Nikitin. On obliczony opór i do wieży telewizyjnej Ostankino.

Groźba upadku

W rzeczywistości, natychmiast po wybudowaniu pomnika zaczął wyrażać obawy, że pomnik matki może zapaść. Ogólnie rzecz biorąc, nie przestaną tego dnia.

W 1965 roku, State Building Komisja wydała raport stwierdzający, że konieczne było wzmocnienie konstrukcji budynku głównego. Szczególnej troski spowodował pomnik „Ojczyzny”. Fakt, że podstawa jest ustawiona na glebach gliniastych, które mogą z biegiem czasu znacznie się przesuwać w kierunku Wołgi.

Ostatnio, badania na dużą skalę pomnika odbyła się w 2013 roku. Został on wykonany architekt i rzeźbiarz kapitału Vladimir Tserkovnikov. W liście otwartym do Ministra Kultury nazwy Vladimira Medinskogo , powiedział, że podstawą pomnika wykonywane z istotnych błędów, które Nikitin dokonanych na etapie projektowania. Według niego, dziś jest w złym stanie.

Kijów pomnik

W stolicy Ukrainy jak rzeźba została otwarta w 1981 roku. Jest częścią składu Muzeum ukraińskiej historii II wojny światowej. Kompleks architektoniczny powstał w 36. rocznicę zwycięstwa nad faszyzmem, w uroczystościach uczestniczyli Leonid Breżniew.

Prace rozpoczęły się w Wołgograd rzeźba autora nad projektem – Evgeniy Vuchetich. Po jego śmierci w 1974 roku, projekt był kierowany przez Wasilija Boroday. Podobnie jak Vucetich, weteran II wojny światowej, Ludowy Artysta ZSRR, pracował w gatunku socrealizmu.

Według specjalistów, aby opis pomnika Ojczyzny, pomnik powinien stanąć na co najmniej 150 lat. To sprawiło, że tak bezpieczne, że mogą wytrzymać nawet trzęsienie ziemi o 9 punktów. Na przykład, w 1987 roku ponad Kijowie przetoczyła potężny huragan, ale pomnik był brak uszkodzeń.

Na pomniku są wyposażone platformach obserwacyjnych i dwie windy, z których jedno jest ruchome na pochyłości 75 stopni. platformy techniczne i włazy są wyposażone w wielu częściach pomnika. Na przykład, jeden z nich po kolei w głowie ojczyzny.

Od 2002 turystycznych wzrosła dwie platformy widokowe – w temperaturze 36 do 92 metrów. Jednak po upadku i turystyczny śmierć z dostępem do wyższego poziomu do pomnika laika znacznie ograniczone.

Petersburg analogowe

W Rosji, większość z pytaniem: „Gdzie jest pomnik Ojczyzny?” odpowie, że w Wołgograd. Ale istnieje kilka podobnych rzeźb. Jeden z nich znajduje się w Petersburgu.

Pomnik znajduje się na Piskarevsky. Kobieca postać trzyma wieniec dębowy, która symbolizuje wieczność. Rzeźba znajduje się na kamiennym cokole. Tuż za nią kamiennym murem, na którym wyryte są słynne słowa poety Olgi Berggolts: „Nikt nie jest zapomniany, nic nie jest zapomniane”

Produkt reprezentuje matkę żałobie lub żony, której twarzą zwróconą ku braterskiej pochówku.

Konkurencja dla tego projektu został ogłoszony w 1945 roku. Zdecydowano, aby poświęcić pomnik mieszkańców Leningradu, cierpiał blokadę i pamięć o ofiarach. Budowa rozpoczęła się dopiero w 1956 roku. Otwarcie miało miejsce podczas obchodów 15-lecia Zwycięstwa – 9 maja 1960 r.

Grupa rzeźbiarzy kierowany przez Vera Vasilevna Isaeva, który zmarł dwa tygodnie przed oficjalnym otwarciem pomnika. Cierpiała oblężenie Leningradu, miasto uczestniczyło w przebraniu kiedy najazd wroga powietrza.

Matka w żałobie Nakhodka

Historia pomnika „zatroskana matka” na Dalekim Wschodzie Rosji jest dość smutne. Pamięci w Nakhodka powstała w 1979 roku. Produkt wykonany z brązu.

Postać kobiety z widokiem na zatokę Nakhodka i jest poświęcony pamięci rybaków trawler „Boksitogorsk”, rozbity na Morzu Barentsa w 1965 roku. Tragedia miała miejsce w styczniu podczas burzy, którego siła została oceniona na 10 punktów. Zabity 24 członków załogi. Na szczęście udało mi się uciec tylko jeden – mistrz produkcji z „Boksitogorsk” Anatolia Okhrimenko.

Za kobiecej rzeźby przedstawia żagle dwa statki. U podnóża wybity nazwiska wszystkich 24 zmarłych żeglarzy, którzy w ciągu roku nie czekać na jego matki i żony.

Poprowadził główny architekt projektu Vladimir Znaleziono Remizov.

Żałobie matkę w Baszkirii

Podobny pomnik zainstalowany w stolicy Baszkirii – Ufa. Jest on dedykowany dla żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy zginęli w różnych konfliktów zbrojnych, w tym lokalnych nich. Memoriał niedaleko od Parku Zwycięstwa.

Oficjalne otwarcie nastąpiło w 2003 roku. Jego autorem był Nikołaj Kalinushkin, Honorowy Artysta Federacji Rosyjskiej.

Kompozycja architektoniczna przypomina charakterystycznym budynku i celowo zrobione tak, że nie można zrozumieć, chrześcijaninem czy muzułmaninem, ona jest. Mieści się on na niskim cokole figury matki w brązie.

W pobliżu płyty granitowe, na którym wyryte są nazwiska mieszkańców Baszkirii, który zmarł w lokalnych konfliktów zbrojnych od 1951 roku.

pomnik

Pomnik Matki Czeboksary jest jednym z symboli stolicy Republiki czuwaski za. Jego wysokość wynosi 46 metrów, na płytkę u podstawy oznacza, że jest to kobieta-matka, która błogosławi jego dzieci i wysłać je do tego, że żyją tylko w pokoju i miłości. Napis wykonany jest w języku rosyjskim i czuwaski.

W wielu miastach istnieją pomniki matki. natomiast historia na każdego. Ten projekt jest do opracowania polityki – Prezes Czuwaszja Nikolaem Fedorovym. W tym celu zwrócił twórczą inteligencję i fundusz dobro publiczne zostały specjalnie stworzone.

Na pomniku przedstawia kobietę ubraną w kostium narodowy. Oferuje pierwszy ukazał się drukiem w 1996 roku, ale dopiero zaczął być realizowany na początku 2000 roku.

Projekt był rzeźbiarz Vladimir Górskiego, który stał się znany jako „Anioł rzeźba pamięci i chwały” w centrum powiatowego Czuwaszja i pomnika Ostap Bender i Kisa Vorobyaninov siedzibą w Czeboksary. Pracował we współpracy z doradcami naukowymi i innych znanych architektów, takich jak Władimir Filatov.

Pomnik otwarte w 58. rocznicę zwycięstwa w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej – 9 maja 2003 r.