636 Shares 6543 views

Chris Isaak: biografia i twórczość


Kris ayzek (Chris Isaak) urodził się w Stockton (Kalifornia) 26 czerwca 1956 r. W 1980 roku Isaac ukończył Stokstonsky uniwersytecki dyplom i umieścić w szufladzie biurka najdalej, jak się okazało – na zawsze. Będąc jeszcze studentem Kris Isaak, którego biografia był gotowy na zmiany, stał się aktywnie uczestniczyć w tworzeniu Silvertone zespołu rockowego, która wkrótce miała formę zwykłej kwartetu gitarowego solo gitary slide, gitara basowa i perkusja. Później w electro dodany jako podkład muzyczny. Muzycy oparła się na zapewnieniu doskonałej jakości dźwięku wszystkich instrumentów smyczkowych. Czystość gitary, z obowiązkowym włączeniu światła glissando, dzięki czemu muzyka Silvertone uroczy, jeśli nie hipnotyczne. Dobry układ natychmiast stał się „marką” grupa atrybut, wszystkie instrumenty brzmiały niezwykle sprawnie i organicznie uzupełniają się wzajemnie. Wiele zespołów cierpią nesygrannost niego, powodem tego jest nie tyle różnic muzycznych, ale w psychologicznym. Wzajemne niezrozumienie kończy się zmian, odejście niektórych muzyków i nadejście innych. Stała rotacja nie korzysta wspólną przyczynę. Grupa Silvertone, na szczęście wszyscy muzycy byli na ich miejscu, a wzajemne zrozumienie było kluczem do sukcesu.

silvertone

Krisa Isaaka zdolności wokalne pozwalają na włączenie do repertuaru zespołu ballad możliwości Silvertone wydawało nieograniczone. Dobrym przykładem jest piosenka Wicked Game, która jest widoczna w jego niewielkie liryzmu: muzycy nie grają – żyją melodię. Ledwo słyszalny wokal sprawia, że skład bardziej masowych. Perkusista Kenni Deyl, na swoim koncie, czuje się w rolę, nie uderzaj i towarzyszy utwór z powściągliwości i taktem. Chociaż czasami, w innych układach, jest zdominowany sztywno bębny i „Blues”, jak to się dzieje na przykład w piosence piękny z powodu złamanego serca.

Chris i Elvis

Chris Isaak często porównuje się z Elvisa Presleya i stara się go naśladować. Ta analogia może być przyjmowany z pewnymi zastrzeżeniami, po prostu dlatego, że Presley jest niedostępne, a wszelkie porównania z nim wygląda nieprawidłowe. Jednak Chris sam, bez porównania, jest to świetny wokalista i kompozytor. Ma mocny, wyrazisty głos, wąski, ale zupełnie wystarczające dla realizacji hitów, zakres. Pierwszy album Izaaka i jego grupy został nagrany w 1985 roku Warner Bros. Zapisy pod nazwą Silvertone. Ani album lub zespół w tym czasie nie został jeszcze promowany, więc jechać powoli sprzedany. Ten zdenerwowany muzyków, ale mimo to nadal działa. Gitarzysta Dzheyms Kelvin Wills, basista Rowland Salley, perkusista Kenni Deyl, usiadł późno, praktykowanie akordy, opisując imprezę dla każdego instrumentu i metodycznie szukając harmonii.

billboard 200

Druga płyta została wydana dwa lata później pod nazwą Chris Isaak, który wkrótce został zawarty w Billboard-200. Chociaż album uplasował się tylko 194-te miejsce, jego udział w tej bardzo prestiżowej liście, mówi wiele. Muszę powiedzieć, że wszystkie utwory, „Chris Isaak” okazał się jak wybór romantycznej, z niewielką domieszką melancholii. Jesteś w albumie był tylko jeden – Blue Hotel, ale ta piosenka była na tyle, aby sprzedaż wzrosła kilkakrotnie w porównaniu z Silvertone płyty. Chris Isaak nagle stał się popularny piosenkarz. Został zbudowany na sukces, a zespół zrobić nowe utwory, które miały wprowadzić kolejną kolekcję, korzystnie w porównaniu z poprzednim.

Długo oczekiwany sukces

Kolejny album zatytułowany Chris Heart Shaped World był przełomowy, jego sprzedaż gwałtownie wzrosła w porównaniu do dwóch poprzednich płyt. W 1996 Heart Shaped World otrzymała RIAA stan multi-platyny, który zapewnia do obiegu ponad 2 milionów egzemplarzy. Jednak aż triumf był jeszcze daleko, ale w międzyczasie studio Warner Bros. Records postanowiła zawiesić współpracę z Chris Isaak ze względu na brak zwrotu handlowej. Pozycja zapisana przez fakt, że reżyser David Lynch zawarte piosenkę gry Wicked w ścieżce dźwiękowej swojego filmu Wild at Heart.

uznanie

Rok 1991 był dla piosenkarza pod znakiem uznania. Chris Isaak, którego zdjęcia pojawiły się na okładkach kolorowych magazynów, zainicjował ponowne wydanie swoich piosenek. Re wydrukowany w 1989 roku album został nazwany Wicked gra i był sprzedawany jak ciepłe bułeczki, nie tylko w Ameryce, ale także w Anglii. Te same aktualizacje wzór zostały przedrukowane wszystkie inne albumy. Isaac otrzymał Międzynarodową Nagrodę rock and roll „Najlepsza Wokalistka Roku”, a film Wicked Gra została wybrana najlepszą film roku.

Teraz muzyk miał okazję do uwolnienia albumy, które reklamowane się i były oczekiwane przez społeczeństwo. Chris Isaak – piosenkarz, który jest ciągle ulepszane. Jego dyskografia obejmuje 11 albumów wydanych w latach 1985 i 2011:

 • Silvertone – 1985.
 • Chris Isaak – 1987.
 • Heart Shaped World – 1989.
 • San Francisko Days – 1993.
 • Zawsze Blue – 1995.
 • Baja Sesje – 1996.
 • O wilku mowa – 1998.
 • Zawsze Got Dziś wieczorem – 2002.
 • Boże Narodzenie – 2004.
 • Pan Szczęście – 2009.
 • Beyond The Sun – 2011.

Filmografia

Jako szanujący się muzyk z jasnym wyglądzie, Chris Isaak (jak Elvis Presley) działał w filmach. Filmografia piosenkarz ma 10 obrazów z jego udziałem:

 • 1988 – „Żona mafii” w reżyserii Jonathana Demme. Chris Isaak grał klauna.
 • 1991 – „Milczenie owiec” w reżyserii Jonathana Demme. Chris grał dowódca sił specjalnych.
 • 1992 – "Twin Peaks", w reżyserii Davida Lyncha. Isaac rola – agent Chester Desmond.
 • 1993 – „Mały Budda” w reżyserii Bernardo Bertolucciego. Chris Isaak grał Dina Konrada.
 • 1994 – serial "Przyjaciele", w reżyserii Devid Kreyn. Chris Isaak – gościnnie.
 • 1996 – „Radość serca mego” w reżyserii Allison Anders, roli Chris – Metyu Lyuis; „Co robisz” w reżyserii Toma Hanksa, rola Izaaka – Uncle Bob.
 • 1999 – "The End of Innocence", w reżyserii Dzheyms Rou. Chris Isaak grał Emerson Kotsvalda.
 • 2004 – "Shameless", kierowany przez Pol Uolker. Chris w roli epizodycznej.
 • Rok 2009 – „The Informatorzy”, w reżyserii Gregora Jordana. Isaac grał Woods Cena.

przed wybraniem

projekty filmowe okradziony Chris cały swój czas, a w pewnym momencie zaczął narzekać, że oddala się od swojej głównej działalności zawodowej, przestają być piosenkarzem i kompozytorem. Możliwe jest również analogia z Elvisa Presleya, który raz zagrał w 30 filmach, bez znaczenia. Według Elvisa wydano insane ilość czasu do pustej przezroczy z pocałunkami. Chris Isaak, wszystko było mniej więcej taki sam, z tą tylko różnicą, że nie musiał się całować, a role były niewielkie.