146 Shares 9799 views

Konstantin Cedars: biografia, prace, działalność naukowa

Często powtarzał, że każdy poeta – jest filozofem, ale niekoniecznie każdy filozof – poetą. Jego kreatywność, udowodni absolutną prawdę tego stwierdzenia. O tym, kto to Konstantyn Cedron w swej pierwotnej istocie, poetą lub filozofem, rozum, bez wchodzenia do pewnego wniosku, nawet ludzie, którzy znają go przez bardzo długi czas. Ph.D., twórca terminu „metakod” i „metametafora” wyraża swoje poglądy na temat porządku świata w sposób logiczny i dobrze przemyślanej teorii, które odpowiednio pomysły przenikał wszystkie jego poetyckich wierszy.


z korzeni

Urodził się w 1942 roku w Rybinsk, region Jarosławia, który został ewakuowany przez rodziców, którzy pracowali w miejscowym teatrze dramatycznym. Ojciec – reżyser i aktor Alexander Berdiczewski, uczeń Meyerholda, jego matka – aktorka Nadieżda Yumatova. Na matka niby wraca do arystokratycznej oddziału chelishchevykh, wśród których byli współpracownicy Aleksandra Nevskogo i Dmitrij Donskoj.

Pradziadek poety był wybitny malarz rosyjski, jeden z założycieli surrealizmu Pavel Fedorovich Chelischev. Konstantin Cedars nawet odziedziczone kilka zdjęć Chelishchev że musiał sprzedać, gdy znalazł się bez pracy.

Zdolność do tworzenia słowa były postrzegane w Konstantyna, od wczesnego dzieciństwa – rodzina pamiętała jego próby do rymu w wieku 6 lat. Dlatego logiczne było dążenie do kształcenia literackiego – po szkole wstąpił w 1961 roku w Moskwie State University na wydziale dziennikarstwa.

Moskwa – Kazan – Moskwa

Od pierwszych wersów, że Konstantyn Cedron napisał w wieku dojrzewania, stało się jasne, jego entuzjazm dla pracy rosyjskich futurystów z początku wieku – Khlebnikov, Kruchenykh i innych, skłonność do poszukiwania nowych form poezji, swoboda w wyborze tematów do wierszy. W 1958 roku w gazecie „Komsomolec Tatarstan” Wybór Kiedrow wierszy został opublikowany, który zawiera linię:

Każdy kraj mówi o wolności,

Francja Wolność rozkaz zabić Algierii wolność.

Ale chyba nie ma wolności w ojczyźnie?

Wolność – Ojczyzna świata.

Daj mi tylko wolność – wolność nie zabijać!

Takie pomysły są zbyt rozpraszające z ideologicznie strojonych publikacjach czasu, więc w rok po treningu na MSU Kiedrow został poproszony o przeniesienie z dala od stolicy – na uniwersytecie w Kazaniu. Ale nie został wydalony z Wydziału Dziennikarstwa, pozwalając jako audytor absolwentem wydziału historyczno-filologicznym. W Kiedrow nie było ubiegać się o stypendium w schronisku, i tak dalej. D.

Cudem jest absolwentem kursu, tematem jego pracy magisterskiej był również niezwykły „Lobachevsky geometria Einsteina teorii względności i poezji Velimira Hlebnikova”.

Wrócił do Moskwy w 1968 roku i wszedł do szkoły absolwent Instytutu Literackiego, którą ukończył w 1973 roku obronił pracę. Od 1974 do 1986 roku Konstantin Cedars jest nauczycielem w Zakładzie Literatury Rosyjskiej w Instytucie Literackim, ale główną przyczyną jego życie staje się poezją.

społeczność garde

Drukuj, dostarczyć czytania poezji w czasie dozwolone tylko za zgodą Związku Pisarzy, a jedynie z prac, które przeszły całkowitą kontrolę pod względem zgodności z ideologią komunistyczną. Dlatego kreatywność Kiedrow – awangardowy w formie i niezależnie od treści – był pół-legalne. Niemniej jednak wkrótce stworzył wokół siebie grono młodych poetów, zjednoczonych wspólnymi poglądów na temat życia i poezji.

Wśród nich były: Alex Parschikov Alexander Eremenko Ilya Kutikov Aleksiej Hvostenko. Konstantin Cedron, którego biografia jest przedmiotem niniejszego przeglądu, później ściśle związana z innych wybitnych współczesnych poetów – Andrei Voznesensky i Genrihom Sapgirom. Był twórcą ten objawia nową poezję rosyjską – wiersz „Computer Love” (1983), książka „Poetic przestrzeni” (1989), itd staje się jasne, jednoczący pojęcia kreatywności. – Metametaphorism.

metametafora

Termin ten został najpierw wprowadzony cedr na koniec 1970 roku. Określił ją jako inwersji – wywinięcie, insaydaut – pojęcia „człowiek – przestrzeń”. Jest to związane z poszukiwaniem metafizycznej poezji XX wieku, kiedy ujrzeli nierozerwalny związek z odwiecznym, globalny, powszechny w każdym zjawiskiem tymczasowym śmiertelnego życia. Konstantin Kiedrow – poeta – on wyraził to w następujący sposób:

Człowiek – to odwrotna strona nieba

Sky – jest po złej stronie osoby.

Cedars-filozof, w swoim artykule "Starry Sky" (1982) wprowadził pojęcie metakod. To dalszy rozwój koncepcji jedności wszystkich rzeczy, pojedynczego kodu genetycznego, który jest podstawą wszechświata. Na podstawie najnowszych osiągnięć naukowych, ogłaszając podobieństwa zasad, na których umieszczona jest makrokosmos i najmniejsze cząstki elementarne produkowanych jeden wielki huk, przynosi filozoficzną podstawę dla poszukiwania nowych poetyckiej awangardy.

Ochotnicze Towarzystwo Ochrony ważek

Eksperymentalny, slovotvorchesky, niezwykły charakter poezji Kiedrow znalazło wyraz w tworzeniu społeczności zaskakującej poetyckiej, oznaczony skrótem DEP. Ona pojawiła się w 1984 roku jako abstrakcyjnego obrazu poetyckiego. Następnie otrzymała odpis i sens związany początkowo z ciągiem bajek I. A. Krylova „Mrówka i konik polny”: „Ty śpiewał ją? Ten przypadek … „Głoszenie śpiew jako głównej działalności za twórczą osobę, nie związany z żadnym sensie politycznym lub moralizatorskiej, zostało ogłoszone głośno tuż po upadku systemu sowieckiego.

DoE, zmiany składu, istnieje ponad 30 lat. Jej stałymi członkami są cedr i Elena Katsyuba. W różnych czasach należał do Wniebowstąpienia i Sapgir Igor Holín i Wadim Rabinowicz, Cyryla i Aleksieja Kovaldzhi Hvostenko i wielu innych. Zostały one opublikowane w ustalone z DEP „Journal of Poets” iw różnych opublikowany pod patronatem jego książek poetyckich.

Wolność myśli, poszukiwanie nowych form, w oparciu o tworzenie Słowo – palindromów, anagramy, gra jest połączeniem tekstu i obrazów wideo – to wszystko jest wspólne dla poezji DEP grupy. Metametafora organiczną część z nich jako podstawy jednego poetyckim spojrzeniem.

Dziekan Akademii poetów i filozofów

Powstawanie twórczego świata Kiedrow wpływem znajomości z wielkiego filozofa, ucznia Pavla Florenskogo Alekseem Fedorovichem Losevym. Poezja Kiedrow docenione Andrei Voznesensky, Siergiej Kapica Yuri Lyubimov.
Na całym świecie, powszechnie znany poeta i filozof Cedron. Konstantin Aleksandrowicz przyznano liczne nagrody międzynarodowe, istnieją dowody na to, że był nominowany do pluchenie literackiej Nagrody Nobla.

Konstantin Cedron, życie osobiste, które celowo nie są reklamowane i aktywnie reaguje na najważniejsze wydarzenia w polityce i sztuce kraju. Jest regularnie publikowane w mediach, udział w demonstracji publicznych.
On jest dziekanem jednego z najstarszych prywatnych instytucji edukacyjnych pod kierunkiem Natalii Nesterova. Jak jego tytuł – Akademia poetów i filozofów – scalić dwa główne składniki życia rosyjskiego myśliciela Konstantina Aleksandrovicha Kedrova.