416 Shares 8203 views

Azerski ślub.

Ślub w życiu każdego człowieka jest uroczystym i ekscytujące wydarzenie. Tylko w tym dniu chłopcy i dziewczęta użyć nowego stanu, który nakłada pewne obowiązki na osobę. Marry – bardzo poważna decyzja, która powinna być traktowana dokładnie z powodu tej decyzji zależy wyłącznie od tego, jak w przyszłości będzie rozwijać się w swoim życiu.


Azerbejdżański ślub, co to jest naprawdę? Ucieleśnieniem wszystkich tradycji ludzi w tej uroczystej celebracji. Azerbejdżański ślub jest bardzo różni się od innych narodów wesela. Jest bardziej impulsywny i emocjonalny święto, które jest wypełnione tradycja sięga setek lat temu. Azerbejdżański ślub zaczyna się od zalotów. Dla młodej przez pana młodego wysłany bliskiego krewnego , który powiadamia krewnych panny młodej z zamiarem kojarzeń. Zdarza się, że zgoda nie można uzyskać, a następnie jeden z najbardziej szanowanych ludzi z rodziny pana młodego podjął wszelkie środki, aby uzyskać tę pozytywną odpowiedź od rodziców panny młodej.

Ponadto, ponieważ Azerbejdżański ślub obejmuje kojarzeń. Ojciec nowo narzeczony poprosił mnie do swego domu najbliższych krewnych. Następnie wszyscy razem podjąć ogólną decyzję o bezpośrednim kojarzeń. Kuzyn pana młodego skonsultować się z oblubienicy. Poznać jej opinię w tym przedmiocie, po generalnym decyzja matki panny zgłoszone do daty, kiedy odbędzie się ono małą i dużą zaręczyny.

Pierwszy posiadała małą zaangażowanie. Podczas niej, zgodnie z tradycją, pan młody daje prezenty panny młodej lub daje jej pierścionek, który pasuje na palec lub ojciec pana młodego, albo siostrę. Następnym etapem w Azerski ślubu jest wielkim zaręczyny. W tym dniu krewni pana młodego przedstawiony wszystko co potrzeba do sukni ślubnej panny młodej. Ale jest pewien wyjątek: w tej dekoracji nieuwzględnione buty dla panny młodej, jej ukochana mama prezentuje się nieco później. Również w dniu wielkiego zaręczyn narzeczonej na specjalnych tackach są przedstawiane i inne prezenty od pary.

Miesiąc później, po długim zaangażowania z ponowną wizytę na wizytę do pana młodego przychodzi panna młoda i jej krewnych. Wszystkie tace wrócił już do pana młodego i jego rodziny daryatsya dodatkowe prezenty.

Kilka dni przed ślubem panna młoda wysyła całe wiano do domu pana młodego. Tam jego siostra zdemontować faceta, a następnie zacząć przygotowywać miejsce dla młodych. Również burzliwe przygotowania do obchodów zaczyna się kilka dni przed ślubem. Kobiety zaczynają przygotowywać jogurt, chleb pita i fetir. To właśnie te produkty są główną częścią świąteczny stół azerskiej ślubu.

Wczesna rejestracja małżeństwa oznaczało tylko tzw ślub, który prowadził molo. Ta religijna ceremonia została zakończona w ciągu kilku dni przed obchodami uroczystości. W naszych czasach, rejestracja małżeństwa obejmuje również oficjalną rejestrację w urzędzie stanu cywilnego.

Nie trzeba uroczystości, czyli Azerbejdżański wesele trwa około trzech dni. Pierwszy dzień – święto ślub tylko narzeczonej, oczyszczenie, a także zaprosił kilku członków jego rodziny. Dzień drugi – odpowiednio uroczystość w domu pana młodego. W porannym rozruchu gotowania i pana młodego, często z ojcem i braćmi Wysłano dla żony. Choć młody pójść do uroczystości w domu pana młodego, jego dom rodzinny uboju owiec. Wyzwaniem dla młodych jest przy wejściu do domu, aby przeskoczyć świętego zwierzęcia, ale przede wszystkim młodej matki w wymazach krwi, świeżo zabite zwierzę. Noc poślubna Azerowie gdyż podsumowuje życiu bezczynny młody i daje podstawę do wejścia w nową, już w życiu rodzinnym.