616 Shares 3601 views

Orzeszki ziemne: szkodę i korzyści

Mamy w kuchni wiele produktów, które dietetycy odnoszą się do żywności, która jest przydatna do spożycia. Jednak nie są wymienione w tej liście orzeszków, których szkoda i korzyści są stale omawiane, ponieważ uważa się, że jest to produkt balastowy do metabolizmu człowieka.

Ale przynosi również wymierne korzyści. Ściśle mówiąc, orzeszki ziemne nie mogą być nazwane orzechem, ponieważ jest to owoc jednej rośliny tropikalnej i nie występuje jako orzechy, ale w gruncie jako bulwa. W ziarnach tej rośliny wiele białek, tłuszczów i minerałów, a także witamin. Ponieważ orzeszki ziemne są używane do nakręcania orzechów, to nazywają to.

Orzeszki ziemne: szkodę i korzyści

Skład orzeszków ziemnych zawiera ogromną ilość substancji przeciwutleniających, zapewniając niezawodną ochronę naszych komórek przed wpływem szkodliwych rodników. Orzechy ziemne zawierają polifenole, które również określają właściwości przeciwutleniające tego produktu. Związki te charakteryzują się podobną strukturą ze składnikami zawartymi w czerwonym winie, ponieważ każdy wie, że czerwone wino jest doskonałym lekarstwem na zapobieganie chorobom naczyniowym i chorobom serca. Stosowanie orzeszków ziemnych staje się zauważalnie większe, jeśli jest smażone, dlatego przed karmieniem zaleca się prażenie na patelni, aż do złotego koloru. Ilość przeciwutleniaczy w orzeszkach ziemnych można porównywać tylko z granatami, które są liderem wśród wszystkich produktów. Olejki orzeszków, których szkoda i korzyść są stale omawiane, mogą być dodawane w niewielkich ilościach do dowolnego naczynia, więc nie może szkodzić zdrowiu ani rysunkowi.

Uszkodzenia orzeszków ziemnych można zauważyć w pewnych szczególnych przypadkach. Na przykład odnosi się do alergenów pokarmowych, dlatego należy zachować ostrożność podczas korzystania z niego. Typowymi cechami alergii są: swędzenie, obrzęk ust i krtani, wysypki na skórze i bóle w żołądku. Innym niebezpieczeństwem jest wysoka kaloria, która często staje się przyczyną nadwagi. Użycie orzeszków, których uszkodzenie i korzyść zależą od liczby i indywidualnych cech organizmu, jest bardzo ostrożne.

Normalna osoba może zużywać nie więcej niż 150-200 gramów orzechów dziennie. Jeśli ta szybkość zostanie przekroczona, po kilku godzinach zacznie się pęcznienie jelit. Z powodu dużej ilości białka, które zawierają, ból brzucha może być odczuwany. Będzie to wyraźny przejaw przejadania się i niezdolność organizmu do strawienia takiej ilości orzeszków ziemnych. W celu lepszego trawienia, konieczne jest podzielenie tej objętości na dwa posiłki, w przeciwnym razie organizm nie będzie wchłonąć dużej ilości orzeszków ziemnych.

Jest też pewien czas, kiedy dietetycy zalecają stosowanie orzeszków ziemnych – rano. W tej chwili będzie to miało pozytywny wpływ na poziom energii, ale nie powinno to być wcześniej niż 9:00. Wcześniej warto jeść jabłko, banan lub inne owoce, i nie zaleca się mieszania orzechów z innymi produktami zawierającymi białko. Jeśli już od dawna zjadłeś nasiona lub orzechy włoskie, orzeszki ziemne będą zbędne. Takie kombinacje są dozwolone w porze obiadowej. Po sześciu wieczorem orzeszki ziemne są zabronione. Okazuje się, że jeśli zastosujesz się do takich prostych zaleceń, ten produkt spożywczy przyniesie tylko korzyści.

Zaleca się spożywanie orzeszków ziemnych wyłącznie w formie suchej, podobnie jak w smażonym puszce może zawierać wiele toksyn. Kupując suche orzeszki ziemne, musisz dokładnie przyjrzeć się orzechom. Ważne jest, aby kupić świeży produkt, w którym nie ma formy lub owadów. Najlepiej wybrać produkt bez łuski, najlepiej widać obecność pleśni lub grzybów. Uważaj – a wszystko będzie w porządku.