831 Shares 6174 views

poziom hałasu

Hałas jest chaotyczna mieszanka różnych dźwięków. właściwości fizyczne są jego głośność w decybelach. Wskazują one stopień ciśnienia akustycznego.

Poziom hałasu na człowieka w normalnym zakresie wynosi od dwudziestu do trzydziestu decybeli. Ta ilość dźwięków nie jest w stanie spowodować żadnej szkody i jest uważany za wygodny. Na przykład, taki szelest Emisja hałasu pozostawia na drzewach. Jednak każda osoba daje indywidualnych preferencji pewnego poziomu dźwięków otoczenia. Są ludzie, ciężka praca , która spada dramatycznie, jeśli nie są zbyt ciche. Aby wyeliminować dyskomfort mogą zawierać muzykę w tle. Cisza muszą być podzielone na innych tylko tykanie zegara.

Poziom hałasu, który jest mierzony w odległości dwóch metrów od obiektu, zgodnie z zaleceniami dla zdrowia, nie powinna być wyższa niż pięćdziesiąt pięć decybelach. To jest dźwięk normalnej rozmowy między ludźmi lub wrzącej czajnik na kuchence (jeśli są od niego o pół metra).

W dużych miastach przestrzeganie tych norm nie jest możliwe. Przyczynić się do tego ruchliwej autostradzie i nowym budownictwie. Poziom hałasu w decybelach z przejeżdżającego samochodu w pobliżu będzie około siedemdziesięciu. Motocykl, autobus i ciężarówka sprawić nam jeszcze większy dyskomfort. Ich poziom hałasu osiągnie granicy dziewięćdziesiąt decybeli. Tak więc, przechodząc po drodze, człowiek odbiera dźwięki, które są znacznie wyższe niż normy sanitarnej.

stacje poziom hałasu i lotnisk w naszym życiu jest maksymalna. Pociągi i samoloty zdolne do wytwarzania dźwięków, że wielkość osiągnie granicę stu decybeli.

Podwyższone wartości szumu tła są niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Jeśli jesteś ciągle w naszych narządach słuchu wpływem dźwięku przekraczających osiemdziesięciu decybeli, taka sytuacja jest uważane za szkodliwe dla organizmu. Pracownicy, którzy pracują w takich warunkach produkcyjnych musi okresowo dać kierunek do badania lekarskie.

Poziom hałasu doszła do granicy stu trzydziestu decybeli może powodować ból fizyczny. Sto pięćdziesiąt znak powoduje utratę przytomności. Sto osiemdziesiąt decybeli zniszczyć metalu i są śmiertelne. Na szczęście, codziennością takich poziomów ciśnienia jest niezwykle rzadkie.

Aby zrozumieć, w jaki sposób środowisko jest szkodliwe dla zdrowia, trzeba rozwiązać ten problem, w jaki sposób mierzyć poziom hałasu. W tym celu nie jest specjalnym urządzeniem, dostępne w różnych wersjach. Nazywa się miernik poziomu dźwięku. W celu zmierzenia objętości dowodów w dzielnicy mieszkalnej, istnieją krajowe i przemysłowe – urządzenia przemysłowe. Produkuje również szeroką gamę mierników poziomu dźwięku, które są w stanie uchwycić poziom infra- i ultradźwięków.

Tona, leżący w granicach niskich i wysokich częstotliwości są postrzegane jako bardziej cichy. Miernik poziomu dźwięku jest wyposażony w specjalny filtr, który moduluje różne wskaźniki i standaryzuje pomiar.

Ciągłe głośne dźwięki zmniejszyć nasze uszy. Głośne dźwięki mogą stać się przyczyną otrzymania uraz akustyczny. Patologia ta może mieć charakter ostry lub przewlekły. Pierwszy rodzaj szkody można uzyskać od ostrych dźwięków, które słychać było w okolicach ucha (róg z przejeżdżającego pociągu, ryk instalacji). Konsekwencją tego rodzaju sprzężenia zwrotnego może być:

– bólu w małżowiny usznej;

– wewnętrzne wylewu;

– obrzęk i przemieszczenie komórek znajdujących się w uchu wewnętrznym.

W pewnym okresie, wydaje się człowiekowi, który przyszedł głuchotę. Czasami głośne dźwięki może spowodować pęknięcie błony bębenkowej.

Ze stałą długotrwałego pobytu w hałaśliwym otoczeniu nie jest typem przewlekłego urazu akustycznego. Jego konsekwencją jest otępienie słuchu.