719 Shares 5698 views

Membrana oka. Powłoka zewnętrzna oka

Gałka oczna ma dwa bieguny: z przodu iz tyłu. Odległość między nimi wynosi średnio 24 mm. Jest to największa wielkość gałki ocznej. Większość ostatniego masy rdzenia wewnętrznego. Oczywiste jest treść, która jest otoczona przez trzech membran. Składa się on z cieczy wodnistej, soczewki i ciała szklistego. Na wszystkich stronach rdzenia gałki ocznej otoczony trzema oku: włóknista (outdoor), naczyniowe (Średni) i netto (wewnętrznych). Poinformujemy Cię o każdym z nich.


Zewnętrzna skorupa

Najbardziej wytrzymałe jest zewnętrzna powłoka oka włóknistego. To dzięki jej oko jest w stanie utrzymać swój kształt.

rogówka

Rogówka lub rogówka – jej mniejsza część przednia. Jego wielkość to około 1/6 wielkości całej otoczce. Rogówka w gałce ocznej jest najbardziej wypukłą część. W formie jest wklęsło-wypukłe, nieco wydłużona soczewka, która jest zwrócona do tyłu wklęsła. Około 0,5 mm, to przykładowe grubości rogówki. Jego średnica wynosi 11-12 mm, pozioma. W stosunku do pionowej, jej wielkości – 10,5-11 mm.

Rogówki – przezroczystej powłoki oczy. Składa się z tkanki łącznej podścieliska przejrzystych i komórek rogówki, które stanowią istotę jego własny. Z przednimi i tylnymi powierzchniami sąsiadujących z tylną zrębu i przedniego brzegu płyty. Ten ostatni stanowi główną substancję rogówki (zmodyfikowana), a druga pochodzi od śródbłonka, który obejmuje powierzchnię tylną, a także linie całej komory przedniej oka ludzkiego. Nabłonek warstwowy pokrywa przednią powierzchnię rogówki. To idzie bez ostrych granic w nabłonku skorupy łączącej. Ze względu na jednorodność tkanki i braku naczyniami limfatycznymi a krwionośnymi w rogówce, w przeciwieństwie do następnej warstwy, która jest przezroczysta albuginea oka. Przejdźmy teraz do opisu twardówki.

twardówka

Albuginea oko nazwie twardówki. Ta większa część tylną osłony zewnętrznej wynosi około 1/6 jej. Twardówki – bezpośrednią kontynuacją rogówki. Jednakże jest on utworzony, w odróżnieniu od tej ostatniej, włókien tkanki łącznej (grubości) z domieszką innych włókien, – elastyny. Tunica oko powłoki, co więcej, nie jest przezroczysty. Twardówka w rogówce przebiega powoli. Translucent Ramka jest na granicy między nimi. Nazywa margines rogówki. Teraz, gdy wiesz co albuginea oczy. Jest przezroczysty tylko na początku, w pobliżu rogówki.

wydziały twardówki

Przednia zewnętrzna powierzchnia twardówki pokryte spojówki. Ten śluzówki oczu. W przeciwnym razie, to się nazywa łącznej. Co do tylnego podziału, tutaj to obejmuje tylko śródbłonek. Wewnętrzna powierzchnia twardówki, która jest zwrócona do naczyniówki, obejmuje również śródbłonkiem. Na całej swojej długości twardówki jest tej samej grubości. Najcieńszy sekcja – miejsce, gdzie przenikają włókna nerwu wzrokowego, który wychodzi z gałki ocznej. Nie tworzy się siatkę płytę. Twardówki ma największą grubość ma w obwodzie nerwu wzrokowego. Jest tu między 1 i 1,5 mm. Następnie, przy czym grubość zmniejsza się, osiągając na równiku 0,4-0,5 mm. Obracanie w obszarze zamocowania mięśni twardówki ponownie zagęszcza jej długość wynosi około 0,6 mm, o. Przechodzenie przez nią nie tylko wzrokowych włókien nerwowych, ale również naczyń żylnych i tętniczych i nerwy. Tworzą one szereg otworów w twardówki, których absolwenci nazwie twardówki. Niedaleko brzegu rogówki, w głębi przed jej działu, leży na całej długości zatoki twardówki, bieganie kołowo.

naczyniówki

Więc musieliśmy krótko opisać powłokę zewnętrzną oka. Zwróćmy się teraz do charakteryzacji naczyniowym, określany również jako średni. Jest on podzielony na trzy części nierównych. Pierwszy z nich – duża tylna, które linie około dwóch trzecich wewnętrznej powierzchni twardówki. Nazywa się naczyniówki. Druga część – średnia, położony na granicy między rogówki i twardówki. To ciało rzęskowe. Na koniec, trzecia część (dolny, przedni), transmisja przez rogówkę nazywa tęczówki lub tęczówki.

Właściwie naczyniówki przechodzi bez ostrych granic w przedniej do ciała rzęskowego. Zębata krawędź ściany mogą działać jako granica pomiędzy nimi. Prawie w całym naczyniówki tylko w sąsiedztwie twardówki, z wyjątkiem obszaru miejscu, a także część, która odpowiada do nerwu wzrokowego. Naczyniówki pobliżu ostatniego wizualny ma otwór, poprzez który płyta znajduje się w Ażurowe twardówki światłowodowego wzrokowego. Zewnętrzna powierzchnia o to, aby spocząć na pokryte pigmentu i komórek śródbłonka. Ogranicza to vokrugsosudistoe przestrzeni kapilarnej razem z wewnętrzną powierzchnią twardówki.

Inne warstwy interesujące nas wnęki utworzonej z warstwy dużych naczyń, płytka naczyń formowania. Wynika to głównie z żył i tętnic. Łącznej włókien sprężystych, a także komórki barwnikowe umieszczony pomiędzy nimi. Druga warstwa naczyniowa, która leży głębiej warstwy. Jest mniej pigmentowane. Do niego przylega sieć drobnych naczyń włosowatych i tworzących płytkę-naczyniowego kapilarnej. Jest opracowany specjalnie w obszarze plamki. Structureless warstwa włóknista – najgłębszą strefę naczyniówki. To się nazywa główny talerz. W przedniej części naczyniówki zagęszcza lekko przechodzi bez ostrych granic w ciała rzęskowego.

urządzenie rzęskowego

Pokryty z powierzchnią wewnętrzną płyty podstawowej, które jest kontynuacją w arkuszu. Ulotka dotyczy naczyniówki. Ciało rzęskowe , większość składa się z mięśnia rzęskowego, a także ciała rzęskowego zrębu. Jest ona reprezentowana przez tkanki bogate w komórki barwnikowe i krucha, a także wiele pojemników.

Następujące części rozróżnia się ciała rzęskowego: koło rzęskowego, rzęskowy Bicz i mięśnia rzęskowego. Ostatnio zajmuje jego zewnętrzne biuro i bezpośrednio przylega do twardówki. Gładkie włókien mięśniowych mięśnia rzęskowego powstaje. Wśród nich wyróżnić włókna obwodowe i południkowym. Najnowsze silnie rozwinięte. tworzą ramię, które służy do naprężania naczyniówkę. Od twardówki i kąt przedniej komory rozpocząć jego włókien. Przechodzenie do tyłu, stopniowo, stracili w naczyniówki. Ten mięsień, cięcie, ciągnie do przodu ciała rzęskowego (tylna część) i naczyniówkę (przednia część). Tak więc, napięcie rzęskowego pasa maleje.

mięśnia rzęskowego

włókna okrągłe są zaangażowane w tworzenie mięśni kołowym. Jego ograniczenie zmniejsza prześwit pierścienia, który tworzy korpus rzęskowego. Dzięki tym miejscu naprawić równika obręczy obiektywu rzęskowego zbliża. To powoduje rozluźnienie obręczy. Ponadto krzywizna soczewki wzrasta. Jest to ta część mięśnia rzęskowego kołowego jest również nazywany mięśni kompresji obiektywu.

rzęskowego krąg

Ten tylno część ciała rzęskowego. Łukowaty kształt, ma nierówną powierzchnię. Rzęskowego koło nadal bez ostrych granic w naczyniówki.

rzęskowego trzepak

Zajmuje przedniej części. Emituje niewielką fałdę, sięgając promieniowo. Te fałdy rzęskowe ruszyć do przodu w wyrostkach rzęskowych, które stanowią około 70, który swobodnie powiesić jabłko z powrotem do aparatu. Zaokrąglona krawędź jest utworzona w miejscu, w którym znajduje się przesuwny w pars plana rzęskowe piany. To jest miejsce przyłączenia mocowania obręczy obiektywu rzęskowego.

irys

Przodostopia jest przesłona, lub tęczówki. W przeciwieństwie do innych wydziałów, nie znajduje się bezpośrednio na okładziny włókien. Iris jest kontynuacją ciała rzęskowego (jego wydziału do przodu). Jest w płaszczyźnie czołowej i nieco usunięte z rogówki. Okrągły otwór zwany uczeń ma w środku. Rzęskowych zwany krawędzi przeciwległej do krawędzi, która znajduje się na całym obwodzie tęczówki. Ostatnia warstwa składa się z mięśni gładkich naczyń krwionośnych, tkance łącznej, a także wiele włókien nerwowych. Pigment, który sprawia, że „kolor” oczy są tylnej powierzchni komórek tęczówki.

Jej mięśnie gładkie są w dwóch kierunkach: promieniowe i koliste. Źrenica obwodowo pokrywa kołowy warstwy. To tworzy mięsień który zwęża źrenicę. Włókna te są usytuowane w kierunku promieniowym, tworzą mięśni, które rozciąga się.

Przednia powierzchnia tęczówki lekko wypukły ku przodowi. W związku z powyższym, tylna wklęsła. Z przodu, na obwodzie źrenicy, ma mały wewnętrzny pierścień tęczówki (strefa źrenicznego). Około 1 mm szerokości. Mały pierścieniowy jest ograniczony od zewnątrz zębaty nieregularnej linii rozciągającej się okrężnie. Nazywa się mały okrąg tęczówki. Pozostała część przedniej powierzchni o szerokości około 3-4 mm. Należy ono do dużego pierścienia zewnętrznego tęczówki lub części rzęskowego.

siatkówka

Rozważaliśmy nie wszystkie z oka. Zaprezentowaliśmy włóknistej i naczyniowej. Co powłoka oko jeszcze nie brane pod uwagę? Odpowiedź – wewnętrzna netto (nazywa się to również w siatkówce). Powłoka ta jest przedstawiona w komórkach nerwowych znajdujących się w kilku warstwach. Linie IT wewnątrz oka. Ta duża wartość oka. Że zapewnia wizję osoby, ponieważ wyświetla obiekty. Następnie informacja o nich jest przekazywana do mózgu przez nerw wzrokowy. Jednak siatkówki nie widzi wszystko jedno. oka strukturę powłoki, tak że największa zdolność wizualnych charakteryzuje się plamki.

plama

Jest to centralna część siatkówki. Wszystko słyszeliśmy od szkoły, które są w siatkówce czopków i pręcików. Ale w plamce są tylko szyszki, które są odpowiedzialne za widzenie kolorów. Gdyby nie ona, nie byłoby w stanie rozróżnić drobne szczegóły, aby czytać. W plamce są wszystkie warunki dotyczące rejestracji promieni świetlnych w najbardziej szczegółowy sposób. Siatkówka w tym obszarze staje się cieńsza. Z powodu promieni świetlnych można dostać się bezpośrednio do światłoczułych stożków. Naczynia krwionośne siatkówki, które mogą kolidować z jasnej wizji w plamce NO. Jej komórki są zasilane z naczyniówki znajduje się głębiej. Plamka – centralną część siatkówki, gdzie liczba podstawowy komórek stożka (komórki wzrokowe).

Co znajduje się wewnątrz skorupy

Wewnątrz płaszcza jest umieszczony przednią i komorę tylną (pomiędzy soczewką i soczewek). Wewnątrz są wypełnione cieczą. Pomiędzy nimi znajduje się szkliste i obiektywu. Ostatni kształt jest obiektyw soczewkowy. Soczewek, ponieważ rogówka załamuje i wysyła promienie świetlne. Z tego powodu koncentrować się na obraz siatkówki. Szkliste galaretka konsystencji. Eyeground oddzielona od soczewki poprzez niego.