583 Shares 6739 views

Rodzynki: właściwości użytkowe

Tłumaczone z tureckiego słowa „rodzynek” oznacza „winogron”. Przed mówimy o właściwościach rodzynek, należy rozważyć na początku, jak to się dzieje.


Są 4 rodzaje rodzynek:

ciemnoniebieski pestek;

lekki mały bez pestek, zielonych i białych odmian słodkich winogron;

Jasnooliwkowy jednej kości, średnia wielkości;

mięsiste, duże i bardzo słodki z kilku kości.

Jak to jest w przypadku samych winogron, uważane za najbardziej użyteczne ciemnych piw rodzynki niż światło. Przyjrzyjmy się bliżej niż jest tak cenne rodzynki, właściwości użytkowe, które zostały wykorzystane w leczeniu różnych chorób, a także w kuchni, a nawet kosmetyki.

Ludzie od czasów starożytnych stosowane w leczeniu różnych chorób rodzynek. Użyteczne właściwości suszone owoce są przenoszone do niego z winogron całkowicie. Wszystkie mikro – i makroelementy zawarte w wina jagód, są również obecne w rodzynkami. Jednak od stężenia składników odżywczych w suszonych winogron kilkakrotnie wyższe niż w świeżych owoców, to nie powinien być stosowany bez środków.

Zastosowanie rodzynek ze względu na wysoką zawartość soli mineralnych, witamin i kwasów organicznych. Ilość cukru (glukozy i fruktozy), rodzynki 8 razy wyższa niż w winogron. Białka, celuloza, tiamina, tłuszcze, witaminy A, B2, B5 oraz B1 E, kwas askorbinowy i kwas nikotynowy, biotyna, kwas foliowy; potas, wapń, bor, magnez, chlor, żelazo i inne makroelementy, duża ilość minerałów – wszystko jest zawarta w suszonych owoców.

Rodzynki inny dostatecznie wysokiej kaloryczności: sto gramów zawiera około 300 kcal. Z tego powodu nie zaleca się używać dla tych, którzy cierpią z powodu nadwagi.

Dzięki bogatej zawartości potasu, suszonych owoców, winorośli przyspiesza regenerację skóry, aktywuje mięśnia sercowego i ma korzystny wpływ na nerki. I wzmacnia układ krążenia, dlatego zaleca się osobom cierpiącym na cukrzycę, dystonia naczyniowego, zaburzenia rytmu serca i innych chorób układu krążenia.

Las, część z nich jest niezbędny w profilaktyce osteoporozy.

kwas nikotynowy lub niacyna jest ważnym składnikiem enzymów zaangażowanych w proces oddychania komórek w metabolizm białek. Enzymy te zawierały rodzynki i normalizacji aktywności nerwowego. Suszonych winogron wzmacnia system nerwowy organizmu i działa jako dobry środek uspokajający, więc lekarze radzili mu, aby użyć dla osób o zwiększonej drażliwości.

Rodzynki ma również użytecznych właściwości, które doskonale usuwa opuchliznę, wzmacnia moczu i usuwa toksyny (co jest bardzo przydatne w przypadku zatrucia).

Przydatne właściwości rodzynki są znane ginekolodzy, którzy polecają regularne stosowanie rodzynki dla kobiet w ciąży. Po wszystkim kobieta czeka na dziecko, często cierpią z powodu niedokrwistości (niedobór żelaza), a to ma zły wpływ na dostawy energii i żywienia płodu. Rodzynek, w szczególności razem z nakrętkami i suszonych moreli, przyszły wzrost organizmu mum żelaza. Ponadto, nie jest tajemnicą, że w czasie ciąży zapotrzebowanie na wapń jest podwojona, a rodzynki i zawiera niezwykle użyteczną substancję dla matki oczekującej. A zawierała w tym pomarszczonej jagody potasu zmniejsza obrzęki i obniża ciśnienie krwi. Po tym wszystkim, te problemy zdrowotne tak często przeszkadzać w ciąży. Jak widać, rodzynki, korzystne właściwości jego ciężarną twarzy. Mama piersią będzie mógł zwiększyć ilość mleka w diecie, w tym potraw z rodzynkami i orzechami żadnej, oczywiście, w małej ilości.

W wielu chorobach skóry, lekarze nadana wykorzystaniem suszonych winogron. Na przykład, wirusem opryszczki może również pomóc rodzynki. Przydatne właściwości ujawniają się w jego kojące działanie na skórę. Po tym wszystkim, z opryszczka wpływa skóra ciągle swędzi i swędzenie więc trzeba ją uspokoić.

Rodzynki są wykorzystywane do pozbycia nowotworów złośliwych na skórze. Dotkniętych obszarach ciała wciera pokrojone rodzynki: efekt jest widoczny po pierwszym i drugim wniosku.

kwas oleanolowy, który jest obecny w rodzynki, odnosi się do bakterii i hamuje przeciwutleniaczy znajdujących się w ludzkim organizmie. Z tego względu wysuszony jagoda jest bardzo przydatne w leczeniu chorób jamy ustnej, ponieważ zawiera on większość bakterii. Rodzynek nawet leczyć próchnicę i choroby dziąseł.

Gdy problemy trawienne oddechowych lub po chorobie jest przydatna do podjęcia wywar z rodzynek, żurawiny i owsa.

Wysuszony owoców wykazuje efekt choleretic. Dlatego też cierpi na nudności, zgaga i zarzucanie powodu zastoju żółci jest przydatna do włączenia w diecie rodzynek i wywar z niego. Jeść rodzynki i jego pochodne pomoże pozbyć się nadmiaru żółci i czujesz się stać znacznie lepiej.

Dobre rodzynki zrobić buliony w chorobach płuc i gardła: zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc. przyjdą na ratunek i podczas kaszlu lub katar.

Jeśli maska do włosów pomogą z rodzynkami.

Ponadto do stosowania jako lek rodzynek wielu chorób, w tym zaskakująco użyteczne suszonych owoców jest szeroko stosowany w kuchni do gotowania produktów cukierniczych.

Mimo obfitości użytecznych właściwości, rodzynek, istnieją przeciwwskazania do stosowania. W związku z tym wysokiej kaloryczności suhoforukta osoby z nadwagą, a także cukrzyca, niewydolność serca, aktywnej postaci gruźlicy, choroby wrzodowej żołądka i jelit niepożądanej jeść rodzynki.

Przydatne właściwości tego wspaniałego produktu są oczywiste. Użyj ich, aby utrzymać swoje zdrowie!