692 Shares 7196 views

Moczówka prosta. objawy

Moczówka prosta – rzadki hormonalnego patologii związanych z niedoborem wazopresyny, hormonu wytwarzanego przez podwzgórze. Hormon antydiuretyczny wprowadzenie krwi, skurcz naczyń krwionośnych i sprzyja reabsorpcji wody zmniejszenia objętości moczu i zapobiegać odwodnieniu. Choroba występuje u osób dorosłych i dzieci obojga płci. Częściej u osób w wieku od 18 do 25 lat.


Objawy moczówki prostej

Główne objawy choroby – nadmierne oddawanie moczu i pragnienie, które boli pacjenta głównie w nocy. Dziennie może przyjść do 15 litrów moczu, która ma prawie żadnego koloru i ma małą gęstość.

Ponadto, nie jest drażliwość, brak łaknienia, uczucie zmęczenia, senność, suchość skóry, utraty masy ciała, nieprawidłowe działanie przewodu pokarmowego, zmniejszenie pocenie się. Mężczyźni mają problemy z potencją, kobiet – cykl menstruacyjny.

Objawy mogą mieć różne stopnie nasilenia, w zależności od stopnia niedoboru hormonów. Szczególnie ostre przepływa moczówki prostej u dzieci nietrzymanie moczu, gorączka, wymioty, zaburzenia neurologiczne.

Od objawów klinicznych obserwowanych wzrost pęcherzyka, niedociśnienie tętnicze (niskie ciśnienie krwi), rozdęcia żołądka.

Rodzaje moczówki prostej

Istnieją trzy rodzaje moczówki prostej: neurogenne (centralne), nerkowa i dipsogenny.

Centralny moczówki prostej związane ze zmniejszeniem lub całkowitym zaprzestaniu wytwarzania hormonu antydiuretycznego. Głównymi przyczynami tej formy cukrzycy – to porażka układu podwzgórze-przysadka, w tym układu sercowo-naczyniowego, rozwój przeciwciał odpornościowych system do wazopresyny i neuronów podwzgórza.

Przyczyna moczówka prosta nerkowa jest zmniejszenie wrażliwości kanalików nerkowych w normalnych wydzielania hormonu antydiuretycznego. Rozwoju choroby na tle zaburzeń metabolicznych, przewlekłej choroby nerek, i w wyniku stosowania niektórych leków.

Dipsogenny rodzaj choroby pojawia się, gdy guzy podwzgórza lub następujące operacje chirurgiczne, które powodują podrażnienie Pragnienie centrum. W tym przypadku, pragnienie jest podstawowym objawem i częste oddawanie moczu – wtórny.

Rozpoznanie moczówki prostej

Rozpoznanie dokonane na podstawie badań. Badanie przeprowadza się na oddawanie moczu. Dzień zdrowy człowiek produkuje 3 litry moczu. Pacjent musi moczówki prostej, liczba ta jest kilka razy większa, a mocz ciężar – poniżej.

Podczas drugiego badania, pacjent jest oferowana zrezygnować picia przez 8 godzin. Moczówka prosta jest potwierdzona w przypadku gęstości moczu nie zwiększa się, a ciężar ciała w tym czasie znacznie się zmniejszyła.

Leczenie moczówki prostej

Moczówka prosta, czy jest spowodowana przez guza, leczenie jest operacja, która może zostać uzupełniona przez napromieniowanie.

Do leczenia używanych terapii zastępczej, czyli przepisać leki, które są sztuczny hormon wazopresyna substytut. Preparaty wytwarza się w postaci tabletek lub spray do nosa.

Jeśli wazopresyny wytwarzanym w organizmie w wystarczających ilościach, przepisać leki, które stymulują syntezę naturalnego hormonu.

Kiedy moczówka prosta wielkie znaczenie ma moc, aby być częstsze. Zaleca się to w menu więcej pokarmów zawierających węglowodany złożone: fasola, ziemniaki, zboża.

profilaktyka

Uważa się, że moczówki prostej związany z chorobami mózgu, które mogą rozwijać się w wyniku przeniesiono chorób zapalnych. Dlatego zapobieganie opiera się na profilaktyce i wczesnym leczeniu infekcji.