478 Shares 9593 views

Dash "jest": w jaki sposób?

Zwykłe zasady interpunkcyjne sformułowanie „przed” że „zawsze postawić kreskę” zarówno prawdziwe i nieprawdziwe. Fakt, że w takiej postaci na ogół pokrywa tylko część wystąpień tego słowa. Zrozumiałe jest, że znak „kreską” przed słowem jest zawsze, bez wyjątku, konieczne w przypadku, że jest to połączenie między podmiotu i orzeczenia, w innych przypadkach może być inne algorytmy i zasady.


Kreski w oryginalnej konstrukcji

Jak wiadomo, jednym z głównych sytuacjach, w których trzeba umieścić kreski oznaczają propozycje, z których podstawą jest wyrażone rzeczownika lub liczebnik bezokolicznika, że znak jest umieszczony między podmiotem i orzeczeniem:

Jigsaw – narzędzie, które jest łatwe do opanowania nawet dla kobiety. (Znak jest umieszczony pomiędzy podmiotu i orzeczenia, wyrażone rzeczowników).

Późna wiosna – czas miłości, nadziei i oczekiwań.

Szkoła – czas do samostanowienia i tworzenia tożsamości.

Kreski w tych samych konstrukcjach zawierających więzadła

Często nieskuteczne sformułowanie Methodist Szkoła Podstawowa prowokować błędy w zdaniach gdzie czasownik towarzyszy zespół. Wszędzie młodsi uczniowie wyjaśniają, że „kreska jest umieścić w miejscu (!) Wyraz” to „” Preparat ten działa jako narzędzie do ustawiania znaków w zdaniach bez strun, ale mylące, jeśli chcesz umieścić znak w zdaniu z tego grona. Faktem jest, że z powodu tak sformułowanych „końcówek” logicznie wynika, że jeśli kreska kładzie się „na miejscu” słów, wtedy gdy jest to zdanie, nie ma potrzeby, aby podpisać. Wielu studentów utworzyło trwały stereotyp, prowadząc do uporczywych błędów: kreska nie zostanie wprowadzony z wieloma propozycjami.

Tymczasem zasady interpunkcyjne są ściśle przeciwny. W przypadku, gdy masz kilka orzecznika, myślnik przed wprowadzeniem na zasadzie obowiązkowej. Przykłady:

Jesień – nadszedł czas, aby być kreatywnym i podsumowania.

Miłość – jest ofiara.

Aby adoptować dziecko – jest to dar nie do niego, ale przede wszystkim sami.

Zawsze przyjść na czas – ten szacunek nie tylko dla innych, ale przede wszystkim dla siebie i swojej firmy.

Dash orzecznik z negacją

Dash przed słowem „to”, jeśli chodzi o połączenia między podmiotu i orzeczenia, nawet konieczne, w przypadku gdy znak nie jest bez strun.

Więc nie umieścić kreskę, gdy orzeczenie zawiera odmowę:

Trochę zwisłouche szczeniak nie jest zabawką. (Znak nie jest najprościej, ponieważ przed orzecznika wyrażonego rzeczownikiem, warto ujemna cząstka „nie”).

Nawet najbardziej utalentowany film nie otrzymuje książki.

Umieścić kontrowersyjny diagnozę pacjentów krytycznie chorych nie jest obszarem kompetencji pielęgniarek.

W przypadku, gdy orzeczenie z negacji następuje bandą przed „że” jest zawsze myślnik:

Mały szczeniak zwisłouche – nie jest zabawką. (Znak znajduje się, ponieważ cząstki „nie”, a następnie przez grupę).

Nawet najbardziej utalentowany film – to nie jest substytutem dla książek.

Umieścić kontrowersyjny diagnozę pacjentów w stanie krytycznym – to nie jest obszar kompetencji pielęgniarek.

Kreska orzeczenie wyrażone przez nieskończonym

W konstrukcjach z nieskończoną orzeczników znak jest umieszczony, niezależnie od tego, czy używasz wiązkę czy nie.

Ponownie przeczytać książkę czytał jako dziecko – jak to jest znaleźć się jak dziecko. I ponownie przeczytać książkę, którą czytał w dzieciństwie – tak jakby znaleźć się jak dziecko.

Kochaj mężczyznę naprawdę – jak zacząć żyć na nowo.

Pływać w jeziorze we wczesnych godzinach porannych – jak wyglądać młodziej.

Siedzieć przy stole z starych znajomych – wydawało się zatrzymać upływ czasu.

uogólnione słowo

Drugi przypadek, obejmujący obowiązkowy ustawienia znaku, służy charakter uogólniając. Dash przed oddaniem go w takich przypadkach zawsze.

Łowić ryby, pływać w rzece, zbieranie jagód, gotować na ogniu – ulubione ze wszystkimi oznakami wsi latem.

Mewy, chmury jagnięta, płacze z Curlews, czuły wody jeziora – to wszystko przyciąga i długo pamiętał.

Skandale showdown, drobne oszustwa – nie jest droga do zerwania stosunków?

cząstka

Zamieszanie z brzmieniem Universal „przed” jest „zawsze postawić kreskę” wynika z faktu, że słowo, formalnie poszukuje zawsze taki sam, w rzeczywistości mogą być różne części mowy. W tym przypadku, jeśli chodzi o cząstek przed kreską „to” nie jest umieścić:

Jak to jest ich nie ma, nie czekając na fajerwerki?

No, gdzie jesteś wszystko poszło razem?

Więc to jest to wtedy zadzwonił i ostrzegł, że na śliskiej drodze.

Wskazując słowo na części granicznej złożonym zdaniu

W wielu przypadkach słowo wskaźnik zaczyna jeden z elementów złożonego zdania, sens, który – aby wyjaśnić, wytłumaczyć lub uzupełnienie części pierwszej, a także aby wnioski z niego. W takich przypadkach, wiele intuicyjnie postawić przecinek zamiast myślnika przed „to”. Ten znak jest dozwolone, ale należy pamiętać, że zmienia kolor tonalny kreską tylko sugestie i stawia inne akcenty logiczne. Przecinek lub myślnik przed „to” jest na pewno potrzebne, ale wybór znaku w ogóle jest na piśmie. W neutralnych propozycji tego typu na części granicznej propozycji przecinkiem.

Nagle taras przeleciał ogromny ptak – czy to przez całą noc sheburshitsya na dachu i nie mogą spać. (Znak na części granicznej zdanie oddaje sens: „Więc kto nie może spać” „Och, jak się okazuje, którzy sheburshitsya”!).

Pod koniec XVIII wieku Puszkin urodził, to będzie to zmienić losy języka rosyjskiego i literatury rosyjskiej. ( „Neutral” znak na skrzyżowaniu części złożonego zdania pokazuje sens: „Jak pan wie, że się zmienił języka rosyjskiego”).

Na kolanach leżał opłaty, to jest jej ostatni rok, wszyscy pojechaliśmy z Woroneża.

W ogrodzie rosły mandżurski orzech, że jest to drzewo, owoce, które są bardzo podobne do orzechów.

Po obrocie porównawczej

Nie ma powodu do produkcji „kreska” znak z przodu zaimek w tonalnie neutralnych wzorów. Na przykład, kwestia znaku może wystąpić, gdy zaimek następuje obrót porównawczą. W takich przypadkach zawsze przecinkiem. Jeśli więc zdanie przed słowem „to” umieścić myślnik, to pomyłka.

Jak każde inne zwierzę, zakład ten jest w stanie przyzwyczaić się do ludzi.

Podobnie jak wszystkie inne pokolenia, potrzebuje czegoś nowego i jego.

Jak cichy i zgadza się ze wszystkimi sąsiadami, jest drzewem życia mieszka obok naszego domu i potrząsa gałęziami jako znak ich udziału w naszym życiu.

Jednakże, z tych przypadków należy odróżnić propozycje, w których podstawa jest wyrażone rzeczownik lub cyfry nieskończone i skomplikowane przez obrotem porównawczej. Takie wnioski po obrocie porównawczej i przedni pęczek i postawić przecinek i kreską:

Creek latające nisko nad czapli bagno, jak krzyk samotności lub głos z innego świata – jest zawsze nieprzyjemne, nawet dla doświadczonego myśliwego. (Tire umieścić jakby obroty porównawcza byłby :. „Creek latające nisko nad czapli bagno – dyskomfort, nawet dla doświadczonego myśliwego” przecinek zamyka . Turę porównawczą)

Nowe wiersze znają utalentowany autor, jak otwiera się nowy świat – to jak potwierdzenie tego, co na świecie jest wszystko w porządku. (Produkty bez obrotów porównawczej wymaga oczywiście znakiem między podmiotu i orzeczenia).

Po słownych zwrotów imiesłów lub pojedynczego gerundive

Ponadto błędny znak jest umieszczony po imiesłowu słownej lub zamieszanych obrotów. Logicznego powodu dla takiego znaku nie jest, jak widać, pisarz jest na łasce tego samego stereotypu, cierpi szczególnych przypadkach do wszystkich innych „przed” to „umieścić kreskę”.

Tworząc stopniowo, decyzja ta wszystko rosła w siłę i wzmocnione, a ostatecznie została przyjęta.

Po niedostępne, ta podróż jest tak pochłonięta myśli, że nie mógł myśleć o niczym innym.

Uciekli przez łąkę, to stado rozigranych dzieci nie słyszą lub widzą nic ale słońce, truskawki i motyli.

Podobnie jak w przypadku opisanym powyżej, takiej struktury należy odróżnić od spoiwa przed orzeczenie oferta wyrażone rzeczownik lub liczbowego bezokolicznika i skomplikowanych ustnej wyrażenia participium. W takim wcześniejsze propozycje więzadła następującym jednolitego gerundivum lub obrotów, dwa znaki umieszczone są:

Aby wyjść na dobre, psychicznie patrząc wstecz na te lata – to prawdziwy test. (Tire umieścić z tego samego powodu, że jest to konieczne w zdaniu „jest stracona na zawsze. – prawdziwy test” przecinek przed potrzebny jest myślnik jako zamknięte, gdy werbalne frazy imiesłów).

Uważaj na dzieci, które uczą się żyć grać i kłótni ze sobą i kopiowanie zachowań rodziców – to nie tylko zabawa i ciekawe do zrobienia, ale również okazją do refleksji nad sobą. Jeśli zmniejszyć ofertę, wyłączając z jego klauzuli członkostwa i zwrotów słownych imiesłów, pojawienie się logiki rozdzielczej jest oczywista: „Uważaj na dzieci – to nie tylko zabawa i ciekawe do zrobienia, ale również okazją do refleksji nad sobą.” Przecinek przed tym znakiem zamyka werbalne frazy imiesłów, aw przypadku wyjątkami – klauzulę.

Tak więc, jeśli kreska jest umieszczony przed „że” jeśli nie mówimy o znakach autorskim, prawie całkowicie zależy od tego, jaki rodzaj części mowy oraz z składniowej roli słowa w pytaniu.