867 Shares 9591 views

Krok po kroku: jak określić czas w języku angielskim

Wielu z tych, którzy uczą się języka angielskiego, wiem, że zawiera dwie grupy razy.


Trzy najważniejsze z nich:

 • obecny;
 • przeszłość;
 • Przyszłość.

Prezentowane czasy, w zależności od sytuacji, dodana do wtórnego w godzinach:

 • proste;
 • Progressive;
 • idealny;
 • Idealne Progressive.

Wynik dodawania tych dwóch grup jest obecność 12 razy w języku angielskim.

Czasy te zwykle zbudować tabelę, która wyraźnie pokazuje, co robi forma czasownika, gdy jest to w danym okresie czasu.

Również w tabeli, można zobaczyć pierwsze oznaki jak powiedzieć raz w języku angielskim.

To jest zabawa!

W celu lepszego zapamiętania złożonego materiału, trzeba nauczyć się go bez wysiłku, za to, oprócz ery naukowej stołu, pokażemy wam komiks, który dla niektórych będzie łatwiejszy do opanowania.

Zasady ustalania czasu

Po rozpatrzeniu poprawną formy czasownika są nazywane, aby odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób, aby powiedzieć raz w języku angielskim. Na odpowiedź, należy rozważyć instrukcje krok po kroku.

 • Pierwszy krok – powinny zostać przeniesione do wniosku, że pracujemy, aby łatwiej zrozumieć, jakie informacje są nam dane.
 • Drugi krok – określenie znacznik czasu. Za każdym razem, rozważamy tam język jest marker – słowo, które łatwo pozwala określić czas. Te słowa wskazują na miejsce w określonym czasie lub krewnego. Na przykład, w Present Simple podobnych markery są słowa takie jak: codziennie, często na stałe. Markery te, jak widać na tym przykładzie, wskaż regulaminowym czasie gry, ale nie tylko ten znak oznacza rodzaj czasu. Innym markerem jest zwykłe wskazanie działań: Lubię arbuza. W tym przypadku oznacza to niedokładny jeśli podoba, jesteś po prostu mówić o jego działaniu, nie określając okres.

Ten przykład pokazuje, że takie znaczniki zapewniają łatwość w nauce i ustalenia prawidłowego czasu w zdaniu. Opierając się na tym prostym przykładzie chcemy pokazać, że każdy czas ma swoje własne znaczniki – słowa, na którym będzie można łatwo zrozumieć, jak do czasu was. Najważniejsze – pamiętaj znaczników.

 • Trzeci etap – pamiętaj, aby to, co znacznik czasu.

 • Czwarty krok – aby określić czas.

Po rozpatrzeniu jak powiedzieć czasu w języku angielskim, należy zwrócić uwagę na następującej kwestii: jak określić czasową formę czasownika.

Zasady ustalania czasu czasownika

Aby rozwiązać ten problem, jak w poprzednim przypadku, używamy krok po kroku kierunkach.

 • Pierwszy krok – podkreślamy czasowniki, które widzimy we wniosku.
 • Drugi krok – pamiętaj: to właściwy czasownik, czy nie, ponieważ, zgodnie z leksykony w języku angielskim, czasownik ma trzy właściwości, w których łatwo jest określić:
 1. Czas – jedno z najważniejszych z nich: przeszłość, przyszłość i teraźniejszość.
 2. Zobacz czas – podvremya, wykrywalny znacznik.
 3. Zalog bierny (przez głośnik realizowane działania) lub aktywne (przeprowadza rozmowy akcja).

Jeśli czasownik jest poprawna, można zwrócić się do słownika lub leksykonu, w przeciwnym razie – na tabeli czasowników nieregularnych, lub z powrotem do swoich niewykształconych czasowników tego samego gatunku.

 • Trzeci etap – szukaj w pobliżu głównego składnika czasownika, która odnosi się bezpośrednio do czasu.

Na przykład, dla grupy Past – było, tak …; czasownik z końcówką -ed.

Przedstawić: Nie, nie …; czasownik z końcówką -s.

Podobne przykłady są najbardziej wyraźnie pokazują, że dla każdego czasownika jest łatwa do określenia czasu i odpowiedź jest zawsze kwestia tych, którzy dopiero zaczynają rozumieć, w jaki sposób określić czas czasownika w języku angielskim.

streszczać

Tak więc, podsumowując, chcemy zwrócić uwagę, że rozważaliśmy główne i trudne do odczytania pytań w nauce języka angielskiego, skupiając się na pierwszym: jak określić czas w języku angielskim, ponieważ jest kluczem do prawidłowego i szybkiego uczenia się. W uzupełnieniu do głównego pytania, opisaliśmy również, jak łatwo nauczyć się i zrozumieć, za każdym razem, a do uznania go w zdaniu.

Na koniec chcę dać radę: weź maksymalną ilość czasu i uwagi na temat „Jak określić czas oferty w języku angielskim.” Oto najważniejsze – i regularnie ćwiczyć. Następnie można łatwo odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób, aby powiedzieć raz w języku angielskim. Powodzenia.