215 Shares 2482 views

Przesadzać – to celowo przesadzone

Mowa ludzka nie byłaby tak bogata, jeśli nie użył go w metafory, hiperboli, porównaniem, terminów i wiele więcej, co czyni go znacznie jaśniejsze, bardziej zróżnicowane i znaczące. Jednym z pojęć, które często nieświadomie korzystają w leksykonie – jest przesadą.


wartość

Zobaczmy: „przesadza” – co to za akcja? Kiedy go używać? Okazuje się, że ten rodzaj odbioru w sztuce elokwencji, który jest wykorzystywany przez sofistów i demagogów odwrócić główną postrzeganie rozmówcy przebiegu wydarzeń, informacji, obrazów przeciwnika. Oznacza to, że człowiek zaczyna przesadzać fakty, celowo zniekształca rzeczywistość.

Ta technika pełne wykorzystanie środków masowego przekazu, takich jak tzw „żółtej prasy”. Specyficzna prezentacja materiału, oczywiście, wpływa czytelnikowi odpowiednią ocenę i tworzy to jest widok z prezentacją wydarzeń i osób, które potrzebują klienta. Przesadzać – działanie, które chcesz użyć nośnika, prezentując kandydata na prezydenta (to tylko przykład) do bezstronnego obrazu: zwrócić uwagę publiczności na swoich błędach, ale nie na talentu i wiedzy w dziedzinie administracji publicznej.

Dotyczy to również przypadków, w których gazety, czasopisma i inne media celowo zniekształcają fakty z życia gwiazd, z pomocą ich popularności opłacalne biją swoje intencje. Może to być dieta propaganda lub leki, które rzekomo wykorzystuje dobrze znaną osobowość.

A to oznacza „przesadzać” w działaniu?

Ten rodzaj odbioru gra aktorów. Jakby aktor iść do skrajności i celowo poprzez mimikę, śmiech zwraca uwagę na charakter i ujawnia jego charakter, cierpienie, ukrytych myśli i wyraża podstawową ideę akcji. Przesadzone aktorstwo było świadomego odbioru w 20 latach ubiegłego wieku, gdy emocje i uczucia pokazane są w ten sposób. Przykładem jest stare nieme filmy, gdzie aktorzy i aktorki z ekspresją uczuć celowo załamując ręce, wskazując, i tak żałosne. N. Zagraj realistyczny rozpoczęła się dopiero później, kiedy stało się cechą współczesnego stylu artystycznego.

Skąd przychodzimy na tym słowem?

Ogólnie, „przesadza” – słowa, które przychodzą do nas z innych języków. Pochodzi od łacińskiego słowa „ultra”, co tłumaczy się jako „po drugiej stronie, ponad”. We francuskich i niemieckich słów, które mają łacińskiego korzenia oznaczającego excessiveness, przesada, zniekształcenie, obrzęk.

Słowo jest dopuszczalne, jeśli chodzi o chluby lub chwalenie. Mężczyzna, jakby chciał dać swoją tożsamość ważniejsze niż rzeczywiście zasłużył. W tym przypadku, przesadzam – Akt ten show, celowo wyolbrzymiać swoje talenty i cnoty.

Omawialiśmy koncepcję „przesadza”. Synonim – „przesadzone”. Ale to ma fundamentalne znaczenie, w rzeczywistości wiele z nich:

  • nadmiernie podkreślać;
  • zakłóceniem;
  • zmyślić;
  • ozdobić;
  • podwyższonych;
  • przesadzać.

Mamy nadzieję, że artykuł pomógł Ci radzić sobie z tej interesującej koncepcji. Być elokwentny!