325 Shares 7494 views

Novella Matveeva: biografia, rodzina, kreatywność

Matveeva Novella Nikołajewna – wielki radziecki i rosyjski poeta. Ona jest jedną z pierwszych umieścić wiersz do muzyki i wykonywać je z gitarą, dając początek całej generacji poetów, bardów. Życie i dzieło tego wspaniałego kobiety i omówimy w tym artykule.


Novella Matveeva: biografia. rodzina

Novella Nikołajewna urodził się 7 października 1934 w miejscowości Puszkina (w tym czasie był nazywany Carskie Sioło), znajduje się w regionie leningradzkim. Jej ojciec, Nikołaj Nikołajewicz Matveev-Bouncy na edukację był geograf i miał tytuł profesora w tej dziedzinie, historyk, etnografa z Dalekiego Wschodu pracuje, był członkiem All-Union Towarzystwa Geograficznego. Z natury był romantyczny, stąd imiona dzieci – i Roald Novella. Matka przyszłej poetki Nadieżda Timofeevna wykładał literaturę w szkole, lubił pisać wiersze, a nawet opublikował swoje prace w różnych gazetach i czasopismach pod pseudonimem Matveeva-Orleneva.

Jak widać, nie jest pierwszym pisarzem w rodzinie zaczęła Novella Matveeva. Biografia poety podkreśla również, że nie tylko matka była literatorstvom. Jej dziadek Matveev-Amur, Nikołaj Pietrowicz, który mieszka w Japonii od wielu lat, był pisarzem, i że jest on autorem „Historii miasta Władywostoku”. A na dodatek, kuzyn Novella Nikołajewna i jej mąż byli również pisarze.

Po ukończeniu szkoły średniej, poeta pracował od 1950 do 1957 roku w sierocińcu dzielnicy Shchelkovo (region Moskwa). Po tym korespondencja otrzymana na wyższych kursach literatury, która odbyła się w Instytucie Literackim. Gorkiego, który ukończył w 1962 roku.

A w 1961 roku poeta przyjęty w szeregi członków Związek Pisarzy ZSRR.

Początek twórczy sposób

Po raz pierwszy pod wpływem matki zaczął pisać wiersze Novella Matveeva. Biografia naszej bohaterki na wszystko wskazuje, że matka grał w swoim życiu wielką rolę. Nadzieja Trofimovna był bardzo niezwykły człowiek, zainteresowanych kulturą i świetnie kunsztu. Kobieta miała szczególne zamiłowanie do poezji i uwielbiał czytać poezję, jaki był prawdziwy mistrz. To matka po raz pierwszy wprowadzony Novella Puszkin, którego prace często recytowane. Matveev Zawsze mieliśmy muzyki w domu, pomimo braku nagrywarki radiowych i taśm. Nadzieję Trofimovna oprócz poezji, kochał muzykę i często śpiewał pieśni, cygańskie, włoskie i rosyjskie piosenki.

Dlatego nie dziwi fakt, że pierwsze wersy Novella składa jako dziecko, w latach wojny. Stało się to w Monino szpitala, gdzie dziewczyna wyszła z beri-beri, która dała powikłanie oka. W tym samym czasie w szpitalu, jej ojciec pracował jako oficer polityczny. Był pierwszym stworzeniem widział swoją córkę. Również w dzieciństwie Novella próbował komponować muzykę i umieścić swoje wiersze różnych poetów, w tym Fet, Lermontowa, Szekspira, Agnivtsev, gładkie i tak dalej.

Pierwsza publikacja

Pierwszy opublikował swoje wiersze w 1957 Novella Matveeva. Utwory – największa pasja poety, nie dziwi fakt, że gazeta ukazała się praca tego konkretnego gatunku. Nietypowo, to była parodia piosenki „pięć minut” z filmu „Nocny Carnival”. Po tym, pisarz zaczął publikować w sposób ciągły. Jej wiersze ukazały się na łamach gazet i czasopism, w tym „Jenisej”, „Sovetskaya Czukotki” i tak dalej. Później zauważył poeta i większe publikacje literackie.

Broszura pierwszy zbiór wierszy Matveeva było trudne, i przyszła z pomocą poetów David Kugultinov i Igor Grudev.

Wiele znaleźć przyjaciół wśród literatów Novella Matveeva. Biografia poety sugeruje, że nie tylko przyczynić się do twórczych sposobów takich znanych postaci jak S. Marshak, M. Atabekian, Chukovski V. Chivilikhin, B. Słucki, N. Starshinov, J. Kruka i innych. Szczególnie Matveeva podziwiany wersy Chukovsky. Pisarz, słysząc jej „Sunny Bunny” nawet skakał z radości.

popularność

Twórczy los Matveeva opracował bardzo dobrze – zauważył ją bardzo szybko i od razu się zakochał. We wczesnych latach 60-tych 20 wieku prosta dziewczyna z prowincji, z pięknym głosem i starej gitary był w stanie zdobyć kapitał, a następnie zdobyty i kraj. Jej piosenki szybko lubiany i zaczął wydawać z taśmy w całym kraju. Prace Matveeva zostały włączone do kolekcji pierwszego barda Związku Radzieckiego – to była płyta nosząca nazwę „Song” i został wydany w 1966 roku. Później, nie tylko zostały opublikowane, ale pozostała ona rzadką edycję.

Kreatywność Novella Matveeva zawsze różniły się niesamowitą energię, a radość życia, która jest niewątpliwie odbiciem osobistych cech poety. W 1972 Matveev zaczął pisać muzykę do wierszy Ivana Kiuru. Najbardziej znanym produktem tego okresu „w mule kierowcy Song”, „rynny”, „Delphinia Kraj”, „młynek” organowej.

Cechy poezji

Najczęściej skierowana w swoich pracach do lirycznych i romantycznych motywów Novella Matveeva. wiersze poeta odzwierciedlać wzniosłych humanistycznych impulsy ludzkiej duszy. Jej bohater liryczny – marzycielem i wizjonerem, otoczony przez kolorowe i cudowny świat natury. Można powiedzieć, że pisarz jest w pełni odziedziczyła romantyczne preferencje ojca. Jej poezja jest bardzo jasny i wesoły. To nie okrucieństwo, brud, niskie uczucia.

Pewność w życiu i niesamowitym optymizmem wysyła swoje prace Novella Matveeva. Piosenki, jednak nie jest jedyną rzeczą, że poeta napisał. Wiele z nich składa, i dla dzieci, i został tłumaczenia pisałem fraszki, parodie, artykuły na temat literatury i sztuki. Wydała ponad trzydziestu książek, w tym poezji, prozy i tłumaczeń. I jako pisarz-wykonawcy Matveeva odnotowała znaczną liczbę rekordów, ostatni opublikowany w 2000 roku – był to zbiór „Najlepsza Piosenka” zwolniony „Okna Moskwa”.

Ostatnie lata i śmierć

Łatwo jest znaleźć drogę do serca słuchacza Novella Matveeva. Piosenki i wiersze poety jest nadal popularny i wielu zna.

Wśród twórczych dzieł pisarza ma również odgrywać dzieci „przewidywania Eglya”, który został po raz pierwszy wystawił w Teatrze moskiewskiego Centralnego Dziecka. Praca, między innymi, zawiera 33 oryginalnych utworów poety.

Matveeva Novella Nikołajewna dla swego długiego życia i w obliczu przeciwności, braku zrozumienia i twórcze krytycznych awarii, ale nie udało się złamać jej wolę. Aż do ostatnich dni, ona nadal pracować i działać. Przez ostatnie lata mieszkała w Moskwie. Zmarł 04 września 2016.

książki

Liczne książki poeta można dziś znaleźć na półkach w księgarniach. Najbardziej popularne – zbiór wierszy. Wśród których są następujące: „Statek”, „Sunny Bunny”, „sny Tape”, „pole”, „Jaśmin”. Ponadto opublikował również kilka utworów prozą, a także książek dla dzieci.

Sporo prac pisemnych o jego życie Novella Matveeva. Ile lat pracowała działalność poetycką? To pytanie może być bardzo łatwo odpowiedzieć – przez całe życie, od dzieciństwa do ostatniego tchu. Poeta dosłownie żyli ich kreatywności.