810 Shares 5251 views

Jak niebezpieczne jest zejście ze ściany pochwy?

Wielu uważa, że opadanie ścian pochwy związane jest z wiekiem, kiedy kobiece ciało ulega pewnym zmianom. Jednak niestety wiele kobiet napotyka na ten problem, zwłaszcza po urodzeniu dziecka. Wiele dziewcząt i kobiet uważa, że jest to zjawisko normalne, ponieważ rzadko szukają pomocy. A poza tym pytanie jest dość delikatne: to wstyd nawet to powiedzieć!


Pamiętaj, że twoje zdrowie nigdy nie jest wstydem! Oprócz ciebie, nikt nie odkryje choroby na czas i nie zdiagnozuje jej na czas. Dlatego jeśli treść naszego artykułu ma związek z Twoimi problemami, wyrzuć wszystkie sprawy i biegnij do ginekologa!

Tak więc opuszczanie ścian pochwy na początkowym etapie nie przeszkadza. Tylko w życiu seksualnym pojawiają się pewne zmiany: ściany pochwy są rozciągnięte, staje się szersza. Kiedy nie zwracasz się do lekarza, po pewnym czasie pojawiają się problemy z nietrzymaniem moczu, procesami zapalicznymi w pochwie, stały zapalenie pęcherza moczowego, regularne, pozakomórkowe wydzielanie z przewodu pokarmowego, stają się częste. Wynika to z faktu, że ściany pochwy wystają poza przestrzeń seksualną i są regularnie w kontakcie ze środowiskiem zewnętrznym: bieliznę i odbytnicę. W przypadku dziewcząt i niewinnych kobiet problem ten pojawia się bardzo rzadko.

Z reguły opadanie ściany pochwy jest spowodowane pogwałceniem normalnego skurczu mięśni. Głównymi czynnikami sprzyjającymi rozwojowi tej choroby są:

  1. Poród (zazwyczaj kilka).
  2. Urazy w trakcie porodu.
  3. Silna aktywność fizyczna bezpośrednio w okresie poporodowym
  4. Zmiany wieku w obszarze narządów płciowych.
  5. Wzrost ciśnienia wewnątrzbrzuchowego.
  6. Otyłość
  7. Pracuj z regularną aktywnością fizyczną (podnoszenie ciężarów).

Pominięcie ścian pochwy: jakie są objawy?

Przede wszystkim pamiętaj, że choroba rozwija się powoli. Pierwsze objawy w początkowym stadium są dyskomfortem w czasie, gdy zaczynasz naciskać, a także bóle w brzuchu i na plecach. Występuje również nietrzymanie moczu i zaparcia.

Przede wszystkim pominięcie ścian pochwy, których zabieg jest wystarczająco długi, ma charakter pochodzenia, który należy wyjaśnić. Pominięcie jest "wypukłości" ścian, które mogą rozwinąć się w jej wypadnięciu. Kiedy ściany spadają, są one nieco poniżej poziomu miednicy. Równolegle z pominięciem pochwy, to samo dzieje się z pęcherzem. Jeśli wystąpi wypadanie ciała, to nieuniknioną konsekwencją jest pominięcie odbytnicy.

Kiedy podejrzewasz o tego rodzaju problem, pilnie poszukaj ginekologa. Określi stopień ciężkości choroby i zaleci odpowiednie leczenie. Co do zasady, istnieją tylko dwa rodzaje leczenia: leczenie zachowawcze i interwencja chirurgiczna. Konserwatywne traktowanie jest zalecane, gdy odpadanie jest niematerialne. W tym przypadku kobiety są ograniczone ilością wysiłku fizycznego, a także zaleca się masaż ginekologiczny. Ponadto, będziesz musiał stale ćwiczyć gimnastykę, która ma na celu wzmocnienie mięśni pochwy.

Jednakże, gdy wypadek pochwy jest wystarczająco wyraźny, stosuje się technikę operacyjną. Istnieją dwie metody interwencji chirurgicznej – kolporaphy (wycięcie wybrzuszonej ściany pochwy, po której są szyte) oraz śródpiersia (śródszpik), a także mięśnie krocza.

Jeśli zaniechanie powinno być leczone szybko, powinno się to zrobić tylko przez profesjonalistów. Sama procedura nie jest skomplikowana, ale praca jest dość jubilera. Tak więc, jeśli naprawdę potrzebujesz tego rodzaju zabiegów, uważaj uważnie na wybór lekarza.