271 Shares 3221 views

Devyasil jako środek leczniczy. Przepisy na wywarki i nalewki. Devyasil z opóźnieniem miesięcznym

Tradycyjna medycyna bardzo dobrze respektuje roślinę leczniczą, nazywaną elekampanem, która zaczyna się kwitnie w czerwcu i zbliża się do października. Korzenie rośliny są szorstkie z ciemno brązowym odcieniem. Wysokość łodyg wynosi 0,25 m. Stąd nazwa – słoń wysoko. Liście górne i dolne różnią się kształtem. Bliżej do góry, są skręcone w lancet. Na dole są one rozciągnięte przez 50-centymetrowy owalny. Na końcówkach łodyg występują duże ciemnożółte kwiatostany, z których wyłaniają się białe anteny w postaci włókien.

Przechowywanie i stosowanie w medycynie

Zakład jest stosowany jako środek zaradczy dla wielu chorób. Na przykład elecampan traktuje choroby kobiece lub pozwala im płynąć w lżejszym kształcie. To pomaga elekampanie z opóźnieniem miesiączki, jako środek do układu moczowo-płciowego. Zbiór jest przeprowadzany rok po starzeniu (to znaczy, że rośliny są używane w wieku dwóch lat). Gdy liść zaczyna pojawiać się na łodygach (lub jesienią), roślina jest wydobywana i suszona. Użycie surowców może nastąpić w ciągu 3 lat od momentu zbioru.

Korzeń elecampanu jest źródłem różnych elementów gojących. Są to olejki eteryczne, substancje żywiczne, gorzkie, alkaloidy. Dzięki temu pomaga w procesach zapalnych, ma działanie przeciwpasożytnicze i kaszel. Środek antyseptyczny roślinny jest dobrym lekiem moczopędnym, który również zmniejsza kwasowość żołądka. Ma korzystny wpływ na jelita. Nie będzie zbędne stosowanie elekampanu z opóźnieniem miesięcznym w postaci wlewów. Ale nie można wziąć elecampanu w czasie ciąży (istnieją wyjątki, ale generalnie zabronione jest z powodu poronienia).

Oto kolejna lista chorób, w których leki te nie powinny być zaniedbywane:

  • Choroby skóry – wszystkie rodzaje urazów, wysypki, trądzik, wrzody, wyprysk.
  • Zapalenie gardła i ból gardła.
  • Zwiększone kołatanie serca, bóle głowy.
  • Choroby układu oddechowego: astma oskrzelowa, gruźlica, zapalenie płuc.
  • Choroby przewodu żołądkowo-jelitowego: wrzód żołądka, wrzód wrzodu dwunastnicy, zapalenie pęcherzyka żółciowego, niektóre choroby wątroby.
  • Choroby nerek, hemoroidy.

Co jeszcze można elecampan? Zadzwoń co miesiąc, jeśli cykl menstruacyjny kobiety jest zakłócony. Leczyć przeziębienia, cukrzycę i zapalenie trzustki.

Użycie rośliny jest dozwolone w postaci nalewek, wywarów lub jako maści.

Bura z kłącza

  1. Dokładnie posiekane korzenie, wlać wodę w proporcji 1 do 10, utrzymywać na parze przez około 25-30 minut, od czasu do czasu wymieszać. Poczekaj, aż uzyskane brzeczkę ochłodzi się. Używaj przed posiłkami 3 razy dziennie na łyżkę stołową. Zaleca się, aby utrzymać pauzę 40-60 minut. Przed jedzeniem.
  2. Litr wody wymaga 100 gramów świeżych korzeni. Gotuj kłącza na około 4 godziny. Otrzymany schłodzony bulion powinien być przefiltrowany i przetarty do skóry.

Nalewka na alkohol lub wódkę

Użyj wódki lub alkoholu. Rozdrobnione rośliny kłącza są zalane alkoholem w stosunku 1 do 10. Używaj 3 razy dziennie przez 12-15 kropli.

Zimna infuzja

Wysuszyć i wylać roślinę zimną wodą (250-300 g). Niech spada około pół dnia. Pij 30-40 minut przed jedzeniem. Przypomnijmy, że elecampan z opóźnieniem miesięcznym może być stosowany w postaci wlewu.

Ponadto można przygotować maść z dziewięcioma. W tym celu rozdrobniona roślina jest gotowana przez 15 minut (weź łyżeczkę elecampanu i 4 łyżki tłuszczu). Następnie maść filtruje przez gęstą gazę i umieszcza w lodówce. Pocieraj do uszkodzonej skóry. Dzienne minimum pocierania to 1 mała część maści.

Devyasil z opóźnieniem miesiączki i miesiączki

Ścinamy kłącza Elecampanu. Wybierz od nich 40-50 gramów na pół litra wódki lub 700 ml alkoholu.

Nalegamy na półtora tygodnia w raczej ciemnym miejscu (szafie, szafie). Dekantujemy nalewkę z kłącza. Jedz około 30 kropli dziennie. Ten środek pomaga również z bolesną miesiączką.

Lista przeciwwskazań

Nie można używać leku w następujących przypadkach: ciężka choroba nerek, choroba serca i naczyń, a także okres łożyska i karmienia dziecka. Nadmiar leków może powodować działania niepożądane w postaci łagodnego zatrucia.