347 Shares 7947 views

Dlaczego malowanie jajek na Wielkanoc

Od dawnych czasów ludzie malowane pisanki: tradycja ta sięga wielu wieków, a większość ludzi przyjąć za pewnik, nawet nie myśląc o, dlaczego to jest zrobione. W rzeczywistości jest jeszcze starszy niż sam świąt wielkanocnych, a jego historia sięga daleko wstecz w czasie mgły. Historycy mogą jedynie spekulować dlaczego jajka na Wielkanoc, farbowania i wersje w związku z tym, istnieje kilka.

Nowoczesny wyjaśnienie dlaczego barwienia jaj na Wielkanoc dzisiaj w posiadaniu wielu chrześcijan, jest następująca: jest piękne, starożytne legendy o Mariyu Magdalinu, który przyniósł nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa, rzymskiego cesarza Tyberiusza. Ponieważ jest to cesarz do sądu było niemożliwe bez ofiar i Mariya Magdalina nie był w stanie nie tylko przynieść luksusowe prezenty, ale po prostu zrobić prezent, wzięła jajko zwyczajnego kury. Kiedy cesarz usłyszał jej wiadomość, a następnie powiedział sarkastycznie, aby sądzić, że martwy człowiek mógłby zostać podniesiony tylko wtedy, gdy staje się zwykłym jaj czerwony, dobrze, nawet jeśli to jest. To był cud – jajko poczerwieniał natychmiast. Nawiasem mówiąc, nie ma źródła chrześcijańskie opisać tę historię, i ta wersja nie jest uważany za oficjalny, ale jest kochany przez ludzi wiary. Jest to do tej historii, w ich opinii, a tradycja sięga do barwienia jaj na Wielkanoc.

Według innej, mniej wspaniałej wersji tej samej legendy, Mariya Magdalina prostu dał cesarz malowany w czerwonym jajkiem ze słowem utworzonej z dwóch pierwszych liter zdaniu „Chrystus zmartwychwstał” – i była to pierwsza pisanka.

Bezstronni badacze są skłonni uwierzyć, że chrześcijanie przyjęła tę tradycję z wcześniejszych kultów. Rzeczywiście, jest w wielu przedchrześcijańskich wierzeń, takich jak Słowian. Dlaczego jajka farby są? Jajo kultów pogańskich była symbolem płodności i wiosny Słowian miał także wielkie święto, poświęcone przebudzenia natury i na początku sezonu i urodzajne jaj jako symbol jego silnie urządzone. Z czasem te festiwale połączyły się i niedouczonych warstw zawiedli ludzi. Może wspomniane legendy ukazał się uzasadnia fakt, że wierzący chrześcijanie zaczęli obserwować największe pogańskie obrzędy święto chrześcijańskie. Nawiasem mówiąc, niektórzy księża ace radykalne poglądy, a dziś nie jest mile widziane, nie wiedząc, co kolor jajka na Wielkanoc. Niektórzy nawet twierdzą, że jest to grzech, i stara się zakazać zgromadzenia malować jajka. Ale ta tradycja jest tak zakorzeniła się i stać się częścią kultury chrześcijańskiej, że wierzący napotykają podobne oświadczenia w oszołomienie.

Jest bardziej prozaiczne wyjaśnienie dlaczego barwienia jaj na Wielkanoc. Być może wynikało to z faktu, że podczas długiego postu, że to niemożliwe, aby jeść, a więc nie są zepsute, gotowane, dodając wiele ziół, takich jak skórki cebuli, nie mylić z jajek na twardo farbowanych.

W rzeczywistości, czy konieczne jest, aby myśleć, jaki kolor jajka na Wielkanoc – bez względu na to, gdzie są korzenie tej tradycji, ważną rzeczą jest to, że ona jest bardzo piękna i popularna. Dlaczego malowanie jajek na Wielkanoc? Do dekoracji świątecznego stołu, która była zabawa pogratulować siebie – to jest poprawna odpowiedź. Z kolorowych jaj wiąże się z wieloma zabaw – kto z nas w dzieciństwie nie grać z nimi sprawdzając jajka na siłę? I co to była za radość wygrać jajo cudzym, i nie ma znaczenia, uwielbialiśmy je jeść czy nie. Również kolorowe jaja pojawiają się w wielu wierzeń i rytuałów. W szczególności, czasami udanej konstrukcji i przyszłości dobrobytu mieszkańców w fundamencie domu w budowie położyć jajko wielkanocne, a tradycje te są liczne, a ich właścicielem każdy naród. Generalnie, jaja Paint – jest zabawa i piękne, bez względu na to jaka jest historia tego obrzędu.