447 Shares 7206 views

Dzień programista – święto, które obchodzone jest na całym świecie

Największym wynalazkiem ludzkości jest uważany za komputer. Bez niej trudno sobie wyobrazić współczesnego życia. Wcześniej w komputerach elektronicznych pracował tylko ekspertów, ale teraz wiele programów komputerowych (gry) są dostępne dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Przy pomocy komputera rozwiązywania złożonych problemów produkcyjnych, napisać tekst, prezentacje i pokazy slajdów, wysyłać e-maile, komunikowania się w sieciach społecznościowych, grafik procesowych, symulacje różnych procesów. Pracownicy IT-sfery ciągle ulepszać istniejące produkty programowe i tworzyć nowe. Na cześć tych wspaniałych ludzi ustanowił choć nieoficjalny, ale nadal święto – Dzień Programisty.

Pochodzenie ważnej daty

Wszystkich osób zaangażowanych w programowanie, projektowanie stron internetowych, administracji systemu i innych działań związanych z komputerami, gratulacje w dniu 14 lutego. Uważa się, że pierwszy komputer pracuje pojawił się tego dnia, choć próby stworzenia „przeliczalne maszynę” made wcześniej.

Pięćdziesiąt lat temu amerykańscy wojskowi zademonstrował urządzenie, zwane elektryczny Numerical Integrator i kalkulator, w skrócie ENIAC I. ludzie robią przed wystąpieniem maszyny złożonych obliczeń strategicznych. Jednak w miarę postępu technologicznego, ludzie nie radzą sobie z dużą liczbą złożonych obliczeń. Następnie zdecydowano się zaprojektować urządzenie, które będzie wykonywać obliczenia strategicznych w sekundach, zgodnie z zaleceniami specjalistów w dziedzinie elektroniki i cybernetyki.

Pierwszy komputer na świecie było bardzo uciążliwe, zajmował całą przestrzeń dużej sali. Ale nawet na takie urządzenie może wykonywać skomplikowanych obliczeń w krótkim czasie. Imponujący wynik był symulacji broni o wielkiej mocy niszczącej. Obliczenia zostały wykonane zgodnie z hipotezą efektu Ullama-Tellera.

Dzień programista dzisiaj

Ponieważ komputery są powszechne na całym świecie, to święto jest istotne dla wielu ludzi na całym świecie. W Rosji w dniu 14 lutego – Dzień Programisty – nieoficjalna data, ale jako wkład ekspertów IT uznanych na szczeblu państwowym, od 2009 roku Rosja oficjalnie świętować Dzień Programisty. Aby określić datę święta podjęła szereg liczb wyrażonych przez jednego bajta. Ponieważ większość komputerów użyć binarny system liczbowy, dzień był również określana przez liczbę uprawnień 2, wartość jest mniejsza niż 365. W rezultacie, obliczanie wyprodukowany dla uczczenia rosyjskich programistów rozpoczęła 13 września lub dzień wcześniej, jeśli rok przestępny.

Jak obchodzić Dzień Programisty i programista

Uroczystości z udziałem wszystkich osób zaangażowanych w pracę przy komputerze, a także studentów i nauczycieli poszczególnych szkołach. W urzędach lub lokalach gastronomicznych jest pokryta tabele, zapraszając artystów i prezenterów. Istotnym atrybutem święta – Ciasto z logo firmy lub napisem związanym ze światem technologii komputerowej. Odpowiednie symbole lub po prostu słowa „14 lutego – Dzień Programisty” jest stosowany i upominki: kubki, długopisy, kubki, koszulki, notatniki.

Dużych przedsiębiorstw w przemyśle trzymać konferencje, wystawy, seminaria i wykłady. Naukowcy i pracownicy firm są aktualizacje do technologii komputerowych, tendencji rozwoju technologii informacyjnych, dzielenie się doświadczeniem, testowanie nowego sprzętu raportowania. Specjalnie na ten dzień przygotowuje publikacje w specjalistycznych publikacjach.

Pomimo znacznego wkładu programistów w rozwoju gospodarki narodowej, w Rosji to święto nadal nie stały się popularne, ale na Zachodzie, Światowy Dzień programistę jest oznaczona na niespotykaną dotąd skalę.

Że chcą sprawców wakacje

Tradycyjne pozdrowienia należą życzenia zdrowia, szczęścia i sukcesów w życiu osobistym, wysokiej wydajności w pracy. Pień współpracownicy sprawiają pozdrowienia z Dzień Programisty wierszem lub prozą. Programiści i administratorzy systemu nie chce być boi się zmian i nieznanych wirusów napięcia, aby uniknąć resetowania połączenia modemowego i upadł „Wiatr” cieszyć niezachwianą zapory. Z tych gratulacji i dobrego programu kulturalnego Dzień Programisty i programatora obraca radosny i niezapomniany.

Prezenty programistów

Żadna ze stron nie jest kompletna bez daru. Na Dzień Programisty postanowił dać rzeczy, przeznaczony do pracy przy komputerze lub nowych elementów sprzętu komputerowego. Dobrym rozwiązaniem prezent – cyfrowy notatnik. Ten gadżet wygląda jak tabletki, ale różni się tym, że konwertuje tekst w formacie obrazu i przekłada litery napisane na papierze w formie elektronicznej. Użytkownik musi jedynie dołączyć kartkę z napisem na ekranie notebooka, a po pewnym czasie, tekst będzie w pamięci urządzenia cyfrowego.

Jeśli programator jest w romantycznym związku, a druga połowa może przedstawić swoją podkładkę pod mysz, połączoną z ramką na zdjęcia. Dla tych, którzy nie spotkałem moją miłość, odpowiedni myszy bezprzewodowej z wbudowanym skanerem czy nie. Doceniane nowy laptop będzie wyceniony klawiatury z dodatkowymi funkcjami, cyfrowe kamery wideo, tablet, smartfon lub innego ciekawego gadżetu.

Podobne święta

Dzień programista – nie jest tylko święto pracowników IT. Ostatni piątek pozdrowienia lipiec biorących administratorów systemu, 9 września, pokryte testerów świąteczny stół. Granicą okazji urodzin Ady Avgusty Byron Króla (10 grudnia), pierwszy programista na świecie i w Dniu św Izydor z Sewilli, patronów komputerów i Internetu (4 kwietnia).