858 Shares 3944 views

Gdzie są gór Cordillera? Cordillera Góry: opis

Cordillera – góry, ogromny system, który obejmuje zachodnią margines kontynentu Ameryki Północnej. Oni rozciągają się na około 7 tys. Km. Cordillera – góry, wielka różnorodność warunków naturalnych. Szereg funkcji, charakteryzują się one, i określa ich wyjątkowość wśród innych systemów górskich na naszej planecie.

Ogólna charakterystyka Kordylierów

Gdzie są gór Cordillera? Korzystnie rozciągają się one w submeridional kierunku. W ciągu pięciu orotektonicheskih pasów w różnym wieku tworzą te góry. Cordilleras składają się z istotnej części Wyżyny (2,5-3 tys. Metrów lub więcej npm). Mają aktywny wulkanizm i wysokiej aktywności sejsmicznej. Wielka długość górach z północy na południe jest prowadzony na obecność wielu widm stref wysokością nad poziomem morza. Cordillera – góry, utworzony w miejscu połączenia pomiędzy płytami litosfery. Granica między nimi jest niemal pokrywa się z linią brzegu.

Kompozycja Kordylierów

Trzecia część strefy całej kontynencie zajmuje system góra-krotnie bloku. Ma szerokość 800-1600 km. W swoim składzie zawiera płaskowyże górskie, Intermountain zagłębień, grzbiety i płaskowyże wulkaniczne i góry. Młoda deformacja, aktywność wulkaniczna, że zostały poddane denudacji Cordillera, który określa swój obecny wygląd i ukryć wiele struktur geologicznych, które pojawiły się wcześniej. Bardzo niejednorodny układ góra zarówno w kierunku poprzecznym i podłużnym kierunku.

Więcej szczegółów na temat struktury Kordylierów

Asymetryczna struktura powierzchni kontynentu, gdzie gór Cordillera. Zajmują one zachodnią część wschodnia – niskie góry i rozległe równiny. W zachodniej części znajduje się na wysokości około 1700 metrów, a na wschód – 200-300 metrów 720 metrów jest średnia wysokość kontynentu ..

Cordillera – góry, mający w swoim składzie szereg łuków górskich, które rozciągają się na ogół w kierunku z północnego zachodu na południowy wschód. Z miasta Mackenzie, xp. Brooks, na wschód od Gór Skalistych składa się łuk. Przerywany pas utworzony z wewnętrznej plateau i płaskowyżu znajduje się na zachód od tych zakresach. 1-2 tys. Metrów od ich wysokości. Cordillera – góry, w tym następujące: plateau i płaskowyżu Plateau Yukon, Columbia Plateau i Plateau of British Columbia, Great Basin, Colorado Plateau, plateau i wulkaniczny płaskowyż z Mesety Centralnej (część wewnętrzna). Głównie są na przemian grzbiety i zagłębienia, płaskie powierzchnie manierki.

Najwyższa góra

Cordillera zachodniej części układu oznaczone najwyższe grzbiety. Ten aleucki Range, Ridge Aleuty, Alaska Range. Ostatni osiąga wysokość 6193 metrów. McKinley to pokazane na zdjęciu powyżej to najwyższa góra. Cordillera – system, który obejmuje zachodnią część i Cascade Mountains, Wybrzeże górach Kanady, Sierra Madre Zachodnia i Sierra Nevada, jak i poprzecznej Volcanic Sierra stąd znajduje wulkanu Orizaba (5700 m) i innych.

Na zachodzie, wysokość zmniejsza się o nich. Cordillera – góry, które płynnie w płaskiej części kontynentu. Jej wziąć na zachód lub zatok (Kalifornia, Puget Sound, kucharz) lub zwykły (Central Valley, River Valley. Willamette). Ta plaża kontynent uformowane grzbiety St. Elias Chugachskim, Kenai, Wyspa Ridge Kanadzie i US Coast Range. Cordillera łańcuch południe od Wyżyny Meksyk selerowaty. East odrzucił jedną z nich, tworząc wyspy Indii Zachodnich i podmorskich grzbietach, a potem idzie do wenezuelskiego Andów. Druga połowa jest ciągnięty przez szyje Panama i Teuantepeksky do kolumbijskiej Andów.

Z tego, co różnorodnych terenu gór?

Jest to związane z różnymi obszarami wiekiem lądowych, a także ich historię rozwoju. Nie raz została utworzona w swojej obecnej formie kontynentalnej. Cordillera góry w obecnej postaci powstały poprzez różne procesy występują w różnych czasach na kontynencie.

Na Płaskowyż Laurentyński, oznaczony najstarszych struktur geologicznych, teren wyrównywania powierzchni są charakterystyczne, formacja, która rozpoczęła się we wczesnym paleozoiku. Falisty powierzchni spowodowało szereg nowoczesnych podwyższoną odporność na denudacyjno skał i nierównomiernego tektoniczne ruchu. Obniżenie centralną część terytorium doprowadziło do okładki czwartorzędu zlodowacenia, z powodu których utworzone ubytków nowoczesny Hudson Bay. Ponadto, na podstawie ich wpływu nastąpiło nagromadzenie wody i lodowatego moreny osadu tworzy rodzaj nadmiarowy (pagórki morenowe).

Great and Central Valley są typu zbiornika. Pod wpływem procesów denudacji w różnych miejscach, w zależności od charakterystyki występowaniem różnych skał, uformowane grzbiety Cuesta (Great Lakes), wszedł Plateau (Great Plains), Midlands i niziny erozja (Ouachita, Ozark).

Bardzo trudny teren i sami Cordilleras. kompresja zespół skorupy przecinają liczne wady, począwszy od dna oceanu, a kończy się na ziemi. Czy jeszcze nie zakończyć procesów górotwórczych. Dowodem na to jest erupcji wulkanicznych (np Popocatepetl i Orizaba), a także silnych trzęsień ziemi, które występują tutaj od czasu do czasu.

minerały

Jak wiecie, wiele różnych minerałów można znaleźć wszędzie tam, gdzie są góry. Cordillera – nie jest wyjątkiem. Istnieją ogromne rezerwy metali nieżelaznych i kolorowych. Niemetalicznych olej można zidentyfikować, który znajduje się w Intermountain basenach. Rezerwy węgla brunatnego są w regionie Gór Skalistych (ich wewnętrzne tuleje).

klimat

Charakterystyczne dla klimatu będzie w dalszym ciągu opis górach. Cordillera poruszają ocean mas powietrza. Z tego powodu, wpływ oceanu jest znacznie osłabiona w kierunku wschodnim. Ta funkcja klimatyczny Cordillera znajduje odzwierciedlenie w glebie i roślinności, rozwój nowoczesnych zlodowacenia, stref wysokością nad poziomem morza. Rozciąga się z północy na południe pasm górskich określa różnice temperatur w lecie i zimie. W zimie waha się od -24 ° C (w regionie Alaska) do +24 ° C (Meksyku, na południe od kraju). W lecie temperatura sięga od +4 do + 20 ° C

opad deszczu

W północno-zachodniej spada bardzo wysokie opady. Fakt, że ta część Kordylierów znajduje się na ścieżce zachodnich wiatrów wiejących od Oceanu Spokojnego. Opady deszczu tutaj – około 3000 mm. Są mniej wilgotne tropikalne szerokościach geograficznych, jak oceanicznych mas powietrza nie do nich dotrzeć. Niskie opady wyjaśnia także prąd płynący na zimno wodach przybrzeżnych. Wewnętrzne wyżyny Cordillera również nie znacznie zwilżone. Góry zlokalizowane w subarktyczne umiarkowanych, tropikalnych i subtropikalnych strefach klimatycznych.

Rzek i jezior Cordillera

Znaczna część zachodnich rzek kontynentu ma swoje korzenie właśnie w Kordylierów. Głównie ich jedzenie jest śnieg i lód na lato przychodzi powódź. Te rzeki górskie, porywczy. Największy z nich – Kolorado i Kolumbii. Lodowaty lub pochodzenia wulkanicznego, są jeziora Cordillera. Na wodach słonych płaskowyże są płytkich wodach. IT resztki dawna istniał tu w czasie mokrego klimatu, wielkich jezior.

Świat roślinny

Bardzo różnorodna flora Cordillera. Drzew iglastych z unikalnym wygląd znajduje się do 40 ° C. wag. Skład gatunkowy, są bardzo bogate. Jodła, cyprys, jodła, tuja (czerwony cedr) są typowymi przedstawicielami nich. Wysokość iglaste 80 metrów. Pomiędzy nimi jest praktycznie nie zdrewniałe runo. Jednak różne krzewy rosną tu pod dostatkiem. Wielu w runie mchów i paproci. W lasach iglastych podczas ruchu do południa zacznie spadać sosna cukru, Jodła, sosna żółta. Zimozielonych sekwoja pojawia się dalej na południe. Jako sucha w 42 ° C na południe. wag., krzewy zastąpić las. Oni jałowiec, Heather, a ich wysokość nie przekracza zazwyczaj dwa metry. Tutaj można czasami znaleźć różne rodzaje dębu wiecznie. Wilgotność klimatu na obszarach śródlądowych Cordillera maleje. Dla nich są charakterystyczne dla suchych lasów, a także obszarów HALOFITYCZNE i sagebrush pustyni. Odbieranie opadów stoki gór są pokryte do wysokości 1200 m lasy wiecznie.

Zwierzęta, które żyją w górach Cordillera

Gdzie znajdują się w górach Cordillera, można znaleźć brązowy grizzly – duży drapieżnik kontynentu Ameryki Północnej. Znieść Baribal, posiadające długie czarne futro, zamieszkuje południowo-zachodniej części tego systemu. On niszczy bydło i zepsuć upraw. Ponadto, istnieje wiele rysie, lisy i wilki. W południowej części gór są często spotykane stawonogów, jaszczurki, węże. Ponadto, nie mieszka Gila – jedyny jadowity jaszczurki beznogie. Duże zwierzęta w miejscach, gdzie ludzie żyją, lub zabite lub są niezwykle rzadkie. Bison i Pronghorn (antylopa rzadko występujących) są zapisywane tylko przez życie w Ameryce Północnej programów krajowych. Tylko w rezerwach można zaobserwować już dziś obfite przyrody.