366 Shares 9692 views

kosmonauta Komarova Vladimira Mihaylovicha śmierć. "Sojuz-1"

O awariach w przestrzeni lotów w czasach sowieckich, mówiąc, że nie została przyjęta, nawet ukrywając wiele faktów. Władimir Komarow zginął, ten Bohater Związku Radzieckiego, astronauty, kraj dowiedział się natychmiast. Przestrzeń na początkowym etapie rozwoju jest praktycznie niezrozumiały, a statki mają wiele wad, niedociągnięć przez projektantów.

Poświęceń dla dobra badań przestrzeni kosmicznej w okresie sowieckim

Nazwy wielu bohaterów astronautów są znane wszystkim, ale ile jest nadal nieznany ludziom ktoś, których profesja była przestrzeń i których życie zostało przerwane tylko na niebie.

Śmierć kosmonauta Komarow był jedną z ofiar niewspółmiernych do wykrywania nieskończoną przestrzeń. On, podobnie jak wielu innych wielkich mistrzów, dał przyczynę zaświatach, poświęcił się do badań i znalezienia odpowiedzi na pytania, które ludzkość od dawna pytania.

Pierwsze przypadki śmiertelne

Jak Władimir Komarow biografii, która zasługuje na szczególną uwagę, zmarł w podobnych okolicznościach w Valentin Bondarenko lotów kosmicznych. Jego śmierć jest pierwszym w rozwoju przestrzeni otwartych przestrzeniach: astronautą spalono żywcem w 1961 roku, natomiast w komorze izolacyjnej w instytucie naukowym podczas wykonywania treningu. Bohater przygotowuje się zostać astronautą, idąc na studia. Tragedia. Kiedy odczepianie czujniki medyczne na ciele, Otarł wacika ciało zanurzone w alkoholu, który wybuchł, uderzając kolejny stojący grzejnik. Kamera, dotleniona, oświetlony, ogień szybko rozprzestrzenił się w zamkniętej przestrzeni. Płomienie rozprzestrzeniły się ubrania, które natychmiast wybuchły. Astronauta, otworzył drzwi na czas, otrzymał szok i spala do pogodzenia z życiem, zginął na miejscu.

Przypadek ten był pierwszym, który publicznie i nie została podana do wiadomości publicznej przez rząd Związku Radzieckiego. Ale stało się to lekcja dla władz i powód nie projektowaniu statków kosmicznych w obszarze nasycone tlenem.

Później, w podobny sposób i w podobnych okolicznościach zginęło trzech astronautów kolejne z Ameryki, a jeśli nie dla tajemnicy pierwszego tragicznego zdarzenia w historii astronautyki, ten przypadek można było uniknąć.

O astronautów, spalony żywcem podczas lądowania

„Sojuz-1”, powracając do Ziemi 23 kwietnia 1967 roku rozbił się z powodu awarii systemu spadochronowego. Śmierć kosmonauty Komarov podczas testu statku był kolejnym ciosem dla całego kraju Radzieckiego. Oczywiście, pierwsze premiery nie zostały w pełni przemyślane i zbadane. Tryb bezzałogowy jest niebezpieczne i dlatego doszło do awarii. Na rok przed tym wydarzeniem, 28 listopada 1966, crash landing z orbity zrobiony pierwszy automatyczny „Sojuz-1” i „Kosmos-133”, jak to zostało zgłoszone TASS. Nieco później, w grudniu tego samego roku miał wypadek z powodu zniszczenia wyrzutni „Sojuz-2”.

Niewielka tło tragedii z Komarow

Ale rząd radziecki chciał nowych osiągnięć w przestrzeni, w pośpiechu, zdecydowano się przygotować rakietę do startu na 1 maja, chociaż problemy Ma już dość. Dowiedziawszy się o wielu problemach, astronauta, zaprojektowanych latać w kosmos, złe samopoczucie, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, a on położył się do łóżka. Został przydzielony do innego badania, Vladimir Mihaylovich Komarow, doświadczeni i wyszkoleni piloci, którzy byli w orbicie jako zapasową z Yuriem Gagarinym w kwietniu 1966 r.

Jak to wszystko stało się w rzeczywistości?

Po zwolnieniu statku na orbitę z powodu problemów Komarow zdecydowano się pilnie wykonać lądowanie, ale nie było to możliwe, aby uniknąć katastrofy. Fakt ten został po raz kolejny ukryty. Encyklopedia mówi, że lot był udany, a program jest wykonywany. Wersja rzeczywiście miał kilka. Jeden z nich – zaniedbanie instalatora, który wierci dziurę w oknie, bo nie mógł dostać się na prawo od jednostki, to zdobył w wyniku płyty stalowej. Mnogiej stopiony uderzenia gęstą warstwę atmosfery podczas opuszczania statku, a powietrze wprowadzone do komory powietrza. Tworzy ciśnienie doprowadziły do ściskania pojemnika ze spadochronem wyjdzie i okaże się, że nie powiodła się. Pojawiła się nowa tragedia.

Ostatnie minuty przed śmiercią bohatera astronauta

śmierć astronauta Komarow był praktycznie nieuniknione. Był w stanie zwolnić spadochron zapasowy, ale został szybko ugaszony w wyniku pierwszego kontaktu z wierszami. Prawdopodobne, aby przetrwać prawie tam, i wszystkie zaniedbania instalatora, niedbały otnesshiysya ich pracy.

Podczas opadania maszyna uderzyła w ziemię i pilot Komarow zginął.

Pamiętaj zawsze: kto ponosi winę za to, co się stało?

Odpowiedzialność za system spadochronowy w ZSRR był na Minaviaproma. Wersja tego, co się stało, było brzmiały zupełnie inaczej: że szkło przykryć spadochronów wewnątrz strzał, trafiając zejście w rozrzedzonej atmosferze statku. Ze względu na gwałtowny spadek ciśnienia szkło zdeformowane, a ponieważ został zbudowany w zakresie urządzenia, a następnie ściągnięty główny spadochron. Podczas zejścia na wyważarki dużą prędkością zaczął iw kontakcie z podłożem rozbił.

Miejsce, w którym doszło do katastrofy nazywa regionu Adamovský Rejonowy Orenburg. We wsi Karabutak ponieważ zainstalowany pamiątkowy pomnik skomplikowane, które przychodzą co roku w dniu 23 kwietnia dla upamiętnienia poległych bohaterów. W stepie pod Orsk pierwszy pojawił się pierwszy obelisk 11 czerwca 1967. Jego instalacja została zorganizowana przez kolegów zmarłego astronauty.

Historia uczy niczego, albo jak nie powtarzać błędów

Nieco później, w czerwcu 1971 roku nastąpiła kolejna tragedia w przestrzeni – śmierć trzech postaci: Victor Patsaeva, Vladislav Volkov i Gieorgij Dobrowolski, gdy przybyli na ziemię z stacji kosmicznej „Sojuz-1”. Potem doznał załamania „Sojuz-1” statku kosmicznego. Astronauci byli stand-ins, który leciał zamiast głównej załogi Walerij Kubasow Petrom Kolodinym i Alekseem Leonovym. Przyczyna śmierci – znowu ambicje naszych radzieckich polityków.

Biorąc przykład z Amerykanów, którzy polecieli do księżyca w pojeździe 3-osobowa, władze zdecydowały, że nasze potrzeby zaledwie trzy osoby latać. Jeśli dwa poleciał w skafandry, że do tragedii by nie stało. 3 pasować nie tylko kompatybilne ze wszystkimi warunkami w locie, nie mieści się w wielkości i wielkości kabiny. Astronauci przyleciał dresów, który kategorycznie nie było niemożliwe.

Na przykład Gagarin, ponownie składa się z trzech osób, w 1964 roku w „Sunrise” poleciał Boris Jegorow i Konstantin Fieoktistow, Władimir Komarow. Przeznaczony dla jednej kabinie osoby, oczywiście, dla trzech było bardzo ciasno, a astronauci woleliby nie lecieć w skafandry kosmiczne i kombinezonach i usunąć tylko za siedzenie wyrzutowa jakoś zwiększyć przestrzeń. Ciągłe łamanie każdych warunkach w locie. Oni dopiero zaczynają swoje życie na niebezpieczeństwo. Na dużą szansę, że lot zakończył się pomyślnie. Ale ze względu na naruszenie zasad, a ponieważ tak niedbały stosunek do warunków przed tragedią był na wyciągnięcie ręki.

Król, czując jego winy z góry, poprosił o przebaczenie w każdym przypadku, obserwując astronautów w locie. Ten incydent przez władze tego czasu, oczywiście, również ukryte.

Przyczyny śmierci kosmonauta Komarow

Podczas schodzenia rozbił „Sojuz-1”. Władimir Komarow nie mógł od razu zobaczyć komplikacje w urządzeniu. Najpierw do wysokości 150 km od Ziemi, wszystko było ok, ale było to konieczne przy wejściu do rozłamu atmosfera statku na trzy części, to znaczy, aby oddzielić kabinę z urządzeń gospodarstwa domowego i przedziałów. W momencie rozdzielenia obciążenia zawór odpowietrzający przedwcześnie, choć jego otwarcie się wydarzy później, przy samej ziemi.

nadal nie została ustalona przyczyna tego nieoczekiwanego otwarcia zaworu. Ekspertów uważa, że rozdzielenie statku do komór wybuchowych śruby w rozłożeniu na wstrząsy, wentylator może być otwarty z zaworu wielkopiecowego wentylacji oddechowego i ruchu pręta blokującego. Podczas opadania maszyna znacznie zmniejszyć ciśnienie, a astronauta po prostu nie mógł odpiąć pasy, aby zamknąć powstałą dziurę (okna), w końcu stracił przytomność.

Po wykryciu zmarły widoczne w obecności krwi azotem, krwotoku mózgu, krwi w płucach. Po tym incydencie, załogowe misje do 2 lat zostały zawieszone. Radziecki technologia kosmiczna pilnie wymaga poprawy. Ten incydent wpłynął na rząd. Astronauci wydano specjalne kombinezony, odzież w inny lot był nie do przyjęcia. środki bezpieczeństwa zostały podjęte ludzi w trybie pilnym.

Krótka biografia wielkiego astronauty

Wszystko podróż jego życia w lotach poświęcony Władimir Komarow zginął. Biografia bohatera to potwierdza. urodzony w 1927 roku astronauta. W wieku 16 lat, po programie szkolnym siedmiu lat rozpoczął naukę w szkole specjalnej Sił Powietrznych w Moskwie z jednym tylko celu: aby stać się jednym z legendarnych wojennych radzieckich pilotów, ale dyplom otrzymał tylko zakończeniu działań wojennych.

W następnym roku, po wydaniu Komarow przeniesiony do Bataysk. Po ukończeniu w imię Serov Kolegium Wojskowego Lotnictwa w 1949 roku wstąpił do służby wojskowej pilot myśliwca w Dystrykcie Północnym. Wkrótce w Groznym, spotkał się z Valentina. Władimir Michajłowicz nauczyciel żonaty.

Z wojskowego myśliwca do badania kosmicznej

W 1952 roku, Komarow został ponownie przeniesiony do służby. Tym razem jego nowym miejscem zamieszkania było w zachodniej ukraińskim mieście Mukaczewo. Jako starszy pilot przez około siedem lat, Komarow nadal się rozwijać, uczyć się i rozwijać się jako profesjonalista. Kosmonauta w 1959 roku otrzymał wykształcenie wyższe, jest absolwentem Akademii imienia N. E. Zhukovskogo. Ponadto, jego kariera kontynuowano w Instytucie Badań Państwowej Czerwony sztandar Sił Powietrznych.

Instytucja różni się od poprzednich badań podstawowych obszarach instytuty – testy najnowszych modeli samolotów. Przenoszenie tutaj stał w pewnym sensie zgubne dla Komarow – jest tutaj, że zaproponowano mu pracę testowania statku kosmicznego, który został zakazany się rozprzestrzeniać. Już w 1961 roku, zaczął przygotowania do lotów na „Wschód” i „Sunrise”.

Ostatnie chwile życia Komarova

Władimir Komarow negocjował z Yuriem Gagarinym, a prawdziwy rekord jest nadal zachowane. Chodziło o to, że komary nie może otworzyć lewą baterię. Tuż przed lądowaniem Gagarin polecił przygotować się do ostatecznej operacji, dokładnie i bezpiecznie leczyć samowyzwalacz, koncentrując się na Księżycu. Komarow powiedział, że wszystko jest w porządku, to rzekomo w fotelu i zapiąć pasy. Gagarin chciał oddychać głęboko podczas lądowania, a po odpowiedzi Komarov: „Dziękuję, dać wszystko …” – kontakt z nim natychmiast zerwana. To wszystko, co trzeba było powiedzieć w tej chwili Władimir Komarow. Kosmonauta, ostatnie słowa, które słyszał dyspozytora, na zawsze pozostanie w pamięci ludzi, którzy go znali.

Urządzenie zszedł po opuszczeniu atmosfery. Szukaj samolot był widoczny, a piloci widział rozpoczęcie pilocika. Ponadto poinformował, że ich statek płonął naprawdę. Ostatnie zdanie było śmiertelne. Na statku wybuchł pożar, a w tej chwili Władimir Michajłowicz Komarow wiedział, że zginie. Nikt nie wie, jak się czuje w tych momentach życia. All Fired a dziennik i rejestrator pokładowy.

Według legendy, piloci z samolotu wyszukiwania rzekomo słyszał przeklinając astronautów, ale to mit. Usłyszeć głos to było możliwe tylko poprzez antena znajduje się na głównych pasów spadochronowych, ale do ujawnienia mu było nie być.

Noc 25 kwietnia Władimir Komarow pozostaje zostały przewiezione do szpitala Burdenki. Vershinin przybył naczelny marszałek lotnictwa oficjalnie pożegnać zmarłych, ale kiedy zobaczył, co zostało natychmiast rozkaz kremacji.

Dochodzenie wykazało, że?

Zbadania śmierci Władimir Komarow i katastrofy w ogóle, wystąpił w „Unii”, specjalnie powołany Komisja rozpoczęła. W tych latach, zagadnień związanych z kosmosu Ustinov. Według oficjalnej wersji tragedii odbyła się przez przypadek, że odniósł się do przypadku.

W rzeczywistości powód – techniczny. Zasilanie pilota rynna była znacznie słabsza niż główny i nie mógł go wyciągnąć ze względu na zajęcia ciśnienia sprężania w ścianach pojemnika, który z kolei nie mają wystarczającej sztywności. Został oskarżony projektantów uczestnicy rozwoju przedziału spadochronu na statku jako twórców tego systemu spadochronowego. Z urzędu kręcone były główny projektant Tkachev i jego zastępcę Mishin.

Od 1971 roku – bez wypadków

Po 1,5 latach po katastrofa – śmierć kosmonauta Komarow na „Unii”, dodaje się samolotem kosmonauta Georgij Beregovoy na początku 1969 roku, jak również osobno – Khrunov i Elizeusza. Dwa statki na orbicie nadal jest zadokowany, to już w otwartej przestrzeni astronauci byli w stanie przejść z jednego „Unia” w drugiej. Drugi lot był również tragiczne, ale znaki robione to niemal niemożliwe. „Unia” został uznany za najbardziej niezawodny wszystkich satelitów na raz, a tragedia była w 1971 roku.

Męstwo i odwaga bohatera nie pozostają niezauważone przez państwo. „Gold Star” Komarow został pośmiertnie odznaczony Medalem Honoru po raz drugi. Ponadto nagroda astronauta pod zaskakującym tytułem „Roza Vetrov”, przewidzianej przez Międzynarodowy Komitet Aeronautyki i lotów kosmicznych, potwierdza znaczenie idealnego Władimir Michajłowicz feat.

Dziś jego szczątki spoczywają w mur Kremla na głównym placu w Moskwie. nazwa postaci wielokrotnie zatrąbił i telewizji. Dokumentalny oparty na wydarzeniach z filmu pod symbolicznym tytułem „Space. Pierwsza krew ". Jej założyciele mieli trójwymiarową pracę w celu zidentyfikowania przyczyn tragedii i ważne niuanse, które nie są wymienione w czasach sowieckich. W Niemczech, dziesięć lat temu, Berlin Symphony Orchestra wykonał szereg prac pisanych przez wybitnych kompozytorów z całego świata specjalnie dla projektu programu Ad Astra. Wśród nich było stworzenie dedykowanego Władimir Komarow.

W przypadku każdej tragedii z Komarowa, „Unia” miał być w powietrzu aż do 2014 roku. Minęło pół wieku, i jest mało prawdopodobne, aby pojawić się na statek, który może trwać przez wiele lat. Ale życie niego (w zamian za jego) wydał wszystkie tego samego bohatera – Vladimir Mihaylovich Komarov. Nie jest to, że bohaterski? Niestety, niewiele osób wie go niesprawiedliwie … Ale teraz, znając smutną historię i dedykowany rodzinie Komarova, której nazwa musi być na równi z innymi wielkimi testerzy muszą czcić pamięć o nim.