573 Shares 7227 views

Brendon Dzhekson: Biografia i kariera

Jednym z Stanów Zjednoczonych młodych i utalentowanych aktorów jest Brendon Dzhekson. Oprócz kariery aktorskiej, on zaangażowany prodyuserstva napisano Standup-komika. W tej chwili, aktor trzydzieści trzy lata.


biografia

Brandon T. Jackson urodził się na siódmej pozycji w marcu 1984 w amerykańskim mieście Detroit w stanie Michigan. Był jednym z siedmiorga dzieci w rodzinie. Ojciec – biskup Ueyn Dzhekson, biskup i pastor wielkiej wiary Międzynarodowej Ministerstwa, a także autor książki „Cuda zdarzają.” matka Brandona, Ivonna Beverli, jest pastorem. Jego dziadek ze strony matki był kaznodzieją Królewski Bozeman Zielonoświątkowy. Gazety Indiana był nazywany cudownym dzieckiem.

Teraz Brandon T. Jackson mieszka w Atlancie, w stanie Georgia. Aktywnie w filmach, starając się zbudować przyzwoitą karierę aktorską.

Początki kariery

Brendon Dzhekson uczęszczał do szkoły West Bloomfield w stanie Michigan. Po treningu, facet podszedł do kalifornijskiego miasta Los Angeles, gdzie występował komiks w klubie komediowym. Znałem popularnego komika i aktora Ueynom Bredi i Chris Tucker.

Od 2001 roku, młody aktor pojawia się od czasu do czasu w filmie. Brandon pierwsza znacząca rola w czarnej komedii „Tropic Thunder”, słynny amerykański reżyser, producent i aktor Ben Stiller. Zagrał główną rolę – raper Alpa Chino.

Jakiś czas później, w 2009 roku również wystąpił w tytułowej roli w filmie fantasy „Percy Jackson i Złodziej Pioruna”. Młody mężczyzna działał jako najlepszego przyjaciela głównego bohatera Percy – satyra Grovera.

Filmografia

Po tym, w kilku scenach grał małe role Brandon T. Jackson. Jego filmy należą do gatunku akcji, dramat, komedia i fantazji.

Brandon grał w takich znanych filmach jak „Zabawy z bronią”, „8 Mile”, „Big Stan”, „Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia” i „Fast & Furious 4”.

Jakiś czas później, w 2011 roku, wyszedł Komedie Kryminalne „syna Agent XXL, jako ojciec”, który jest kontynuacją „Big Momma Domu” i „Agent XXL 2”. Brendon Dzhekson wystąpił Trent Pierce, zastępując Washington Yasha, który wystąpił w poprzednich częściach filmu. Na planie pracował z jednym z najbardziej znanego amerykańskiego komika Martin Lawrence.

W 2010, Jackson zagrał w komedii fantasy „Tooth Fairy”, w roli drugiego planu.

W 2012 roku przyszedł kolejny amerykański komediowy znany już przez ten czas komik Brandon „Thunderstruck”, gdzie chłopak dostał rolę drugiego planu.

W 2013 roku Jackson pojawił się ponownie jako satyr Grover w kontynuacji opowieści syna Posejdona „Percy Jackson i morskie potwory”. W filmie, wiele ekscytujące i w tym samym czasie zabawnych momentów.

Jakiś czas później, Brendon Dzhekson postanowił spróbować swoich sił w innym gatunku filmu. W lutym 2017 roku powstał film w gatunku thrillera i horroru „Phantoms Eloise”, w którym jedną z głównych ról Della Richards udał się do młodego aktora. Film różnie doceniane przez widzów i krytyków.

Brandon staje się coraz bardziej rozpoznawalna i jeden z najpopularniejszych młodych aktorów amerykańskiego kina. Zwłaszcza w gatunku komedii.