473 Shares 1178 views

Shpigel Boris Isaakovich: biografia i życie osobiste

Shpigel Boris Isaakovich – Rosyjski polityk i biznesmen pochodzenia żydowskiego. Izraelska gazeta „Haaretz” opisuje go jako oligarchy, który „ściśle związanej z Kremlem”.

dzieciństwo

Gdzie rozpoczął podróż swego życia Shpigel Boris Isaakovich? Jego biografia zaczęła się dość normalnie, jak miliony innych radzieckich obywateli powojennego pokolenia. Urodził się na Ukrainie, w Chmielnickim, 1953. Boris mama była księgową, a ojciec – pracownicy działu sprzedaży. Rodzina żyła bardzo skromnie, powiedzieć najmniej. Aż do odlotu Boris od 18 lat do służby wojskowej piątka skulony w studiu mieszkalnych rodziców, Bob z jej starszą siostrą i wuja.

Dziwne, ale mimo to poważne warunków życia, Shpigel Boris Isaakovich utrzymuje najcieplejsze wspomnienia o swoim dzieciństwie, o rodzicach, myśl o niej z jakimś szczególnym uczuciem, zwłaszcza matki. Na ogół takie głębokie zrozumienie między pokoleń rodziny opiera się na wrodzonym poczuciem szacunku dla przodków, tradycje, obyczaje, pochodzących z judaizmu, jest wspólny dla wielu rodzin żydowskich.

Początki powstawania osobowości

Rodzina, która wyrosła Spiegel Boris Isaakovich, nie był religijny. Jednak w miejscowości Staro-Konstantinov, gdzie babcia i dziadek Borys mieszkał w duchu przedrewolucyjnej miasta żydowskiego. Emerytowany tam trzymane szabat, zebrali dla zbiorowej modlitwy, choć w mieście i nie było synagogi. Boris dziadek czytać i pisać po hebrajsku. To właśnie tam, w słowach Der Spiegel, czuł się Żydem.

Lata studiów i służby wojskowej

Po ukończeniu szkoły średniej ukończył studia w Boris Chmielnickiego. Następnie w wojsku były dwa lata przymusowej służby wojskowej żołnierzy wnętrz. Pracował we Lwowie, a armia były bardzo dobre wspomnienia. W wieku 19 lat, młody żołnierz Borisa Shpigelya wziął partii.

Po nabożeństwie, wstąpił w Kamenetz-Podolsk Instytutu Pedagogicznego. V. P. Zatonskogo dział Historia. Według niego, w tym liceum to był bardzo wysoki poziom nauczania zarówno historię i ekonomię polityczną, że Boris był bardzo zainteresowany.

Spiegel mówi, że podczas studiów miał żyć w starym akademiku, który znajdował się w dawnym klasztorze z XV wieku, a pokoje były dawne komórki mnichów, w których 20 osób zostało rozliczone.

Początek społeczna i zatrudnienie

Już w latach studenckich Boris jego został działacz publiczny. Był członkiem Komsomołu Chmielnickiego, a na 22, a nawet stał się jego sekretarka. Boris wielokrotnie prowadził zespoły konstrukcyjne student, stworzył zespół student „Homeland” w ogóle był z natury organizator.

Po ukończeniu studiów i zostania Chartered ekonomista Boris Spiegel przez dziesięć lat zrobiłem zwykły oficjalną karierę, powstanie w 1990 roku na stanowisko zastępcy dyrektora Instytutu Badań Gospodarki Stosowanej Biologii Molekularnej i Genetyki. W tej pozycji Spiegel miał pełną informację na temat firm związanych z biotechnologią, w tym zakładów farmaceutycznych. To wspaniałe, aby pomóc mu w wyborze firmy.

Start i rozprzestrzeniania kariery biznesowej

Kiedy kraj wolno było tworzyć prywatne przedsiębiorstwa, nasz bohater założył firmę „Biotec”, który zajął miejsce na rynku rosyjskim jako jednego z dystrybutorów leków. Faktycznie, na początku, w pierwszej połowie lat 90-tych, to nie był ich głównym dostawcą na rynek rosyjski. Ponadto miała inne, bardziej potężne firmy, takie jak „wyciekły”.

Ale Shelishch wybrał właściwą i obiecujący obszar działalności, mianowicie udziału w zamówieniach publicznych leków dla różnych szpitalach państwowych i resortowych. Rok po roku, założył i wzmocnić liczne znajomości z wyższych urzędników (na przykład przez wicemarszałek Dumy Państwowej Gennadiem Seleznevym), co pozwoliło na „Biotech” pewność wygranej większość przetargów na dostawę leków. A kiedy w 2005 roku zdecydowano się zwiększyć do sześciu razy wolumenu zakupów leków przez państwo, lwia zamówień państwowych udał się do firmy Spiegel, który natychmiast wszedł w pierwszej trójce liderów rynku.

Utworzenie PPG

Poważnie bogacenia się na handlu narkotykami, Der Spiegel zwrócił uwagę na odpowiednich firm rosyjskich. Firma „Biotech” za 30 mln dolarów kupuje pakiet kontrolny w Penza roślin „biosyntezie” i za 20 $ mln – Yoshkar-Ola Witamina roślin „Marbiopharm”. Pierwsza firma w ogóle jest strategiczny dla firmy Spiegel. Ponieważ kupuje produkty od jego powstania.

Nie bez powodu od 2003 do 2013 Shelishch ze złożeniem gubernator reprezentujący region Penza w Radzie Federacji Federacji Rosyjskiej. Oto on aktywnie zwalczał zaostrzenie kontroli państwa nad certyfikacją narkotyków. I udało mu się.

W marcu 2013 roku Boris Shpigel rezygnację z Rady Federacji. Dziś oficjalnie zajmuje stanowisko prezesa zarządu „Biotech”.

zajęcia na świeżym powietrzu

Był wiceprzewodniczącym Partii Odrodzenia Rosji od 2002 roku. W 2010 roku założył „Świat bez nazizmu”, organizację z bliskich związków z rządem rosyjskim i utworzone za zgodą rosyjskiej wersji historii, szczególnie w odniesieniu do włączenia do Związku Radzieckiego i państw bałtyckich do Głodu. To było śledzone przez stworzenie antyrosyjskiego Komisji próbom fałszowania historii na szkodę interesów Rosji w 2012 roku.

Organizacja „Świat bez nazizmu” jest mowa w rocznym przeglądzie Policji estoński Bezpieczeństwa jako organizacji rzecznictwa poświęconej promowaniu „radziecki podejście do II wojny światowej.” Współpracuje ściśle z Fińskiego Komitetu Anti-faszystowskich.

Spiegel jest także przewodniczącym organizacji Światowego Kongresu Żydów (WCRJ rosyjskiej), organizacji, która, zgodnie z The Jewish Chronicle działa w imieniu Kremla, pomimo nominalnej niezależności. W 2008 roku, podczas wojny w Osetii Południowej, oskarżył Gruzję o popełnienie ludobójstwa, pełniący obowiązki prezesa WCRJ który spowodował krytykę ze strony izraelskich członków Kongresu.

kredo polityczne osobą publiczną Borisa Shpigelya

żydowskie media poinformował, że firma jest zwolennikiem polityki Putina. Podczas walk na Kaukazie w 2008 roku dołączył do kampanii propagandowej Kremla, wzywając do utworzenia trybunału, który będzie badać „zbrodnie wojenne Gruzji” i „ludobójstwo”.

Spiegel oskarżył kraje, które były częścią bloku komunistycznego (z wyjątkiem Rosji i Białorusi), w „Nazification szybko.” Skrytykował też „Western demokracji europejskiej” dla ich rzekomej roli w chwili wybuchu II wojny światowej. Spiegel proponuje, aby wspólny podręcznik historii dla całej Europy w oparciu o „poważnych badań”, a także decyzje międzynarodowych organów sądowych i politycznych, na podstawie których powojenny porządek świata został zbudowany.

Jest on jednym z niewielu rosyjskich polityków, którzy otwarcie głoszą się jako wyznawca judaizmu. Z jego inicjatywy, został wzniesiony w izraelskim mieście Netanya, pomnik ku czci żołnierzy Armii Czerwonej.

Skandale wokół Borisa Shpigelya

Co przyciąga głośnych skandali taką osobę jako Shpigel Boris Isaakovich. Poniższe zdjęcie pokazuje, że otwarcie podkreśla swoje przywiązanie do kanonów judaizmu. Powoduje to, że wiele z podrażnienia, a nawet nienawiści. Sieć wielokrotnie spread zdyskredytowanie jego materiałów. Tak więc, stwierdzono, że Shpigel Boris Isaakovich, którego zbrodniczy rekord rzekomo dotyczy górnej 80, został oskarżony o napaść seksualne małoletniego. W internecie nie było nawet kopię wyroku skazany na trzy lata więzienia. To fałszerstwo szybko został wystawiony, ale osad, jak mówią, to co, jak widać, i szukał organizatorom tej akcji.

W styczniu 2011, Der Spiegel była przedmiotem uwagi mediów, kiedy został okradziony na 280.000 dolarów w gotówce w swoim pokoju hotelowym.

Zrobiłem dużo hałasu i innego skandalu, który określany również Shpigel Boris Isaakovich. Jego córka wkrótce po urodzeniu syna żonatym Singera Nikolai Baskov rozwiodła się z nim, ten ostatni po prostu zgasić Spiegel domu i zobaczyć jego syn po prostu zakazane.

Shpigel Boris Isaakovich: miłość życia

W związku z wyborami w odpowiednim czasie nasz bohater senator spadła oskarżenia o nielegalne łącząc służby państwowej do biznesu. Co możemy zrobić w tym samym czasie Shpigel Boris Isaakovich? Jego żona została uznana za właściciela firmy „Biotech” z dochodem ponad 100 mln rubli. rocznie, a nasz bohater sam rzekomo nadal żyć na jednej pensji. Ale po odejściu Spiegel Rady Federacji, system ten stał się oczywiście nie jest już konieczne, a żona, prawdopodobnie po prostu wrócił do męża ze swoich działań, aby mógł sprawnie powrócić do kierownictwa firmy.

Jego córka Swietłana po rozwodzie z Baskov żonaty dużą ukraińskiego urzędnika państwowego. Ma dwóch synów: Bronisław i Dawida.