287 Shares 2135 views

Główne rodzaje ludzkiej pamięci

Pamięć ludzka jest krytycznym elementem jego działania. W całym życiu człowieka całe doświadczenie, wiedzę zapisaną w pamięci. Jej poglądy przyczyni się do lepszego przyswojenia informacji pewnego charakteru. przejawy pamięci wyłącznie wielopłaszczyznowy i może być podzielony na kilka głównych kategorii. Różne rodzaje ludzkiej pamięci charakteryzują różne funkcje.


Rodzaje Pamięci aktywności umysłowej

Ze względu na charakter tych typów pamięci są różne aktywności umysłowej.

Pamięć silnik zapewnia osoba z zapamiętaniem jego ruchy. To leży u podstaw powstawania wielu praktycznych i pracy umiejętności. W szczególności są to chodzenie, pisanie umiejętności, wykorzystując różnorodne narzędzia w pracy. W niektórych przypadkach ten rodzaj pamięci powinna być rozwijana szczególnie dobrze do udanej kariery, na przykład, w sportowców i tancerzy.

Pamięć emocjonalna jest pamięć wcześniej doświadczyły emocji i uczuć. Przechowywane doświadczenia mogą stać się przyczyną powstania stowarzyszeń i działań opartych na nich w przypadku, gdy taka sama lub podobna sytuacja znowu się pojawić.

pamięć kształtu charakteryzuje się zdolnością człowieka do zapamiętywania obrazów. To może być obraz natury, dźwięki, zapachy. Z reguły pamięć wzrokowa i słuchowa odgrywać wiodącą rolę w życiu człowieka, a najlepiej rozwinięte. Inne rodzaje pamięci, że wiele osób znacznie się rozwinęły gorzej, ale istnieją wyjątki, najczęściej związane z działalnością zawodową. Węchowy twórcy perfum pamięci lub degustatorów smakowe na znacznie wyższym poziomie niż zwykle. Dobra pamięć dotykowa jest często w przypadku osób niewidomych. Ponadto, istnieją osoby o pamięć ejdetyczna – zdolność do pewnego czasu, aby pamiętać o najdrobniejsze szczegóły widoczne obiekty.

Werbalne i logiczne pamięć o jej treści jest myśli mężczyzny oparty na języku. Istnieją dwie odmiany tej pamięci. W pierwszym przypadku lepiej jest, aby pamiętać, podstawowe znaczenie bez nacisku na szczegóły, natomiast drugi – zapamiętywanie jest bardziej dosłownie.

Rodzaje pamięci zgodnie z celami działalności

Istnieją również poglądy na charakter celów wydajność pamięci.

Pamięć mimowolne charakteryzuje się tym, że nie jest to bardzo celem zapamiętania. Stwierdzono, że ten typ pamięci jest bardziej rozwinięty u dzieci i znacząco maleje wraz z wiekiem. Ciekawostką jest fakt, że w tym przypadku informacje te są często przechowywane bezpiecznie, chociaż takiego celu i nie jest dostępna.

Dowolna pamięć zwiększa się wraz z wiekiem, co znacznie ułatwia stosowanie specjalnych technik zapamiętywania i ukierunkowane ćwiczenia.

Pamięć jest podzielona na rodzaje i czas trwania ochrony materiału.

Pamięć sensoryczna charakteryzuje się tym, że wszystkie procesy zachodzą na poziomie receptora, a informacje są zwykle przechowywane przez nie więcej niż pół sekundy. Jeśli informacje te są interesujące dla mózgu, to nie jest jego opóźnienie. W przeciwnym razie zostanie on usunięty całkowicie i trwale.

Pamięć krótkoterminowa zaczyna działać, gdy informacja jest opóźniony więcej niż jedną sekundę. Jak to jest przetwarzany przez około 20 sekund w celu określenia stopnia znaczenie. Jeśli mózg rozpoznaje warto uwagę, że elementy informacji (liczby, słowa, nazwy przedmiotów, zdjęć) jest przekazywany dalej. Wielkość pamięci krótkotrwałej jest bardzo mała, natomiast nie może być więcej niż pięć – dziewięć elementów. To właśnie z tego numeru i są wybrane, a reszta jest tracona.

Pamięć długotrwała jest rodzajem archiwalnego przechowywania nieograniczonej pojemności, gdy informacje otrzymane z pamięci krótkotrwałej, biegnie klasyfikacji, kodowanie i położył na długotrwałego przechowywania.

Pamięć, rodzaje pamięci – jest najważniejszą funkcją ciała, dzięki czemu osoba nawigować ocean informacji otaczającą go.