772 Shares 3611 views

Dlaczego ludzie palą

Nie każdy może odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ludzie palą. Wydaje się, że wszystko jest proste, ale jest wiele pułapek. Tak, to naprawdę bardzo zły nawyk, który może kosztować życie, ale niektórzy nie przeszkadzają. Czy uzależnienie od nikotyny jest silne? Tak, jest silny. I w tym przypadku chodzi o nie tylko fizyczne, ale i umysłowe uzależnienie.


Ludzie zaczynają palenie, upuszczać, zacząć od nowa. Może więc trwać wiecznie. Dlaczego ludzie palą? Jaka jest siła tytoniu? Być może, że nikotyna w rzeczywistości powoduje najsilniejsze uzależnienie, a być może, że osoba, która przestała palić, boi się przestać być częścią społeczeństwa, jego otoczenia. Tak, zachowując się jak wszyscy, my nie chcemy wyróżniać się, ale czy źle jest wyróżniać się jako coś dobrego? Na szczęście wciąż są ludzie, którzy doskonale rozumieją, że nie wolno pójść za tłumem, jeśli idzie do przepaści.

Wszyscy reagują inaczej na pytanie "dlaczego ludzie palą?". Niektórzy twierdzą, że palą, aby nie nadwagi, ale to nie jest zdrowy sposób życia. Palenie tylko pogarsza uczucie głodu i lekko osłabia smak, więc ludzie palący, jedzą mniej.

Dlaczego ludzie palą, reklama zawsze miała duży wpływ. Przez wiele lat firmy tytoniowe reklamują palenie na różne sposoby: w telewizji, w kinie, na billboardach. Nawet fakt, że reklama jest przynajmniej w jakiś sposób zarządzana, jej wpływ jest wciąż widoczny. Firmy tytoniowe są gotowe iść na wszystko w interesach, a nawet wręczyć nagrody za zakup papierosów. Drukują różne kupony, które są pakowane do opakowań papierosów.

Można tylko zgadywać, ile osób pali się na ławce szkolnej. Większość nastolatków palących zaczęła palić z powodu presji wywieranej przez swoich rówieśników. Z papierosem w dłoniach, czują się bardziej dojrzali i bardziej pewni siebie. Często nastoletnie palenie – jest to jedna z form rebelii wobec władzy rodziców. Ponadto udowodniono, że dzieci palaczy bardziej narażone są na to uzależnienie niż dzieci, których rodzice nie palą.

Psychologiczne uzależnienie od palenia

Palenie prowadzi do uzależnienia psychologicznego. Niektórzy uważają, że papieros pomaga im się zrelaksować, a niektórzy twierdzą, że daje im pewność siebie. Inni palą, gdy są znudzeni. Według niektórych palaczy, sam proces powoduje poczucie spokoju, poczucie moralnej satysfakcji. Być może jest to jedna z przyczyn, dla których ludzie palą i dlatego trudno im zrezygnować z takiego uzależnienia. Zasadniczo wszyscy palacze wiedzą, że to nie jest dobre, a to nawyk nie będzie miało lepszego wpływu na ich zdrowie, ale wszyscy znajdą wymówkę, która często mówi: "wszyscy wokół mnie palą, jak mogę zamknąć się w takich warunkach?".

Również niektórzy ludzie kojarzą palenie z pewnym rytuałem, które wiąże się z kilkoma zmysłami w tym samym czasie. Wielu palaczy twierdzi, że lubią poczucie papierosa w ręku, od smaku lub zapachu dymu papierosowego.

We współczesnym świecie palenie często kojarzone jest z działaniami społecznymi. Dla większości ludzi, którzy palą, papieros to okazja do rozpoczęcia rozmowy na przyjęciu lub w zatłoczonym miejscu. Zjawisko to jest znane jako "palenie społeczne", a często poza alkoholem.

Zamiast podsumować

Powody, dla których ludzie palą, manifestują różnie u różnych ludzi, a zatem dla wszystkich nie ma pojedynczej receptury, która pomaga zrezygnować z tego nawyku. Najważniejszą sprawą jest chęć odejścia. Jedyną osobą, która naprawdę może odmówić papierosa, jest ten, kto naprawdę tego chciał. Próby rzucić palenie, oparte jedynie na mocy woli, nie doprowadzą do niczego dobrego. Pomyśl z głową.