718 Shares 1791 views

Najbardziej niebezpieczne owady. Hit parada "mini-zabójców"

Nie jest tajemnicą, że najwięcej jest sferą owadów. Na ziemi, w wodzie, pod ziemią, na drzewach iw powietrzu są miliardy "poddanych" tego królestwa. Jeśli policzysz wszystkie owady, które żyją na tej planecie, otrzymasz niesamowitą liczbę – dziesięć quintillionów. Nie wszystkie te stworzenia są nieszkodliwe, jak biedronka. Większość owadów To trujące. Jest nawet parada hitów, która zawiera najbardziej niebezpieczne owady. Oczywiście stanowią one niebezpieczeństwo przede wszystkim dla osoby.

Jeden z tych trujących stworzeń nosi piękne imię Lonomy. Od mieszkańców ta jasna gąsienica otrzymała "pseudonim" Lazy Clown, ale w pięknym stroju i zabawnym imieniu leży śmierć. To stworzenie jest pokryte włosami, a każdy z nich jest trujący. Wystarczy dotknąć, a człowiek zaczyna zniszczyć krwinki, a na ciele są straszne plamki. Kilka objawów prowadzi do niewydolności nerek i krwotoku mózgu. Najbardziej niebezpieczne owady tego gatunku zabijają około trzydziestu osób rocznie.

Nie mniej niebezpieczne dla nas i pająka Karakurt. On sam nie atakuje ludzi, ale samice karakurt są bardzo trujące. Czerwona plamka na brzuchu pozwoli ci znać tego pająka i obejść go.

Takie trujące owady, jak mrówki ogniowe, ostatnio stały się "plagą" Ameryki. W Stanach zostały sprowadzone z Brazylii. W nowym kraju emigranci dobrze się dogadywali i stały się zagrożeniem. Wychodząc na farmę z czerwoną falą, te mrówki pożerają wszystkie jadalne, a także większość niewytnej farmy. Ich gryzienie powoduje uczucie podobne do poparzenia, z którego wychodzi nazwa owadów.

Kolejne nie mniej trujące mrówki są nazywane armią. Te trzy centymetryczne owady żyją w pobliżu Amazonii. Większość ich długości jest zajęta przez najostrzejsze wady w postaci maczety. Nie mają stałych mrówek. Msze wojskowe marszują w równym porządku, niszcząc wszystkie żyjące rzeczy po drodze. Nie potrzebują trucizny – te owady pożerają ofiarę żywą. Rodzina "mrówek" zawiera wiele niebezpiecznych gatunków, na przykład mrówek. Mieszkają na drzewach i nurkują na głowach ubogich turystów z przekłuwającymi piszczami. Do tego "bitwa krzyczeć" setki innych mrówek biegną razem. Płonęli jak kula, przebijając każdą powierzchnię, a trucizna jest śmiertelna. Od ludności Aborygenów to
Gatunki otrzymały imię "24 godziny" – tyle jest to, jak trwa cierpienie ofiary.

Najbardziej niebezpieczne owady nie zawsze są trujące. Żywym przykładem takiego stworzenia jest gadfly. Ten pasożyt doskonale dostosowuje się do jakiegokolwiek organizmu. Gadfly to koń, krowa, owca … Oczywiście istnieją też gadki ludzkie. W naszym ciele, larwa gadfly pomaga uzyskać ssący krew, owad, na przykład komara. I ta istota może żyć w jakiejkolwiek części ciała, nawet w mózgu.

Kolejny niebezpieczny owad został stworzony przez człowieka. Amerykański biolog Warwick Kerr przeszedł przez pszczoły europejskie z afrykańskimi "krewnymi". Rezultatem była afrykanowana pszczoła z niewystarczającym zachowaniem. Wystarczy zbliżyć się do uli do pięciu metrów – i zapewnisz śmiertelną dawkę trucizny. Na "wrogu" te pszczoły są rzucane przez całą firmę i prawie niemożliwe jest ich ucieczkę.

Cóż, ta lista jest na czele najbardziej niebezpiecznego owada – azjatyckiego szerszenia. Rozpiętość tego pięciuset centymetrowego owada wynosi ponad siedem centymetrów. Poza truciznami, "rekiny" owadów mają inną broń. Szerszeń wie, jak rozpryskiwać kwas. Wypuszcza strumień z jego szyjki i wpada w jego oczy. Zapach tej cieczy z prędkością 80 km na godzinę leci wszystkie otaczające szerszenia. Przetrwać po takim ataku jest niemożliwe, nic dziwnego, że tajwańscy nazywają azjatyckimi szerszeniami "bee-tiger". Najbardziej niebezpieczne owady zamieszkują nie tylko w Azji Wschodniej, ale także w Primorsky Krai. W Japonii podobny rodzaj szerszeni o ogromnym rozmiarze nazywany jest "wróbelkiem".