803 Shares 2070 views

Jakie są neurony? Konstrukcja i funkcje neuronów

Organizm ludzki jest złożonym systemem, w którym praca jest zaangażowanych wiele oddzielne elementy i zespoły. Zewnętrznie, ciało urządzenie wydaje elementarny, a nawet prymitywne. Jednak, jeśli spojrzeć głębiej i spróbować zidentyfikować programy, dla których istnieje interakcja pomiędzy różnymi organami, potem dochodzą do głosu układu nerwowego. Neuronów, która jest główną jednostką funkcjonalną strukturę, działa jako nadajnik impulsów elektrycznych i chemicznych. Mimo zewnętrznego podobieństwa do innych komórek, wykonuje bardziej skomplikowane i zadania krytyczne, których wsparcie jest niezbędne dla psychofizycznej aktywności ludzkiej. Dla zrozumienia tego receptora powinna zajmować się jego konstrukcji, zasady i cele pracy.

Jakie są neurony?

Neuron jest wyspecjalizowaną komórką, która jest zdolna do odbierania i przetwarzania informacji w procesie interakcji z innych jednostek strukturalnych i funkcjonalnych układu nerwowego. Liczba tych receptorów w mózgu jest 10 listopada (sto miliardów dolarów). W ten sposób jeden neuron może zawierać więcej niż 10 tysyach synaps – zakończeń czuciowych i za pomocą których występują międzykomórkowe styki. Biorąc pod uwagę fakt, że elementy te mogą być traktowane jako bloki, który może przechowywać informacje, to można stwierdzić, że możliwości ludzkiego mózgu zawierają ogromne ilości informacji. zwany także neuronu jednostkę strukturalną układu nerwowego, zapewniając pracę zmysłów. Oznacza to, że uważają to komórka powinna być jako element wielofunkcyjnego rozwiązania różnych problemów.

Komórki nerwowe zwłaszcza

Jeśli porównamy strukturę neuronów z innych komórek, możemy znaleźć wiele podobieństw. Jednak pod względem funkcjonalności, rozwoju i zasady niniejszego unikalnych elementów ludzkiego ciała. Główną cechą jest to, że neurony natychmiast po narodzinach ich komórki przestają się rozmnażać. Tłumaczy to fakt, że w miarę starzenia się liczba receptorów może być zmniejszony w pewnych rejonach mózgu. Jednak pewne typy neuronów po urodzeniu może znacznie zwiększyć nowych połączeń, co poprawia ich aktywność funkcjonalną. Istnieją funkcje w strukturze. Fakt, że praca z komórki nerwowej jest początkowo koncentrowały się na celach komunikacyjnych. Z tego powodu, jego konstrukcja zapewnia szereg specjalnych procesów, które są odpowiedzialne za przekazywanie i odbieranie sygnałów.

Struktura neuronów

Podstawa korpusu komórki, wewnątrz której jest organelli, a rdzeń powleczony specjalnym komórki. Indywidualne podejście przetwarza komórki przedstawione aksonów i dendrytów. Każdy neuron jest złożone i rozwinięte cytoszkieletu, który przenika do procesów. Element ten pomaga utrzymać kształt komórek i wraz z tym zadanie przenoszenia wykonuje organelli neuroprzekaźników. W ten sposób każda komórka ma budowę, ale różnią się pod względem wielkości. Na przykład, korpus może być neuronów średnicy od 3 do 130 mikrometrów. Również receptory nerwowe mogą różnić się w wielu procesach. Niektóre okazy, na przykład, mieć wiele dendrytów, podczas gdy inni znajdują się całe gałęzie, które przyczyniają się do otrzymania większej ilości informacji. To samo odnosi się do aksonów, które różnią się długością.

Proces neurony tworzące

Każdy neuron ma komórkowym poprzednika, który zatrzymał dzielenie zanim stały się pierwsze procesy wyjścia. Jednak cechy tego procesu są słabo poznane. Według wielu badaczy, akson pojawia się jako pierwszy, a następnie formowania dendrytów niego. Na zakończenie procesu formowania znajduje się zgrubienie, które później otwiera „szyny” w otaczającej tkance. Ważne jest, aby pamiętać, że takie neuronów w układzie nerwowym? Ta mała jednostka strukturalna i funkcjonalna, którego wartość jest określana w procesach. Na zewnątrz, na przykład oddziału przypominają drewna cienkiej kolce grubości około 0,2 mikrometrów. Tak więc, w microspikes długość może osiągnąć 50 mikronów. Odstępy między tymi procesami wypełniona membrana marszczona.

neurony zadania

Istnieją pewne funkcje, które wykonują neuronów. W szczególności, komórki czuciowe różnią się wrażliwość na różne bodźce. Te receptory są obecne na skórze, języka, mięśni i t. D. Komórki tego typu umożliwiają osobie do odczuwania bólu, wysokich temperatur, ciśnienia, jak również zapachy i smaki. Jednak, aby w pełni zrozumieć, co neurony i dlaczego są one konieczne, należy rozważyć nie tylko reakcją na bodźce. Dalsze komórki czuciowe, istnieją neurony ruchowe, stymulujące mięśnie organizmu. Istnieje inna ważna grupa receptorów działających jako połączenie pomiędzy silnikiem i komórek czuciowych. interneuronów IT, które tworzą na centralny układ nerwowy.

rodzaje neuronów

Klasyfikacja główny odnosi się do rozdzielania neuronów na podstawie strukturalnej. W szczególności badacze zidentyfikowali bezaksonnye, psevdounipolyarnye, unipolarny, dwubiegunowe i wielobiegunowe neuronów. Muszę powiedzieć, że niektóre z tych gatunków są jeszcze mało poznane. Dotyczy to bezaksonnym komórki, które są zgrupowane w rdzeniu kręgowym. spory dotyczące unipolarne neurony również prace. Istnieją opinie, że takie komórki i nie jest obecny w organizmie człowieka. Jeśli mówimy o tym, co neurony w organizmie jest zdominowana przez wyższe istoty, wtedy dochodzą do głosu receptorów wielobiegunowych. Ta komórka posiada sieć dendrytów oraz pojedyncze aksonu. Można powiedzieć, że jest to klasyczny neuron, najczęściej w układzie nerwowym.

wniosek

Komórki nerwowe są integralną częścią ludzkiego ciała. To przez te receptory są codziennie funkcjonowanie, a setki tysięcy nadajników chemicznych w organizmie człowieka. Na obecnym etapie rozwoju nauki daje odpowiedź na pytanie o to, co neuronów, ale liście i przestrzeń dla przyszłych odkryć. Na przykład, dziś istnieją różne poglądy na niektóre niuanse pracy, wzrostu i rozwoju tego typu komórek. Ale w każdym przypadku, badania neuronów jest jednym z głównych zadań neurofizjologii. Wystarczy powiedzieć, że nowe odkrycia w tej dziedzinie są w stanie rzucić światło na lepszych sposobów leczenia wielu zaburzeń psychicznych. Ponadto głębokie zrozumienie zasad pracy neuronów pomogą opracować środki do stymulowania aktywności umysłowej i poprawiają pamięć w nowej generacji.