182 Shares 2001 views

„Księżniczka Tarakanov” obraz K.Flavitskogo: historia, opis

Konstantin Dmitriewicz Flavitsky (1830-1866), wielu krytyków nazwał artystę obraz. Zmarł przedwcześnie, w wieku trzydziestu sześciu lat na gruźlicę. „Księżniczka Tarakanov” – obraz, który uwiecznił artysta. Ale niedoświadczony człowiek nie jest jasne, jego znaczenie. Jeśli na płótno przedstawia księżniczkę, dlaczego jest w więzieniu? I dlaczego lochy wypełnione wodą? Widz uświadamia sobie to, czego młoda piękna dziewczyna z przerażeniem czeka na swoją godzinę śmierci. Tragedia przechodzi przez każdy szczegół obrazu. Jaki jest sekret ukrywa płótno znajduje się w Galerii Trietiakowskiej? Przeczytaj o tym w niniejszym artykule.


Trochę historii

Kim jest ta księżniczka Tarakanov, i czy jest to prawdziwy charakter? Pochodzenie tej tożsamości jest wciąż niepewna. Niektórzy badacze uważają, że była córką piekarza z Norymbergi, z drugiej – karczmarza z Pragi. Istnieje nawet opinia, że to może być potomstwem szacha Persji. „Tarakanov” zwane nieślubne dzieci w rosyjskiej cesarzowej Elżbiety. Po raz pierwszy młody awanturnik pojawia się pod nazwą Mademoiselle Frank, a następnie – Madame Tremuyl, perski Ali Emet, aż w końcu nazywa się Elizabeth Vladimir, córka cesarzowej, urodzony tajnego małżeństwa tego ostatniego z ulubionych Razumovsky. Okazało się, że w Rosji dopiero niedawno został stłumiony bunt Emelyana Pugaczowa – „Tarakanov” inny Katarzyna II nie mogła pozostać obojętna wobec siebie pretendent do tronu. Instruuje Count Orlov porwania oszusta. Udaje się być fanem księżniczki chłodno Tarakanova szuka jej wzajemność, a nawet oferuje dłoń i serce. Ślub miał się odbyć na pokładzie rosyjskiego statku, stojąc na drogach w Livorno. Jest księżniczką i aresztowany. Wielki oszust zmarł w twierdzy. Pod wrażeniem tych wydarzeń, a urodził się obraz „Księżniczka Tarakanov”. Historia złych rzeczy, zakończył życie w sile wieku, w ciemnych lochach później porośnięte legend.

Prawda i spekulacje

Źródła oficjalne powiedział, że więzień twierdzy zmarł na gruźlicę w grudniu 1775 roku. Na ostatniej spowiedzi, że nie ujawniają tajemnicę pochodzenia księdza. Ale istnieją inne wpisy. Wiadomym jest, że w 1785 roku wzięła zasłonę i trochę Księżniczka Tarakanov nazwie Nun Dosifeya odbyła się w murach klasztoru równowagi życiowej Moskwa Iwanowski. To było pod ochroną, i odwiedził ją Metropolitan Platona i innych notabli. Dositheus zmarł w lutym 1810 roku. Została pochowana w krypcie dynastii Romanowów w klasztorze Novospassky. Jednak w pamięci ludu śmierci księżnej otoczony legendami. Na jednym z nich, księżniczka Tarakanov (obraz jest inspirowana przez tego mitu) zatonął podczas ciężkiej powodzi, które miały miejsce we wrześniu 1777 roku. W całej historii Petersburga była trzecia na siłę wycieku Newą. Woda podnosiła się ponad trzech metrów powyżej poziomu normalnego.

K. Flavitsky i jego historia

Artysta urodził się w rodzinie drobnego urzędnika w 1830 roku. Został osierocony wcześnie i spędził dzieciństwo w rodzinie zastępczej. Jednak talent do rysowania pomógł mu wydostać się na ludzi. Został wysłany do szkoły artystycznej dla funduszy Towarzystwo promowanie artystów. Później został studentem profesora F. A. Bruni. Petersburg Academy of Arts Flavitsky ukończył z wyróżnieniem w 1855 roku. Wynagrodzi mu przyniósł pracę studencką „bracia Józefa sprzedać w niewolę.” Złoty medal dał Flavitsky szansę na koszt publiczny spędzić kilka lat we Włoszech, aby poprawić swoje umiejętności. To jest miejsce, gdzie narodził się pomysł, aby napisać internetowej jest wielki i tajemniczy awanturnicą. Szkic, na którym dwa lata później obraz „Księżniczka Tarakanov” został napisany, autor wykonane we Włoszech. Powrót w Rosji, Flavitsky przedstawiony opinii publicznej obraz „chrześcijańskich męczenników w Koloseum” (1862), nie spowodowała wiele entuzjazmu.

Malowanie „Księżniczka Tarakanov”: opis

Na płótnie widzimy piękną dziewczynę, aby uratować od pewnej śmierci na jego łóżku. Cold wave Neva wszystko przybyć na aparat. łóżko więzienie już pół zniknął pod wodą. Dodaj dramatyczne dwa mokre szczury szyfrujących na łóżku i zbiorów do stóp więźnia. „Księżniczka Tarakanov” – obraz został zbudowany na kontrastach. Niegdyś luksusowy sukienka wygląda miejsce jasne w ciągu nędznych szarych kazamatach atmosferze. A dziewczyna sama z podrzucając włosy, blada, przerażona, wydaje się piękne egzotyczne ptaki uwięzionych w sidła rosyjskiego systemu więziennictwa.

„Księżniczka Tarakanov”: Obraz-malkontentów?

Należy wziąć pod uwagę okres, w którym został wyprodukowany internetowej. W latach 1861-1862, wielu młodych ludzi protestują przeciwko reżimowi represyjnym, zostali aresztowani. Niektórzy z nich zostali uwięzieni w twierdzy Pietropawłowskiej i tam zmarł. Być może, w filmie leży jakiś Fronda, ukryty bunt? Nie za nic, bo płótno Flavitsky entuzjastycznie powitał rosyjskiego obozu demokratycznego, i bardzo fajnie przyjęte oficjalne kręgi. Aleksander II, który odwiedził wystawę, uporządkowaną dokonać wpisu w katalogu, że „fabuła to zdjęcie zostało zrobione z powieści, która nie ma nic wspólnego z prawdą historyczną”. Po tym, większość galerii ostereglos tkaniny zakupu. Tylko prywatny kupiec Trietiakowskiej kupił go dla mojej kolekcji.

Zbuntowana księżniczka Tarakanov?

Flavitsky obraz, jeśli weźmiemy pod uwagę to dokładniej, ujawnia jeden ważny szczegół. Na Księżniczka Tarakanowa cztery ręce. Dwa, wyraźnie widoczne, Limp obniżona wzdłuż ciała. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej, widać dwie ręce, które z dumą skrzyżowane na piersiach. To było intencją pierwszego autora. Później zmienił i postanowił pokazać ogrom mocy systemu elektroenergetycznego rosyjski zepsuje dusze ludzi. Namalował skrzyżowanymi rękami. Ale z jakiegoś powodu stał się ponownie.