154 Shares 6736 views

Smażone krewetki z sosem sojowym i innych sosów

Ostatnio, obecność wszelkiego rodzaju sałatek i innych potraw z krewetek na stole nie jest zaskoczeniem. Te małe skorupiaki są bardzo mocno umocniła swoją pozycję w tabelach prawie każdym gospodarstwie domowym. mięso krewetek niezwykle delikatne i lekko słony. Dostępne w sklepach wszystkie odmiany krewetek pozwala rozpieszczany przez nich o każdej porze roku. Smażone krewetki z sosem sojowym lub jako składnik sałatki, być może, po prostu gotowane z cytryny piwie – tak można kontynuować przez dłuższy czas, fakt, że ludzie jedzą krewetki z przyjemności. A najciekawsze jest to, że im bardziej zużyte, tym bardziej przesiąknięte ich smaku i aromatu, są koneserów owoców morza.


Krewetki są różne. Na przykład, wielkości od dwóch do trzydziestu centymetrów. Następujące typy: Atlantic lub zimnej wodzie (małe) w ciepłej wodzie (małe). Z dużym najbardziej popularnych i dostępnych na rynku – i krewetki tygrysie. Jednak można je odróżnić po kolorze: jest niebiesko-biały, brązowy i różowy, ale gdy są one przygotowane, wszystko nabyć pomarańczowy kolor.

Wybierz produkt w sklepie trzeba ostrożnie i uważnie. Lepiej wziąć ciężar, widać, że nie ma zbyt dużo lodu na większości ogony krewetek być fabrycznie na wszystkich (bo mniej tendencyjne ogon mrożone krewetki, tym bardziej leżała odmrożone). Jeśli kupujesz pakowane w paczkach, konieczne jest, aby obniżyć śnieg był w opakowaniu, a krewetki powinny wyglądać dokładnie tak samo jak waga.

Teraz oferuje gotowanie zupy, sałatki, sałatki, napoje, dania główne, desery nawet z krewetek. Kilka recepty tych skorupiaków.

Smażone krewetki z sosem sojowym

Składniki: pół kilo mrożone krewetki (większe jest lepsze, na przykład, Royal), trzy sztuki. łyżki oleju roślinnego (korzystnie z oliwek) i czosnku (ząbki trzy – cztery do smaku), sos sojowy (20 – 30 g) i przypraw do smaku – sól, paprykę i inne.

Najpierw trzeba oczyścić krewetki i przemyć zimną wodą. Odsączyć na papierowym ręczniku lub serwetce. PAN podgrzać w jak największym stopniu, wlać olej roślinny (lub olej z oliwek), dodać czosnek (drobno posiekanej) i narybku lekko. Włożyć krewetki, trochę warzyw lub oliwę, smażyć przez kilka minut, obracając. Dodać przyprawy do smaku. Następnie wlać sos sojowy, przykryć i dusić chwilę – dwa duszone. Smażone krewetki w sosie sojowym gotowy. Podawać z pociętych zieleni.

Gotować smażone krewetki z sosem sojowym, można wykonać wyżej opisany algorytm, tylko sos sojowy doprowadzić do stołu, zamiast dodać do garnka.

Smażone krewetki w sosie mogą być gotowane na różne sposoby, w zależności od preferencji. Może być jak smażone krewetki z sosem sojowym i pikantnym sosem (obejmuje: ketchup, czosnek, chili czy tylko czerwony pieprz, sos sojowy, sos czosnkowy) i różnych innych.

Sosy do krewetek można przygotować samemu.

sos cytrynowy

Do jego przygotowania będzie potrzebne: cytryny (wapno może być, jeśli w ogóle), pół łyżeczki soli i zmielony czarny pieprz. Wycisnąć sok z cytryny i dodać przyprawy. Dobrze wymieszać.

Smażone krewetki z sosem sojowym mogą być uzupełniane z cytryny (do smaku kwaśny).

sos tatarski

W przypadku konieczne będzie: sto g majonezu, drobno posiekanej zielonej cebuli pióra, zgodnie z artykułem. kapary łyżka, korniszony posiekane, pietruszka świeże. Wszystkie składniki połączyć w misce i wymieszać. Można zmieniać sosu i dodać więcej skórkę lub korniszony i kapary.

Krewetki prawie dowolny sos będzie doskonałym dodatkiem, ponieważ twój smak skorupiaków jest bardzo cienka. Najważniejsze, aby pamiętać przy wyborze sos, to nie powinno przeszkadzać smak krewetek, ale tylko cień i uzupełniać go.