483 Shares 9452 views

Przykładem tego, jak przeprowadzić wywiad dla zatrudnienia


Dziś znaleźć wykwalifikowanych pracowników nie jest tak prosta. Przy ubieganiu się o pracę nawet dobry ekspert stara się brzmieć jeszcze lepiej, aby uzyskać tę pozycję. Każdy chce zostać przesłuchani pracy. Przykładem tego jest znaleźć na każdym kroku. Ludzie wymyślają doświadczenie i umiejętności, które nie należą. Bardzo częste rozczarowanie w wybranych blokach każe nam myśleć o tym, jak przeprowadzić wywiad dla zatrudnienia , tak aby potem nie żałuję wyboru. Oto kilka prostych wskazówek.

doświadczeń innych

Na świecie istnieje kilka praktyk, w jaki sposób przeprowadzić wywiad z zatrudnienia w różnych krajach. Na przykład w Wielkiej Brytanii, ważne jest, aby przeprowadzić wywiad, w którym wnioskodawca musi odpowiedzieć na konkretne kwestie, takie jak tradycji rodzinnych i powiedzieć prawie całą biografię. Niemcy zwracają większą uwagę do czyszczenia instrumentów, byli pewni do przedstawienia zaleceń na różnych wysokich urzędników i pracowników cywilnych. Przed osoby zaproszonej do wywiadu, wybór zajmie swoje dokumenty do poważnego prowizji. W Ameryce wszystko jest łatwiejsze, a nie bez testów. Nacisk kładzie się na rozwój potencjału ludzkiego, jego ambicji i pewności siebie. I na przykład w Chinach, aby ubiegać się o pracę, trzeba w szkole, zdać pisemny egzamin. Są to wszystkie przypadki szczególne, nie wpisują się w naszej mentalności, więc wyjaśnić kilka ogólnych wskazówek, jak wywiad dla zatrudnienia.

Ogólne wskazówki

Przeprowadzenie wywiadu w lepiej zatrudniania razem. Pierwszym człowiekiem, aby być psychologiem lub fachowiec z działu personalnego, a drugi – szef lub po prostu ekspertem w obszarze, w którym dana osoba jest akceptowana. Wywiad pracy może przejść do poniższego harmonogramu.

  1. Dla położenia początkowego do towarzysza, zadać kilka pytań na abstrakcyjne tematy. Zobacz, jak wnioskodawca reaguje.
  2. Gospodarstwa jego CV, zadać kilka ogólnych pytań, odpowiedzi na które znasz. Spójrz na odpowiedzi wnioskodawcy. Jest to zachowanie będzie następnie być używany jako marker jego kłamstwa i prawdziwe odpowiedzi na inne pytania.
  3. Zadać kilka pytań na temat ambicji. Zapytać, co dana osoba widzi siebie za 5 lat, które planuje osiągnąć w życiu.
  4. Zadaj ściśle zawodowe kwestie dotyczące jego wiedzy o pracy, w oparciu o jego doświadczenia. Ważne jest, aby sprawdzić, czy ludzie przesadzone swoje umiejętności.
  5. Wreszcie zwraca się do wnioskodawcy zadać mu pytania i pozostawić dalsze informacje, obiecując oddzwonić, na przykład.

Taki wywiad pracy zdarza się wszędzie, chociaż mogą być szczególne przypadki.

Na motywów zachodnich firm

Dzisiaj, w sposób innowacyjne podejście do doboru personelu. Jeśli już wiesz, jak przeprowadzić wywiad dla zatrudnienia, można traktować go jako zwykły żart. Czasami, zwłaszcza w zachodnich firm, pracodawca nawet w wywiadzie chce sprawdzić pracownik zachowuje się w sytuacji stresowej, jak mogą reagować na nieoczekiwane zachowanie. A oto możliwe opcje: można nagle mówić w innym języku, głośne pierdnięcie lub poprosić innego pracownika, aby scenę tuż dymisji ze stanowiska skandalu. W każdym razie, można zobaczyć prawdziwą reakcję ludzkiego. Po tym wszystkim, na wiele pytań, a on od dawna gotowi do typowego wywiadu odbył wiele razy, i to on nie spodziewa, a więc reakcja będzie najbardziej rzetelny i wystarczający. Być może, taka opcja jest warto spróbować.