795 Shares 3220 views

Wkładka w książce pracy jako problem? Wkładka w książce pracy: próbka

Praca-book – jest najważniejszym dokumentem dla obliczania stażu pracy. W niektórych przypadkach, ze względu na częste zmiany pracy może prowadzić do głównej strony tego dokumentu. Dlatego, aby kontynuować z uwzględnieniem stażu wszytą wkładką w książce pracy. Jak sprawić, by ten dokument? Gdzie mogę dostać i jakie są podstawowe zasady wkładek puste?


Co mówi prawo

Wykonanie i zarządzanie półfabrykatu wkładki w pracy jest regulowany przez sekcji V rezolucji numer 255 rządu rosyjskiego. Dokument ten ustanawia ogólne postanowienia odsyłającego, napełniania, magazynowania, wkładki, które w zasadzie nie różni się od projektowania i prowadzenia samych książek pracy.

Innymi słowy, wkładka działa dokładnie ten sam dokument, jak również pracy i przejęła wszelkie normy prawne. Ale wstawić – kontynuację pracy, czynnik ten należy traktować.

Dlaczego potrzeba wyłożenia

W sercu jej obywateli i wystarczy na cały okres pracy i książki pracy. Po tym wszystkim, aby uzyskać informacje na temat pracy już przydzielone dwadzieścia zwojów dokumentu. Ale są różne przypadki, a aktywność praca w ogóle inna.

Na przykład, można pracować przez całe życie do jednej firmy, ale będzie malowany pracy całkowicie. I jest połączony z licznymi transferów między stanowisk między departamentami, rozwoju kariery oraz możliwość łączenia t. N. Wszystkie te fakty powinny znaleźć odzwierciedlenie w dokumencie.

Zgodnie z przepisami prawnymi, książka pracy może być tylko w jednym egzemplarzu, lub w przypadku uszkodzenia lub utraty może być duplikat. Ale na końcu sekcji związanej z informacją o pracy, nie musi rozpocząć nową karierę, wkładkę, która będzie kontynuować obliczanie stażu pracy pracownika.

Jak zrobić wkładkę w książce pracy, będzie ona uznana później.

opis

Forma dokumentu zatwierdzonego przez liczbę Prawo federalne 225 i ma swoje własne cechy w odniesieniu do większości historii zatrudnienia.

Wkładka posiada również stronę tytułową, która powinna znaleźć odzwierciedlenie w informacjach o pracownika, odwraca się do rejestrowania informacji o pracy (9 kolejek) i do wprowadzania danych na rewardings (8 obroty).

Zgodnie z postanowieniem Finance № 117H, liniowej i pracy musi posiadać hologram, co wskazuje na wysoki stopień bezpieczeństwa dokumentów. Ale do tej pory, że hologram nie jest wymagany moment, więc jego stosowania – rozwiązanie wyłącznie pracodawcy.

Poniżej znajduje się wkładka w książce pracy (próba oficjalnego dokumentu).

Nie działa

Prawo pracy wyraźnie przewiduje wykorzystanie siły roboczej i wstawia je. A jeśli praca jest ważna sama w sobie, co o wkładkach?

Zgodnie z podstawowymi zasadami i instrukcjami ukończenie i utrzymanie formy pracy i wkładek, ten ostatni nie ma mocy prawnej i bez historii zatrudnienia, a nawet więcej, aby pokazać ją w miejscu zatrudnienia pracownik nie jest uprawniony.

Biorąc pod uwagę prawo pracy, pracodawca lub osoba uprawniona nie mogą wykonać następujące czynności, jeśli pracownik czyni je tylko wstawić:

 1. Aby zarejestrować się obywateli do pracy.
 2. Odwołać pracownika z pracy.
 3. Napisać do produkcji dokumentu.
 4. Wykonywanie innych czynności.

Zawartość liner w książce pracy, a także wziąć pod uwagę dokument może być używany tylko wtedy, gdy jest ona wszyta w postaci pracy, a dokument powinien pisać, mówić o jego rejestracji.

zakup

Pusta wkładka, a także pracy, należy nabyć bezpośrednio szef organizacji. Pracodawca nie może:

 • wzięty od pracownika czyszczenia wykładziny;
 • domagać się, aby kupić sobie dokument.

Każdy menedżer wie, że liner – dokument ścisłej odpowiedzialności. W związku z tym, możliwe jest, aby kupować tylko od firm, które są dopuszczone do sprzedaży wykładzin i robocizny. Organizacja, która sprzedaje klocki papiernicze i pracy, musi mieć licencję i innych dokumentów organ dla tych działań potwierdzających.

Po przejęciu wkładek zostaną złożone do działu księgowości, gdzie dane dotyczące każdej postaci są wpisane w książce Konta, a następnie są one danym pokwitowanie do działu personalnego. Emisja wkładek wykonany jest zgodnie z przepisami. Pracodawca ma prawo do wydawania w formie insert:

 • wolny, a jednocześnie koszt zakupu na własną odpowiedzialność;
 • przejęcie, w stosunku do tej, która została wydana na tym dokumencie.

Jeśli wyłożenie aby wypełnić czas jego cena wzrosła, pracodawca ma prawo do naliczenia kosztów pracownika wyższego niż to, co zapłacił za tego konkretnego formularza.

Następnie zastanowić się, jak wkładka wszyta jest w książce pracy, jak zorganizować dokument zgodnie z zasadami i jak uniknąć typowych błędów.

Warunki szycia

Ci, którzy nigdy nie doświadczyli kontynuację pracy, można się zastanawiać, co to znaczy „szyć wykładziny w książce pracy”? Jak sprawić, by ten proces słusznie, że w przyszłości nie było żadnych problemów i nie trzeba poprawić?

Pracownik działu HR lub bezpośrednio pracodawca musi zapewnić, że niezależnie wstawkę zligowano porodu. Wstawianie czystego odbywa się w kilku etapach:

 1. oficer WP powinien sporządzić notatkę na pierwszej stronie formy zatrudnienia, które zostało wydane wykładziny. Wokół tego znaku należy przepisać serię i wstawić numer zbiegając ze znakami, które są wymienione na ulotce dołączonej do opakowania.
 2. Wypełnij stronie tytułowej powinny być wyłącznie na dokumentach, które muszą dostarczyć organizacji pracowników. Data wprowadzenia informacji do wyłożenia mogą pokrywać się z datą w grupie urządzeń. wstawić odstęp w książce pracy na rzecz zatrudnienia muszą być zgodne z ogólnym algorytmu wypełniania tego dokumentu.
 3. Wkładanie bezpośredni wykładziny. Należy to zrobić w odpowiednim czasie, aby uniknąć różnych kar.

Stałe zasady jak uszyć wykładziny w pracy, no, ale w praktyce, doświadczony personel działu kadr udowodnił, że następujący algorytm jest najbardziej odpowiednia:

 • Praca powinna być otwarta od ostatniej strony i pokrywą;
 • wstawić chcesz otworzyć w środku;
 • szydło pracownik co kilka otworów: w wykładzinie i w skoroszycie;
 • z igłą i lekkie gwint dokumenty zszywane i gwint powinny pozostawać w liniowej.

Jak zrobić wkładkę w książce pracy? Zdjęcie dobry przykład można zobaczyć poniżej.

główne błędy

Jak zrobić wykładziny w rekordzie pracy bez błędów? Nie każ im. A do tego trzeba wiedzieć kilka ważnych niuansów wykładziny:

 1. Nie można uszyć formularz, aby ją wypełnić. Konsekwencją może być to, że informacje na temat stron tytułowych dokumentów będzie inna. Jeśli tak się stanie, pracownik będzie musiał odłączyć formularz i dokonać korekt. W tym przypadku, jeśli formularz jest uszkodzony, należy sporządzić sprawozdanie z tego faktu, i aby go zniszczyć.
 2. Niedopuszczalne jest, aby oderwać pokrywę formie. Fakt ten jest uważany za naruszenie brutto. Wkładka jest zatwierdzony dokument na poziomie legislacyjnym, w związku z tym, że wszelkie zmiany mogą wiązać się nie tylko grzywny do pracodawcy, ale także niepowodzenie w uzyskaniu emerytury pracownik dostarczyć dokument.

Dla nowej formy, jak już wspomniano, organizacja może obciążyć pracownika. Ale jeśli formularz został uszkodzony z winy uprawnionego funkcjonariusza, że jest wolny.

Dyskutowaliśmy co wyłożenia w książce pracy. Jak sprawić, by ten papier, uważamy poniżej.

nadzienie

Pracownicy HR wiedzieć, że puste Wkładka wypełniona jest najbardziej podobny do skoroszytu. Wypełnienie algorytm wkładki jest następujący:

 1. Wypełnia w dokumencie, że pracodawca, który zakończył się w czasie sekcji pracy i konieczne jest, aby rozpocząć realizację wyłożenia w książce pracy. Numeracja jest zachowana. Oznacza to, że pierwszy wpis w sekcji wkładki musi mieć swój numer seryjny jest o jeden więcej niż poprzedni rekord pracy. Pozwala to zachować porządek i sens zapisów.
 2. Data powinna zostać wprowadzone do wprowadzania danych. Nie można umieścić datę rozpoczęcia zatrudnienia.
 3. Dane, które są wpisane na formularzu musi być obecny w czasie, gdy nie jest luźna konstrukcja liść w książce pracy. Edukacji, informacji, zajęcie lub zawód muszą być zgodne z dokumentami przewidzianymi pracownika.
 4. Na pierwszym arkuszu muszą być podpisane przez osobę upoważnioną i pieczęcią organizacji.

Również przepisy nie ograniczają liczbę wkładek, które mogą być obszytych na skoroszycie.

Gdy wszystkie dane są wprowadzane, forma liner jest złożony do pracy, a na pierwszej stronie ostatniego dokumentu pieczęcią „Wydano liner”.

Poniżej znajduje się wkładka w skoroszycie. Jak sprawić, by przykładowy dokument pokazuje wyraźnie.

sprostowanie

Osoba upoważniona może nieumyślnie popełni błąd przy wypełnianiu wkładkę. Jeśli tak się stanie, to będzie musiał być odpisane w wysokości do działania i zniszczyć.

Dokonując błędy w liczbie lub serii formie powinny być, aby znak na podejmowaniu błędnych wpisów i pisać poprawnie. W tym przypadku, pokrywa jest konieczne, aby określić bazę dokumentów i umieścić uszczelkę.

Powiedzieliśmy w jaki sposób projekt wkładki w książce pracy. musi istnieć firma poligraficzna z łat.

Jeśli błąd ten został złożony w formie pisemnej z nazwami lub nazwy (lub pracownik zmienił nazwisko) należy starannie przekreślić błędny wpis i napisać poprawne informacje na górze. Na okładce wskazać dokument potwierdzający poprawiony rekord.

Poniżej znajduje się projekt liner w książce pracy (próbki), zmianę nazwiska, jeżeli nie był pracownikiem.

Jeśli błąd jest zaangażowana w ukończenie tej części pracy, korekty dokonywane są podobnie jak w pracy.

W każdym razie, możliwość dokonywania zmian nie znaczy, że dokument może popełniać błędy.

Że nie można napisać

Co nie może być wykonane wyłącznie w projektowaniu wkładki:

 • użyć pustego pracy zamiast wkładki;
 • podszywania pracy lub wklej w konwencjonalnych pustych arkuszy;
 • sprostowanie sekcja „Informacja na rewardings” do „… w pracy.”

Do takich działań organizacja może zostać ukarany grzywną.