892 Shares 4317 views

Obliczenie korony wykonane z poliwęglanu. Jak obliczyć farmę dla schroniska

Poliwęglan – idealny materiał do budowy schronów. To pozwala uzyskać łatwy konstrukcja z przezroczystym dachem, przez który przenika światło słoneczne. Typowo, rama wykonana z rur profilowych. Że cała konstrukcja była trwała, należy prawidłowo obliczyć baldachim wykonany z poliwęglanu.


Co jest w ramce

To musi być zrozumiałe przed rozpoczęciem obliczania baldachim, jakie elementy jego skład. I istnieje tylko kilka.

Rack, jak już sama nazwa wskazuje, są to elementy, na których spoczywa cały baldachim. Z reguły, jest profilowana rura wysokość 2.2-2.8 m. Jej wysokość zależy od metody mocowania. Jeśli jest ona przymocowana do hipoteki kotwami zabetonowanej w ziemi, jej wysokość zostanie podjęta 2,2 metrów. W przypadkach, gdy zębatka betonowych lub zakopane, wysokość 2,8 m jest podjąć.

Aby wzmocnić baldachim są łuki i kratownice. Ostatnie dwa zestawy częściej. Jednak dokładna liczba łuków powiedzieć tylko ta kalkulacja baldachim. Wartość ta zależy od wymiarów konstrukcji.

Element konstrukcyjny łączący filarów i belek – Farm.

Płyty poliwęglanowe są przymocowane do elementów konstrukcyjnych, które są wywoływane biegaczy. Do tego celu thermowashers. Ich położenie i skok częstotliwości zależy od odległości pomiędzy podporami łożyskowych i poliwęglanu typu (grubość).

Etapy montażu łanu

W celu właściwego przeprowadzenia obliczenia czaszy kształtnej rury, jest przydatna do zrozumienia całego procesu. Składa się z kilku etapów. Na stałe przymocowane rack łuków. W tym przypadku kąt między nimi musi być dokładnie dziewięćdziesiąt stopni. Wynikające z tej części są przymocowane do hipoteki kotwic. Na tej samej farmie podpory są zamocowane. Kąt pomiędzy łukami i kratownic i proste (to jest o dziewięćdziesiąt stopni). Końcowy etap wytwarzania osnowy – mocowanie prowadnic. Są przyłączone do górnej części łuku. W tej ramce jest gotowy. Po barwieniu, że możliwe jest przymocowanie do arkusz poliwęglanu.

błędy konstrukcyjne, które powinny być brane pod uwagę przy obliczaniu

Budowa zadaszenia często kończy się niepowodzeniem z błędem. Wpływają one nie tylko na wybór typu konstrukcji, ale również podjęte w wyniku obliczenia metalowej czaszy.

Częstym błędem – wybór ukośnym szopy. Często robi budowlanych na dwóch filarach i naklonnennoe w nawietrznej. To nie jest najlepszym rozwiązaniem dla trwałego użytku (na przykład na parkingu). Niebezpieczeństwo czeka w przypadku, gdy wiatr zmienia kierunek. Wiata w tym przypadku może być porównana do skrzydła samolotu. utworzona przez windę, którą można łatwo zdjąć szopę między nimi a ziemią. Nawet jeśli czterech filarach, to nie zawsze uratować.

Dachy spadziste są odpowiednie do sytuacji, w której projekt jest załączony do budynku. Wolnostojące dachy skośne muszą być wykonane z krzywych. I wypukłą część zorientowany „w kierunku” na wietrze.

rodzaje schronów

W zależności od elementów nośnych wydzielają kilka rodzajów kloszy:

 • Stand alone. Są zainstalowane na obwodzie pionowych podpór.
 • Wsparcie dźwigar, które są zamontowane na jednej stronie budynku. Mają jedna strona posiada ze względu na filarach. Drugi spoczywa na belce, przymocowana do ściany budynku.

 • Wsparcie kolano. Różni się od poprzedniego typu, że nie są przymocowane do uchwytu ściennego lub hipoteki.
 • Konsola które odbywają się w całości hipoteką. Zazwyczaj są to małe daszki nad drzwiami.

Obliczenie czaszy każdego gatunki znajdujące się na różnych schematach.

rodzaje schronów

Zgodnie z projektem, montowane konstrukcje mogą być trojakiego rodzaju:

 • Komórka, której dach jest pochylony w jedną stronę.
 • Gable z dwóch kierunków rampy.
 • Wygięta, w którym wierzch ma kształt półokręgu (ARC).

zbieranie danych

Obliczanie baldachim w kształcie rury należy rozpocząć gromadzenie niezbędnych informacji. Powinien on zawierać następujące informacje:

 • Charakterystyka materiału.
 • Wyposażenie spotkanie.
 • wzór formularza.
 • Dane dotyczące obciążeń wiatrem i śniegiem (prezentowane są w specjalne stoły do każdego regionu).

Zadaszenie Wyliczenie opiera się na informacji opisanych powyżej. Zawiera wzory i obliczenia. Zrozumieć ich nie każdy może. Najlepszym rozwiązaniem – skorzystać ze specjalnych programów i kalkulatorów. Do tej pory, obfitują one w Internecie.

konsola ganki

Zadaszenia wspornikowe zależy od wielkości ganku. Zgodnie z wymogami regulacyjnymi, obszar drzwi powinna być większa niż szerokość drzwi w połowie. Przeciętna szerokość drzwi wynosi 0,9 metrów. Okazuje się, że minimalny wymiar górnej powierzchni, 1,35 m (0,9 x 1,5 = 1,35). Wartość ta odpowiada zalecanej głębokości szopy.

Jeśli chodzi o szerokość okapu, wszystko jest proste. Jest to 0,6 m dłuższa od szerokości drzwi. Na każdej stronie osłony powinny działać przez 0,3 metrów.

W ten prosty sposób obliczony markizy. Obliczenie wzoru w standardowych wartości powoduje następujące: głębokość – 0,9-1,35 m, szerokość – 1,4-1,8 m.

daszki wsparcia kolano nad drzwiami

Te typy dachów są rozmieszczone na całej powierzchni z etapów wychwytywania. Obliczanie głębokości baldachim nad ziemią oblicza się podobnie jak w poprzednim przykładzie wykonania. Aby to część znajduje się powyżej etapy dodania. To zależy od ilości. Na każdym etapie dodaje się do rzędu 0,25-0,32 m.

Szerokość zależy od szerokości drabiny, po obu stronach którego dodaje się o 0,3 metra. Jeśli średnia szerokość schodach przed drzwiami 0,8-1,2 m, otrzymujemy szerokość szopy 1,1-1,5 metrów.

Rozważmy przykład ze schodami w trzech etapach i platformy w standardowych rozmiarach. Głębokość będzie około 1,65-2,31 m (3 x 0,9 + 0,25 i 1,35 + 3 x 0,32). Szerokość na tych samych warunkach – 1,4-1,8 metrów. jest obliczany w następujący sposób: 0,8 + 0,3 + 0,3 i 1,2 + 0,3 + 0,3. Dwa obliczenia ucieleśnieniem biorąc pod uwagę minimalne i maksymalne wartości standardowych parametrów.

Budka szopy przyległe do budynku

Obliczanie pojedynczy baldachim, który przylega do jednego boku domu odbywa się w mniej niż połowie pionowych podporach. Innym ważnym punktem: stawy arkuszy musi znajdować się na profilu. Oznacza to, że pomiędzy profilami muszą być oddalone 1260, 2050 lub 2100 mm, co odpowiada wielkości arkusz poliwęglanu. Średnia Szerokość występu wynosi trzy metry. Przy tej wielkości, wystarczająco dużo miejsca nawet dla samochodzie. W takim poliwęglanu szerokość będzie uginać. On potrzebuje systemu kratownicy.

Aby rozpocząć, należy obliczyć materiał. Wiata, dołączony do domu, w takich rozmiarach będą miały sześć pionowych pionów. Wszyscy ustawić się na tej samej stronie. Jeśli budynek jest wolnostojący, podpory muszą być dwa razy większy (czyli dwanaście, sześć z każdej strony). Każdy krokwi montowane wsparcie.

Przelana jednej zadaszenie

Obliczanie wolnostojących budynków powinny uwzględniać obciążenie przenoszone przez opady deszczu. Konstrukcja będzie tak trudne, jeśli jest on wykonany w kształcie trójkąta.

Zwis kalkulacja oparta jest konwencjonalnie przyjęte znaczenie. Gdy ilość arkusz poliwęglanu 2,1 x 0,6 m, szerokości dachu rozpuszcza równa sześciu metrów i długości – 10,6 m. Najlepszym rozwiązaniem: wysokość 2,4 m nachylenie 11 fragmentów dachu. W takiej sytuacji trzeba sześciu standardowych profili (sześć metrów długości). Zamiast tego można dokonać tylko 1102 trójkąty. Spowoduje to zmniejszenie ilości zużytych materiałów. Ta opcja jest przeznaczona dla regionów o średniej opadów.

Obliczanie szczyt zwis

Zasada działania jest podobna do obliczania konstrukcji przybudówki. Najważniejsze – w celu uzyskania sztywności. I odbywa się to kosztem tych samych trójkątów. Ich optymalna ilość jest obliczana w następujący sposób. Każdy baldachim metr podzielony profil pionowy. Otrzymany prostokąt jest podzielony na dwa trójkąty.

Obliczanie konstrukcji łukowych

rodzaj zadaszenia Arch są najbardziej złożone struktury. Potrzeba materiału zależy bezpośrednio od wypukłości dachu. Oznacza to, że większe jest wybrzuszenie, tym więcej materiału będzie musiał wydać.

Zapisać w tym przypadku może być tylko w systemie kratownicy. Przy wielkości poprzednio opisanej korony (10,6 x 6 m) będzie wystarczający do dwóch lub trzech systemów (dwie krawędzie, jedną w środku). Reszta „nogi” będzie łuk. Ich końce podłączyć opcjonalny. Profil metalowy, który jest używany dla gospodarstw produkcyjnych, jest wystarczająco silny. Będzie to wystarczy, aby zapewnić niezbędną sztywność. Najważniejsze jest to, że gospodarstwo jest solidnie przymocowana do pionu.

Jeżeli z tych wymiarów zrobić łukowe sklepienie (na przykład na samochód), potrzebne będą następujące materiały:

– Sześć profile zakrzywione, w kształcie łuku, z sześciu metrów. Końce trzy z nich są połączone przez skoczka. Zaleca się je również podzielić na kilka trójkątów w celu zwiększenia sztywności.

– Dla każdego z łuku muszą być dwie stopy (dla każdej krawędzi). To wszystko, czego potrzebują dwunastu (2 x 6).

– na krawędziach kolumn, wzdłuż dachu są przymocowane belki wzdłużne. W sumie sześć wymagane.

Obliczenie podstawowych elementów konstrukcji

Obliczanie odcinków rur na podaniu zależy od wysokości samej struktury, a liczba kolumn. Jeśli wielkość konstrukcji, nie przekracza pięciu metrów, o przekroju rury wybrany 6-8 centymetrów. liczba pionów należy zwiększyć o dużych rozmiarach. Aby to zrobić, można wybrać profil z dużym przekroju. Na przykład, 10 cm.

okładzina rozmiar będzie zależał od grubości poliwęglanu i łanu wielkości. Jeśli arkusz z tworzywa sztucznego ma grubość jednego centymetra, a płyta ma wymiary 6 x 8 m, klatka będą zbierane w odstępach co jeden metr. Wartości te są zgodne z obciążeniami. W tym celu istnieją specjalne stoły do wzięcia pod uwagę ilość obciążenia i grubości poliwęglanu. Przykładem tej tabeli można zobaczyć na poniższym zdjęciu. Jest on przeznaczony do poliwęglanu o grubości sześć, osiem, dziesięć i szesnastu milimetrów.

Wyliczenie zakłada łukowe obliczenia baldachim gospodarstw i ich liczby. Że rozmiary farm określić szerokość całej czaszy. Aby określić je, należy znać następujące informacje:

 • wielkość gospodarstwa.
 • Materiał wielkości (poliwęglan).
 • Odporność metalu.
 • Sposób mocowania elementów (spawane, skręcane, itd.).
 • Wartość obciążenia (zgodnie z przepisami).
 • konstrukcje stalowe dla SNIP.

Zadaszenie rozmiar jest wybrany w zależności od wielkości materiałów. Jeśli arkusz poliwęglanu ma sześć metrów długości, jest on używany zarówno w całości lub pokrojone na dwie części. Oczywiście, można wyciąć i większą liczbę części. Ale to doprowadzi do powstania odpadów. Tak więc, na dachu będzie sześć metrów, trzy metry. Długość może zostać wybrany albo, w zależności od osobistych preferencji.