500 Shares 7551 views

Piracka flaga historia i zdjęcia. Ciekawostki o flaga piracka

wiele Dzisiejsze dzieci, a także ich rówieśnicy lat temu, marzenie, aby podnieść flagę piracką na jego szkunera i stać się groźnym zdobywców głębinach morskich. Książki, filmy i gry komputerowe na ten temat nie tracą popularność i stać się podstawą do gier dla dzieci. Dlaczego „Jolly Roger” w nazwie flaga piracka, jest uważany za główny symbol piratów, z jakiegoś powodu zatrzymany za nazwę, kiedy i skąd pochodzi, a to oznacza, że te znaki przedstawione na nim? Postaramy się zrozumieć.


Pamiętajmy, który został uznany za pirata, jakie były te osoby przed odpowiadając na pytania.

Kim oni są?

W rzeczywistości, piraci nie były tak zabawne, jak są one przedstawiane w animowanym filmie „Abrafaks pod flaga piracka.” Słowo „pirat” jest dość stary, a uczeni uważają, że pochodzi z V wieku pne Tłumaczone z łaciny oznacza „morze bandyta próbuje szczęścia”. Z biegiem czasu, były też inne nazwy: Buccaneer, Kaper, korsarz, kaper, Buccaneer, Corsair.

Robbery „w prawo”

Korsarzy, freebooters, korsarzy i korsarzy praktykowane pirat grabić naczynia innych narodów w czasie wojny, dostając do tego konkretnego list kaperski – oficjalne pozwolenie od jednego lub innego z królewskiego rodu. Dla takiej licencji grabić wszystkie one odejmowane pewien procent stanu, tym samym dodając do skarbca. W atakach na wrogie statki będą musiały podnieść flagę kraju, który dał im pozwolenie. Ale podniósł czarna flaga pirat oznaczało prezentacji ultimatum domaga kapitulację. W takim przypadku, jeśli przeciwnik nie zamierza tego zrobić, korsarzy podniosły czerwona flaga ostrzeżenie, że nie będzie litości.

Po zakończeniu wojny, wielu wynajętych rabusie nie chciał opuścić takiego lukratywnego biznesu. Oni nadal grabić statków handlowych jako byłych wrogów, a także ich byłych mistrzów.

Jak to wszystko się zaczęło

Po raz pierwszy, „Jolly Roger” jako flaga piracka, zgodnie z dokumentami, zaczęli używać Emmanuel Vine na koniec XVII – początku XVIII wieku. Znane nam dzisiaj, obraz na jego flaga została uzupełniona klepsydra oznacza: „Twój czas ucieka”. W przyszłości, wielu przywódców piratów opracowała unikalną wersję rysunku „Jolly Roger”. Podniesienie tej flagi kapitanowie ostrzegał, z którymi będą mieli do czynienia.

Najstarsze z ocalałych piracka flaga, zdjęcia które można zobaczyć poniżej, znajduje się w Muzeum Narodowym w Portsmouth Navy Anglii. Dostał się do niewoli w bitwie pod wybrzeży Afryki w 1780 roku. A dziś jest to możliwe, aby zobaczyć małe otwory po kulach z spalony krawędzi.

Jakiego koloru jest?

Znane nam z filmów i bajek flagi Pirat czarny. Jednak nie zawsze tak było. piraci początkowo użył czerwonego sukna, to znaczy, że wszystko nie należy oczekiwać litości zostaną zniszczone. Dodatkowo piraci mogą być wykorzystane jako flagi państwowe, aby zastraszyć lub zmniejszyć czujność swoich przeciwników, a banerów w różnych kolorach, co wskazuje na samych aliantów.

Dlaczego jest to tak nazwać?

Wielu ludzi myśli o tym, dlaczego flaga pirat zwany „Jolly Roger”. Obecnie istnieje kilka teorii, które próbują wyjaśnić.

Pierwsza z nich mówi, że w czasie zarazy i innych chorób zakaźnych na statkach podniósł czarną flagę z dwoma białymi paskami, aby ostrzec innych o niebezpieczeństwach sądu. Następnie stalowy zespół kciuki. Zostały one połączone ludzkiej czaszki, który korzystał napadu na morze.

Inna wersja opiera się na udokumentowanych faktach, że flaga corsair Francji został oficjalnie zwanych Joyeux Rouge -. «Wesoły czerwony” Brytyjscy piraci przemyśleć i słyszałem tak: Jolly Rogera (Jolly Roger). Przypomnijmy również, że pod koniec XVII wieku w Wielkiej Brytanii przeciwko prawom włóczęgostwo zostały podjęte – prawa Rouge, a słowo „Roger” można rozumieć jako „oszust”, „żebrak”, „tramp”. Ponadto, w północnych prowincjach Anglii i Irlandii, „stare Roger” jest czasami nazywany przywódcą sił ciemności.

Jest jeszcze inna hipoteza: flaga piracka nazwa była spowodowana Król Roger II (1095-1154 Dwuletni okres). Władca ten słynie z wielu zwycięstw zarówno na morzu jak i na lądzie pod czerwonym sztandarem, na którym zostały przedstawione piszczele.

Popularne znaków

Musimy zrozumieć piracką flagę zdobienia (zdjęcie poniżej), ludzką czaszkę i dwa skrzyżowane kości na czarnym tle.

Rzeczywiście, to symbol śmierci był najczęściej stosowany w środowisku piratów, a nagrobki w Anglii. Nie mniej wspólnych znaków, przypomina, że cały grób oczekiwania były szkielety, klepsydry, miecze i włócznie, miecze i szable skrzyżowane podniósł okulary i skrzydła. Były popularne postacie, którzy mogli odszyfrować dowolny. Tak, klepsydra i skrzydła oznaczało ulotny czas i pełne szkła – toast na śmierć. Podobne zdjęcia wystąpił zarówno indywidualnie, jak iw różnych kombinacjach.

Roger osobisty

Jak już wspomniano, czaszki i piszczele – jeden z najstarszych i najbardziej znanych wersji „Jolly Roger”. Należy zauważyć, że w tej formie został wykorzystany przez Edwarda Anglii – morze rabuś z Irlandii, polować napad na Oceanie Indyjskim w pierwszym kwartale XVIII wieku. Wielu kapitanów próbowało stworzyć własne łatwo rozpoznawalną postać na flagi.

Tak, dość sławny walijski kapitan Bartholomew Roberts, złowionych w XVIII wieku na Morzu Karaibskim, urządzone piracka flaga (obraz jest nieco poniżej), że stoi na dwóch czaszek ciągu skrótów AMS (Głowa Martiniquar za – «czaszka martiniktsa") i ABH (A Głowa jest Barbadosu – «Barbadians czaszka"). Jakoś Walijczyk jest bardzo lubił mieszkańców tych wysp, a właściwie zrozumieć tę wskazówkę, sąd krawędzi wolał zrezygnować bez walki.

Pirat w obszarze Karoliny na początku XVII wieku, Christopher Mudin flaga piracka, zdjęcie, które widać poniżej, ozdobione czaszką i piszczelami, klepsydrę ze skrzydłami i ręka z uniesionym mieczem.

Flaga Edvarda Ticha, lepiej znany jako Chernaya boroda, malowany szkielet z klepsydry i ma na celu krwawienia serca włócznią.

Kto teraz podnosi flagi piratów?

Nie myśl, że „Jolly Roger” wznosi się dzisiaj tylko dziecko lub dorośli stronami. Wprowadzony w pierwszej wojnie światowej tradycja okrętów podwodnych wejść do portu po udanej operacji z podniesionym piracka flaga żyje dziś w wielu flotach. Nawet w czasie wojny z Irakiem, wielu brytyjskich okrętów podwodnych podniesiony „Jolly Roger”, powrót do bazy.

Na tych flag symbolicznie opowiedział historię statku, jak również do jego osiągnięcia. Załoga łodzi podwodnej robi piracką flagę z rąk, dodając do różnych jego częściach, po udanych operacjach. Dzisiejsza kolekcja współczesnej „Jolly Roger” w języku angielskim Muzeum łodzi podwodnej w Royal Navy ma piętnaście egzemplarzy, które są charakteryzowane przez ich własnych unikalnych znaków. Na przykład, czerwone słupki reprezentują wojskowych, a biały – statki handlowe. Sztylet obraz wskazuje, że okręt był zaangażowany w żaden szpiegostwa lub tajnych operacji w brzegach wroga.