413 Shares 8087 views

Luźne stolce. Przyczyny i leczenie

Biegunka lub, jak mówią wśród ludzi, biegunka jest uważany za bardzo częstym zaburzeniem ludzkiego układu pokarmowego.


Istnieje kilka rodzajów biegunki. Różnią się one w zależności od przyczyny mające początkowo. biegunka występuje najczęściej u osób, które cierpią z powodu chorób wywołanych przez wszelkie infekcje jelitowe. Aktywatory nich z kolei w większości przypadków cholery, salmonelloza i czerwonki. Ponadto, luźne stolce u ludzi obserwuje się w chorobach dróg żółciowych i trzustki: dyskinezji, zapalenie pęcherzyka żółciowego. Niestrawność może być objawem ostrej wyrostka lub ostrej niewydolności oddechowej infekcji wirusowych. Inwazje pasożytnicze także przyczyniają się do pojawienia się wodnistych stolców.

Mówi się, że dokładna diagnoza pacjenta może być tylko doświadczony profesjonalista. To z tego powodu, że w przypadku wystąpienia objawów takich jak biegunka, osoba musi w każdym przypadku skonsultować się z lekarzem. Ponadto, zwiększona uwaga w tej sytuacji powinno być renderowane małe dziecko, jak dzieci są znacznie bardziej narażone na biegunkę, co powoduje inne usterki nie silny organizm

Tak, staramy się zrozumieć, że gdy biegunka jest rzeczywiście bardzo poważny problem, ale jeśli wystarczy przestrzegać specjalnej diety, aby pozbyć się biegunki. Pierwszą rzeczą jaką należy zwrócić uwagę na tę sytuację, to częstotliwość defekacji. Na przykład, jeśli ktoś idzie do toalety nie więcej niż trzy razy dziennie, a jednocześnie zauważył biegunka, silne zaniepokojenie takim stanie nie powinna wystąpić. Fakt, że biegunka trzykrotny jest uważana przez lekarzy normy.

Podstawowym wskazaniem obecności w ludzkim infekcji jelit jest na tyle częsty i cieczy takiej, jak krzesła wody. Ponadto, osoba doświadcza stałej Zachęcam tzw wypróżnianie. Jednak w większości przypadków są one słabe wyniki. Ponadto z tej choroby wraz z płynnego stolca u pacjenta obserwuje się nieznaczne osłabienie, gorączka, bóle stawów i inne. W takiej chorobie, cholery, na przykład u ludzi na krześle podobnych do bulionu ryżu.

Jeśli istnieją wieczorem nie brać żadnych witamin lub węgiel aktywowany, ale w stolcu rano ciemno i czasami czarny, należy natychmiast wezwać pogotowie. Fakt, że taka charakterystyczny objaw wewnętrznym krwawieniem w układzie żołądkowo-jelitowym.

Czasami osoba mówi w obecności ciekłych kawałki kału żywności, której używał wczoraj. Jest to znak, że trzustka po prostu nie radzi sobie z ich pracy. Takie objawy powinny być powód, że wizytę u specjalisty. Poza tym wszystkim, często płyn krzesło ma jasnożółty kolor. Jednak w tym samym czasie z moczem, a wręcz przeciwnie, staje się ciemne. Zmiany te są charakterystyczne dla choroby pęcherzyka żółciowego. Opieka medyczna w tej sytuacji jest po prostu konieczne.

Badanie jest konieczne, a jeśli masz obserwowano biegunkę po jedzeniu, zwłaszcza jeśli jest powtarzany kilka razy. Można przekazać stolca na tzw coprogram, a także poddać ultradźwięków.

wymagane jest leczenie zaburzeń trawiennych, chyba że specjalista będzie zidentyfikować pacjentów poważny stan. Mówimy o leczeniu. Na przykład, nie jest koniecznością w infekcji jelitowych. W takich sytuacjach lekarz może przepisać Chloramfenikol lub jakikolwiek inny lek tego typu.